FİLTRE farkı

karasu826

Aktif Üye
Adı
ibrahim
Herkese hayırlı işler. IMG_20211112_111331.jpgIMG_20211112_111352.jpg
2013 Dobloya internetten opar hava filresi aldım.
Eskisinin alt kısmı siyah sünger
Yeni aldığımın altı elyaf gibi bir şey sahtemi yoksa normalmi.IMG_20211112_111413.jpg

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Farklı marka olduklarıda oluyor Opar yazıp farklı özellikle filtrelerde çıkabilir ama renk farklılığı orjinal sahte ayrımı yaptırmaz filtre üreticileri farklı şeyler deneyebilir mesela polen filtresi böyle beyaz olanı da var karbondan üretilenide var.Kaliteli bir filtrede yüzeyler simetrik olur mesela sizin paylaştığınız beyaz filtrede sünger kenarı açık kanallar görülüyor, kanallar simetrik değil ,kenar plastikleri girintili çıkıntılı orjinal olmadığı belli. Opar olarak satılıp da aslında orjinal olmayan ürünlerde var kutusu Opar sadece.Yerli olan üreticilerde var güzel filtreleri var mesela bulunduğum ilçede bazen bakımı yaptırırım arkadaşta genelde Şampiyon filtre var ve bu dediğim bütün simetrik özellikler ve kalite filtrede var on bin bakımı sonunda filtrede de herhangi bir anormallik görmüyorum.Takıntılı olanlar için illede orjinal olsun diyenler için filtre grubu pahalı değil İnternetten alacağına parçacıdan direkt görerek almak bence daha mantıklı.

Son düzenleme:

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Beyaz olan bence sahte hocam çünkü hadi diyelim mann filtre üretmiş böyle orantısız olması imkansız. Kesimler düzgün olurdu, conta plastiği böyle aşırı taşmış şekilde olmazdı, beyaz elyaf benzeri filtresi böyle aralıklı altını gösterecek şekilde olmazdı. Ben mann filtrede kullandım böyle göze batan hata yoktu kesinlikle.

Anlamanın bir yolu da gerçek mann filtreyse ateş tutunca kolay kolay tutuşup yanmamalı.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Beyaz olanın conta baskısı taşmış. Şekli duruşu Opar Mann yazması bence de sahte olma ihtimali yüksek.

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Kutusu duruyor mu beyaz olanın?
Duruyorsa çekip atabilir misiniz?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Büyük ihtimalle sahte. İnternetten opar almayın filtron tavsiye ederim. Satan firma az ve sahtesi şimdilik yok gibi. Opar alacaksanız sağlam parçacıdan ya da servisten almak en iyisi. E parça.com ünlü oto sponsorumuz yardımcı olacaktır oparda.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Önceden aldığım mann filtrenin resimlerini buldum.

20190611_143710.jpg20190611_143715.jpg20190611_143726.jpg20190611_162936.jpg

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Aynısı içi başka kutu opar konulmuş gibi. Geri iademi edeyim yoksa kalsınmı. Adet fiyatı 30 TL.
Hocam bence iade edin paranızı alın üstüne biraz daha koyar orjinalini alırsınız

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Aynısı içi başka kutu opar konulmuş gibi. Geri iademi edeyim yoksa kalsınmı. Adet fiyatı 30 TL.
Aynısı olması imkansız iç piyasada 120-150 arası dış piyasada 12 euro civarı. Hem opar kendi filtresini üretebiliyor diye biliyorum neden mann’dan alsın? Alacaksa ufi varken mann’dan almazlar.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Herkese hayırlı işler. Eki Görüntüle 39829Eki Görüntüle 39830
2013 Dobloya internetten opar hava filresi aldım.
Eskisinin alt kısmı siyah sünger
Yeni aldığımın altı elyaf gibi bir şey sahtemi yoksa normalmi.Eki Görüntüle 39828
Orijinal filitreyi servis dışında bulamazsınız.Servislerde ki yedek parça fiyatıyla sanayideki arasında çok fark yok aracınıza yazık etmeyin bakımını dışarda yaptırıyorsanız en azından filitrelerinizi servisten satın alın.Serviste takılan filitre ile aracımın ilk yıl bakımınd takılan hava filitresini kendi gözümle gördüm birebir aynıydı.Hava filitresini 5 bin km olunca değiştirmek için sanayiden orijnal diye aldığım hava filitresi sizin resimde gösterdiğinize benzer şekilde beyazdı serviste takılan siyahtı.Aracınızı riske atmayın servisten alın filitreleri.