Doblo Bakımı ve Marka Tavsiyesiniz Neler?

erenbal04

Yeni Üye
Doblo
Adı
eren
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Merhaba, 2004 model 1.9 JTD bir araca sahibim. Opa-r marka Mazot filtresinin ve yağ filtresinin kaçırma yaptığını duyuyorum sosyal medyadan sürekli.
Kaliteli bir marka almak istiyorum. Sizin tavsiye ettiğiniz, sorun yaşamadığınız markalar nelerdir? Bu arada Ankara'da yaşıyorum.
Sahte ürün satan çok yer varmış. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
O alınan oparlarda sahtedir yada bir diğer ihtimal yapan usta baştan savma yapıyor test etmeden teslim ediyor ,mazot ve yağ filtrelerini takarken conta olduğu için çok iyi yerleştirmek lazım benimde başıma gelmişti aptal usta contayı tam oturtmamıştı mazotu dışarı atıyordu özellikle mazot filtresi iyi sıkılmalı hangi marka olursa olsun kaçırır ve orjinal markaların gerçekten çok sahtesi yapılıyor mann yada filtrona bakabilirsiniz yerli markalarda fil marka filtre de güzeldir Ankarada grubun parçacısı Evren Erşin Ayyıldız otomotiv var ona bakabilirsiniz

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Sponsorlarımız yardımcı olur ulaşabilirsiniz

Dosyalar

• IMG_20230330_230951.jpg
    IMG_20230330_230951.jpg
    107 KB · Okunma: 6
  • FB_IMG_1680206961507.jpg
    FB_IMG_1680206961507.jpg
    117,9 KB · Okunma: 6

alperyegen

Azimli Üye
Doblo
Adı
Alper Yeğen
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İç mimar
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Kırmızı
Benim aracım 1.9 multijet .Tüm filitreleri bosch marka kullanıyorum. Yağ olarak 1.9 jtd için 5 w 40 full sentetik yağ tavsiye ederim. Ben elf 900 sxr 5w40 kullanıyorum. Luqui moly ceratec yağ katkası ilave et. Titreşim, sarsıntı ve motor sesi azalır. Şürüş pürüssüz olur. Şanzuman yağı,direksiyon hidroliklerini ve fren hidroliklerini değiştir. Tüm yağları tam sentetik kullan. Antfrizi g12 kalteli organik antfrizi kullan.
Würth eger temizleyici sprey kullan . Uzun yola çıkarken depoya enjektör temizleyici at.

Vites kolunun derisi sök topuzın altındaki parçaların eski gresini temizle sonra tekrar sprey gres yap bu esnada vitesleri sırayla geçir işlesin topuzın altından şanzumana inen. 2 ince kol var onların dibinide yağla. Vites geçişler pamuk olur.

Polen filtreni değiştirmeyi ihmal etme.