DOBLO 1 DOUBLE teyp çerçevesi ?

tr_badboy

Daimi Üye
arkadaşlar aracıma double takacagım fakat çerçevesinin bulamıyorum kıymete bindi her yerde yeni kasanın çerçevesi var elinde olan veya temin edebilecegim yer konusunda yardımcı olabilecek arkadaslar varsa bana ulasabilirler mi ?

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
burayı bir incele

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/fiat-doblo-2009-2012-oto-dabil-din-teyp-cerceve-57208190

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
inşaallah bulursunuz.

tr_badboy

Daimi Üye
burayı bir incele

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/fiat-doblo-2009-2012-oto-dabil-din-teyp-cerceve-57208190

Mustafa abi ilgine teşekkür ederim ama bütün sitelerde d3 için çerçeve var d2 d1 için yok 3 gündür her yeri ayaga kaldırdım yok arkadaş yok :S

ALpeR06

Daimi Üye
Konuyu güncelleyeyim.

Bende D2 için double teyp çerçevesi arıyorum sanırım d1 ile aynı zaten. Herneyse benimde aramadığım bakmadığım site kalmadı sabahdan beri. Bir türlü bulamadım herhangi bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim....

ALpeR06

Daimi Üye
Örnek resim eklemeyi unutmuşum ;

doblo046nn0.jpg

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili kardeşim ne yazık ki D 1 ve 2 kasanın double dın çerçevesi piyasada yok. Ancak aracının orjinal teyp yuvasının üzerinde modifikasyon yaparak yeni cihaza uyarlıyabilirsin. Ben öyle yaptım. Sana en kısa zamanda kendi aracımın resimlerini sana daha doğrusu siteye yüklerim o resimlerden feyz le sende yapabilirsin

ALpeR06

Daimi Üye
Baki abi anladığım kadarıyla mevcut çerçeveyi söküp üzerinde değişiklik yapıp tekrar montaj yapmışsın fakat malzeme olarak ne kullanacağız onu anlamadım. Fiber tarzı bişey yapmak lazım onuda becerebilirmiyim ondan şüpheliyim.
Ben double teyp çerçevesine bir tane normal teyp bir adette indash ekran takmayı düşünüyorumda...
Baki abi resimleri bekliyoruz....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Kardeşim ben orjin çerçeveye krom saç parçasından ilave yaptım üzerine plastik bir döşeme parçası döndüm. Daha sonra o parça gri olduğu için siyaha boyayıp yerine taktım oldukça şık oldu. Biraz daha üzerine çalışmam lazım ama keyfe keder

ALpeR06

Daimi Üye
Abi sen böyle söyleyince aklıma bir proje geldi. Kısaca anlatayım resimde göründüğü gibi mevcut çerçeveyi kırmızı ile işaretlediğim şekilde keseceğim. Arasına ikinci teybi koyarak ölçü alacağım. Üstteki gözü ileride teybi sökersem yine kullanabilmek için raf şeklinde yapacağım.
adszqxs.jpg

Yarın ilk işim gidip fiber macun almak. Aradaki mesafeyi en iyi fiber macun doldurur. Çelik gibi oluyor zaten fiber macun donunca. Güzelce komple zımparalayıp ondan sonra bi astar bi boya son olarak bi vernik bu iş tamamdır baki abi. Ne arayıp duruyorumki sabahdan beri valla bak sen sinyali çaktın benim kafa çalışmaya başladı ;) .
Projeyi yarın malzemelerimi tamamlayarak başlatıyorum. Resimleyerek burada bir konu altında paylaşacağım. Tekrardan baki abi teşekkür ediyorum fikir veren sen oldun *hapy*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Rica ederim yap bakalım beğenirsem aynısını bende yaparım. Aşama aşama resimlersen işlemleri süper olur kardeşim

punisherkan

Azimli Üye
D1 kasanın double teyp cercevesi yok ancak özel olarak yaptırabilirsin

Merhaba arkadaşım,
Bende de D1 kasa doblo cargo var ve bende aracıma double-din takmak için bayağı bi süre çerçeve aradım fakat bulamadım.Sonrasında da mobilya işiyle uğraşan bi kardeşimize fikrimi anlattım. O da kendi el becerisiyle güzel bi çerçeve imal etti bana. Eylül ayında forumumuzun Tamamlanan projeler kısmında paylaştım fakat herhalde senin dikkatini çekmedi.

https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=6453

ALpeR06

Daimi Üye
D1 kasanın double teyp cercevesi yok ancak özel olarak yaptırabilirsin

Merhaba arkadaşım,
Bende de D1 kasa doblo cargo var ve bende aracıma double-din takmak için bayağı bi süre çerçeve aradım fakat bulamadım.Sonrasında da mobilya işiyle uğraşan bi kardeşimize fikrimi anlattım. O da kendi el becerisiyle güzel bi çerçeve imal etti bana. Eylül ayında forumumuzun Tamamlanan projeler kısmında paylaştım fakat herhalde senin dikkatini çekmedi.

https://www.teamdoblo.com/forum/viewthread.php?thread_id=6453

Eline sağlık yapan arkadaşın çok güzel olmuş. Benim dikkatimden kaçmış forumda gezerken çok önceden görmüştüm ama unutmuşum.Her neyse ben şunu merak ettim ön kısımda ve arka kısımda ikişer vida tutuyor olmalı ama resimlerde ön tarafda civata yeri göremedim onu nasıl hallettiniz. Ben kararsız kaldım mevcut çerçeveye zarar vermeden bende bu şekilde mi yapsam acaba? Sonuçta ilerde yine orjinal çerçevesi lazım olacaktır.

punisherkan

Azimli Üye
Daha önce yüklediğim fotoğraflar acelece hazırlanıp takılmış haliydi. Sonradan çerçeveyi söküp ayak yaptık ve mat siyaha boyadık. bunlarda çerçevemizin son halinin fotoğrafları

181220121258.jpg

181220121259.jpg

181220121260.jpg

181220121261.jpg