Doblomun Belirli Kilometrede Ses Yapması

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Sizin dediginiz farkli bi olay

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Benim sorun hala devam ediyo lastikleri bile değiştirdim tekrardan 110 km öyle bi yoğunlaşıyoki ustalar bi türlü sorunu çözemedi hafif virajlarda sola dönerken ses yok ama sağ dönüşte ses çok artıyo 110 da ses sürekli. Rüzgar sesi ayrı bi ses rüzgar değil

Smpo

Saygın Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
@Nctcngz
Neresinden Geliyor Tam Hocam ? Hangi Bolgeden ?

Smpo

Saygın Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
@Smpo

Bu Arada Basina Gelenlerw Cozumu Buldum camin 2 yanndada siyah bi serit var sag taraf altina hava aldigi icin ses yapiyormus bi siyaj bant cekdim kay aydir sikinti yok :)

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
@Smpo

Ön taraftan geliyo sağ tekerden yoğunlaşıyo ses sol tekerde yok

timbaz

Yeni Üye
Adı
gok
Muhtemelen bilye rulmandandir... benim baska aracimda arka tekerde vardi, virajlarda sadece tek tarafta donerken ve duz giderken sizdeki gibi farkli bir kac hizda oluyordu... arka teker rulmani degisti... duzelmisti... kontrolde tekeri cevirerek anlamak cok zor.. anca donuslerde yuk bindigi zaman veya yuksek bazi devirlerde tekrarliyor...

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
@timbaz

İşin enterasanı rulmanda değiştirdim sağ tekerleğin tekrar göstericem değiştirdiğim yere kontrol ettiricem

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
İyi akşamlar. Sesin kaynağının tespiti için;
1- Sesin gelmeye bağladığı anda DİKKATLİ bir şekilde..sol ayağınızla hafifce frene basın ve sesin değişip değişmediğine bakın...Ses kesiliyorsa fren kaliperlerinde yada fren diskine bağlı ekipmanlarda sorun vardır.
2- 70 km de ses hangi viteste geliyor? Sesin geldiği süreçte vitesi büyülterek yada küçülterek sesin değişip değişmediğini gözlemlediniz mi?
3- Sesin gelmeye başladığı an aracınızı boşa alıp rölantide ilerleyerek sesin gelip gelmediğini kontrol ettiniz mi?
4- Sesin gelmeye başladığı an kalorifer iç sirkülasyon düğmesine basarak yada kalorifer yönünü değiştirerek (ayaklara yada cama) sesin varlığını kontrol ettiniz mi?

Yukarıdaki kontroller sonrasında sesin kaynağının vites kutusundan mı yoksa yürüyen aksam yada kalorifer üzerinden gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Dediğiniz hepsini test ettim yolda

1- ses değişmiyo mevcut devam ediyor
2- 3,4,5 denedim bende şanzımandan olabiceğini düşündüm ama ses yine aynı

3- rölantidede ses aynı değişiklik yok
4- iç silkilasyon sürekli kapalı mevcutta yazın sürekli değiştiriyorum uzun yolda ayaklara yüze ondada değişen bişi olmuyor

erdemmtaner

Yeni Üye
Adı
taner
Bende 2016 1.3 ecojet premio plus var araç sıfır 110 km hızda direksiyon da hafif bir titreme var bunun sebebi ne olabilir.birde bunlarda motor açma olayı falan var mı şimdiden herkese teşekkür ederim

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Direksiyonda titreme varsa balans yaptır motor açma olayı kişiden kişiye değişiyo ben ilk aldığımda 200 km falan yapmıştım ist edirne kadar otobanda ama bi işe yaradığını söyliyemem. Anlayan arkadaş varsa detaylı açıklar

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Bu arada team dobloya hoşgeldin :harika::)

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@erdemmtaner aileye hoşgeldin keyifli forumlar aracın hayırlı olsun güle güle kullan ilk 10 bin km falan ahım şahım performans bekleme sonra kendine gelir

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@Nctcngz yazlık lastiklerde kumho kışlıklarda lassa kullanıyorum. lassalarda sorun yok fakat kumhonun bi lastiğinde problem olduğunu 1 sene sonra deneyerek farkettim. aynı şekilde bi problem sizde de olabilir. sorun çıkaran lastiğin hem jant hemde lastik ve jant olarak balansa sokun ağırlık sapması 60-70 gr üstü ise kesinlikle bahsettiğim problemden.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
belli hızlarda ve belli vites lerde araç vurultu şeklinde ses yapıyorsa problem şanjumandadır

ufukb

Yeni Üye
Adı
ufuk
hocam porye rulmanı(tekerlek rulmanı)olabilir. bunu anlamanın tek yolu aracını bildiğin bir öndüzenciye gidip finish balansta tekerlekleri çevirttir. bozuk olan tekerlekten yoğun bir uğultu sesi duyacaksın zaten rot-balansçı olayı anlıyacak ve sana söyleyecektir.daha sonra tamircide rulmanını değiştirip sesin sesin gittiğini göreceksin.umarım yardımcı olabilmişimdir.
kazasız belasız

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@erdemmtaner
titreme balanstan yapar ilk 1-2,000 km ani hareketlerden kaçının. motor açmanıza gerek yok zaten açık bu motorlar.sıkıntı olmaz.