DOBLO ARKA CAM SU FISKİYESİ DONDU

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bilindiği üzere geçen hafta istanbul çok soğuktu ve o kardan sonra doblom arka cama su atmıyor kendim açmaya çalıştı tazlikli su ttum ama olmadı su deposu dolu ve içinde antifirizli cam suyuda var ama arkaa cama su gelmiyor bugün servise gittim baktılar biyerden tıkanmış dediler yada bir noktası donmuş olabilirmiş 20 bin bkımında bakacaklar eğer ozaman kadar açılmaz ise sizce bu hortumları falan temizleyen bi madde var mı belki kireç tıkamaıştır malum sular kireçli

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kardaş ben yazarım bi cevap ama çok emin değilim...o yüzden baki abi baksın.o iyi anlar bu işlerden...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi yaz balkalım belki bi sonuca ulaşırız

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
benim doğanda oldu benzer bir sıkıntı...ön cam püskürtücüleri sürekli tıkanıyordu...adını hatırlamıyorum yarın öğrenirim.bir cam suyu katkısını susuz doldurdu kutuya...sonra bir iki defa su püskürtünce su gelmeye başladı.sonra zamanla tamamen açıldı sistem.şimdi canavar gibi...

bu aralar çok fazla bekleme çözülmesini...hava gündüz sıcak olsada gece çoğu yerde 0 ın altına düşüyor.

geremy

Onursal Kurucu
araç daha yeni bu kadar kısa sürede tıkanacağını sanmam.
muhtemelen bir yerlerde donmuştur yada tıkanılık vardır pislik gelmiştir.hortumu kontrol etmek lazım motor nasıl su basıyormu.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
sevgili kardesim....bir donma varsa simdiye kadar gecmistir....yanliz hic mi su atmiyor...sizinti varmi.....eline bir igne al ve su fiskiyesinin deliklerine sokup asagi yukari hareket ettir....daha sonra....biri fiskiyeye basarken...sen fiskiyeyi agzinla emdir su gelene kadar.....bununlada acilmiyorsa ki acilmasi lazim...tikaniklik hortumlardadir...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sevgili kardesim....bir donma varsa simdiye kadar gecmistir....yanliz hic mi su atmiyor...sizinti varmi.....eline bir igne al ve su fiskiyesinin deliklerine sokup asagi yukari hareket ettir....daha sonra....biri fiskiyeye basarken...sen fiskiyeyi agzinla emdir su gelene kadar.....bununlada acilmiyorsa ki acilmasi lazim...tikaniklik hortumlardadir...

öncelikle cevaplarınız için teşlekkürler

baki abi dediğin işlemleri yaptık hatta serviste yaptı düzelmedi ön cama su atıyor arakaya hiç atmıyor sızıntı damlama falan bile yok motor çalışıyor dııııt diye sesi var bugün fıskiyeyi çıkardık hortumdanda hiç su gelmiyor servis bugün çok kalabalıktı 20 binde garantiden halledieriz dedi biyerde hotum tıkanmış yda donmuş olabilir dedi eğer açılmazise göstericem zaten bakım 1000 km kaldı

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
araç daha yeni bu kadar kısa sürede tıkanacağını sanmam.
muhtemelen bir yerlerde donmuştur yada tıkanılık vardır pislik gelmiştir.hortumu kontrol etmek lazım motor nasıl su basıyormu.

herzaman çeşmeden su koyarım birde bir şişede antifirizli cam suyu koydum

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
o zaman tikali bir yer var.....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
o zaman tikali bir yer var.....

inşallah kolay bi yerdedir birde abi bubnun tesisatı arka cama nereden gider acaba tavan döşemesinin altından mı yoksa yer halısnın altındamı

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
muhtemelen on sol direkten gecerek sol tavandan bagaj kapagina gidiyor....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

sağol abi ilk bende öyle düşündüm çünkü yeri sol arkada inşallah çok zahmetli iş değildir

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

sağol abi ilk bende öyle düşündüm çünkü yeri sol arkada inşallah çok zahmetli iş değildir

zahmetli olmali ama iki bastan hortumu sokup icine tuzlu su salarlar 10 dakikada acilir....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi tuzlu su hortumlara falan zarar vermez mi

rabas

Yeni Üye
selam.aynı sorun bende oldu.bendede 2012 1.3 90hp premio var.
fakat ben baya bi uğraştım.derken sol arka direğin altından su kaçırmaya başladı.servise gittim.usta hiç bakmadan su donmuş hortum çıkmıştır dedi.ve işçilik alarak yapacaklarını söylediler.bende garantiden yaptırmak istediğimi belirttim çünkü garanti şartlarında bununla ilgili bir uyarı yok.yani ben elimi sokupta hortumumu çıkardım.veya o horuma zarar vercek bişeymi yaptım.su basarken hortum yerinden çıktı neden diğer sileceklerde değilde arkada oluyor dedim.
neyse kabuldeki bayan demezmi bu aralar aynı arızadan dolayı birkaç araba geldi.demekki doblo nun bu sersinin arka fıskıyesi sorunlu.
sorum şu olacak eğer yardımcı olurasnız;arka cam fıskıyesi garantiye girermi girmezmi?kendi döşedikleri hortumun arızasının müsebbibi benmi oluyorum.
ayrıca garanti şartları el kitabını baştan sona okudum,sadece cam silecekleri garanti kapsamı dışında.bana yapılan revamı?

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
selam.aynı sorun bende oldu.bendede 2012 1.3 90hp premio var.
fakat ben baya bi uğraştım.derken sol arka direğin altından su kaçırmaya başladı.servise gittim.usta hiç bakmadan su donmuş hortum çıkmıştır dedi.ve işçilik alarak yapacaklarını söylediler.bende garantiden yaptırmak istediğimi belirttim çünkü garanti şartlarında bununla ilgili bir uyarı yok.yani ben elimi sokupta hortumumu çıkardım.veya o horuma zarar vercek bişeymi yaptım.su basarken hortum yerinden çıktı neden diğer sileceklerde değilde arkada oluyor dedim.
neyse kabuldeki bayan demezmi bu aralar aynı arızadan dolayı birkaç araba geldi.demekki doblo nun bu sersinin arka fıskıyesi sorunlu.
sorum şu olacak eğer yardımcı olurasnız;arka cam fıskıyesi garantiye girermi girmezmi?kendi döşedikleri hortumun arızasının müsebbibi benmi oluyorum.
ayrıca garanti şartları el kitabını baştan sona okudum,sadece cam silecekleri garanti kapsamı dışında.bana yapılan revamı?

sevgili rabas kardes sorunun cevabi hemen verilecektir...ama once kendini tanisma bolumunde tanitman gereklidir.....aksi taktirde soruna cevap verilmez....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
abi tuzlu su hortumlara falan zarar vermez mi

hayir kardesim zarar vermez......zaten pesinden hemen normal tatli su gecirecekleri icin sikinti olmaz...

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
valla ben cam sileceklerime ve motor soğutmaya içme suyu kullanıyorum hemde sırma :D:D o yüzden ne tıkandı ne dondu zaten içine antifrizli cam suyuda ekliyorum 1lt en soğuk havada bile canavar gibi çalışıyordu kireç tutmasını istemiyorsan içme suyu kullan bizim burda 5 litrelik şaşal 1tl :D 5 litre şaşal 1 litrede cam suyu tam fit :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
koray abi dediğin doğru içme suyu okmak lazım aslında ama servisin dediğine göre onun küçük hortumu varmış önde sileceklerin orada o çıkmış randevu verip garantiden yapacaklar

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı