Kapı Gıcırtıları.

ben kapıyı 1 sefer ayarlattım serviste o kadar.daha sıkıntı yok. ayar iyi yapılmazsa bozuluyor illaki. ama ustaya düşmek önemli. amcamda 2014 model 2015 ocak çıkışlı kango var o da sıkıntılı.sürgülü kapılar zaten normal kapılar gibi çok randımanlı değiller.birde güzel ayarlanmazsa sıkıntı olabiliyor.

@Dobloo46
Oturduğum semtte 2 sokak tan biri arnavut kaldırım. Kapı tırnakları benim süngerli zaten orijinalde söktüğümde gördüm.

@Sezgin Tok Doğru söylemekte. Kapı döşemeleri sökülerek sadece izolasyon malzemesi değil eski araçlarda da kullanılan kalın branda tarzında naylonumsu malzeme kullanarak da ses açısından yalıtım sağlanabilir.
Ayrıca torpido bölgesinden gelen trim sesleri için bağlantı noktaları açılarak birleşim yerlerine izolasyon süngeri (en incesi) yapıştırılarak da torpidodan gelen seslerde kesilebilir. Özellikle torpidodaki kapaklı göze ve sağ kapı tarafındaki plastik kapağın olduğu bölgeye.

Selam bundan önce 1.5 sene kullandığım treking aracımda son zamanlarda orta kapılarda gıcırtı sesi gelmeye başladı ve bu beni rahatsız ediyodu forumlarda bir çok kişi bundan şikayetçiydi arkaşın biri silikon sprey uygulamış işe yaramış bende uyguladım gerçekten işe yaradı şimdi yeni aldığım dobloda bu ses şimdilik yok,,sesi elimde spreyle bekliyorum bakalım bundada olacakmı ürünü yapı marketlerde bulabilirsiniz denemekte fayda var fitille alakalı ses ise KESİN ÇÖZÜM

@Onrdnz
Silikon sprey dedğiniz ney acaba bizede söylermisininiz aynı sıkıntı bendede varda

Koşu bandlarının üzerinde koşulan bandın sürtünmeyle yıpranmasını önlemek ve ses çıkarmaması için iç kısmına uygulan bi sprey genellikle spor aletleri ve yapı marketlerde bulunuyor

@Onrdnz
Markası fotoğrafı yokmu olsaydı bana daha kolay yardımcı olurdunuz

Wurth silikon sprey diye googledan aratabilirsiniz

Dosyalar

• Screenshot_20171127-120714.png
    Screenshot_20171127-120714.png
    26,5 KB · Okunma: 17
Aynı sıkıntı benim doblodada var.bu sorunu kendim nasıl çözebilirim.

Bu sesin nereden geldiği hakkında bilgisi olan varmı.kilitlerin ordanmı yoksa raydaki tekerlerdenmi

@KEMAL NOYAN
hepsi yapabilir.plastikler de yapabiliyor.sürtünme olabilecek yerlere silikon sprey sıkın ben denemedim ama arkadaşlar denemiş ya da vazelinde fayda ediyor.

arkadaşlar ben de silikon spreyin pazarlamasını yapıyorum çoğu insan ustalar dahil fazla ürünü bilmiyor kullanım alanları kapı ve sunroof fitillerine uyguluyosunuz sesi kestiği gibi ayriyetten koruma da sağlıyor. bir diğer kullanım alanı ise emniyet kemerleri zamanla sarmamaya başlar bunun içinde silikon spreyi kullanabilirsiniz

@ibrahimsinik
Aynen katiliyorum. Emniyet kemeri sarmama olayina tek gecilecek bir urun bu silikon spreyler...

Bu siprey fitillere nasıl uygulanıyor.

Fitillerin üzerine mi uygulanıyor

Back