Direksıyon Kutusundan Ses Gelıyor..

mursq

Yeni Üye
Bende 2004 Doblo jtd Doblo Var Dıreksıyondan Ses Gelıo Uzun Yola Cıktıgında Asfaltta Gıderken Arabanın ICınden Dıreksıon Kutusundan geldıgını Hısssedıorum Hafıf Bır Cızırtı Gelıo Neden Olabılır Dıreksıyon Popma Arızalıydı Onu Aldım Taktrıacam bu Sorun Pompadan Kaynaklaanabılırmı Yada Kutudamı Var Bır Sorun???

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Jantlarda eğiklik varsa ondan da olabilir. Bende o yüzden olmuştu.

geremy

Onursal Kurucu
sesin yerini iyi tespit etmek lazım.ön panelden gelebilir.yolun durumuna göre ses değişiyormu.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Panelde sesi neresi yapabilir ki? Onuda ben merak ettim şimdi?
Konsol gayet iyi araçta.

mursq

Yeni Üye
sag Cant Hafıf egık Evet Ama Sehır ICınde Cıkmıo uzun Yolda Asvalltta Sesı Duyabılıorum Sımdı Yola Gıdecem Bı sorun Olmaz Insallah

mursq

Yeni Üye
Dıreksıyon dan Gelıo Iyıce Tesbıt Ettım ASvalt Kıkırdaklı Olursa Daha Fazla Ses gelmeye Baslıo

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
O ses sürekli artar o zaman. Tez zamanda düzelttir.

Janttan kaynaklı emin olabilirsin. Benim başıma geldi işte, 1 hafta sonra götürdüm, götürürken araç beşik gibi sallanır hâle gelmişti.

Sakın uzun yola çıkma, yoldan bile atar.

mursq

Yeni Üye
Valla O Sekılde Rahat 7 Bın Yol Devırdım Araba Besık Gıbı Sallamıo Benım Kısı Cantta Cok Hafıf Egıklık Var Kıs Lastıklerı Vardı Ondan Yapar Demıstım Yazlıkları Taktım Yıne Ses Aynı Ama Rota Gırdıgımde USta Sag Cantın Cok Hafıf eqık Oldugunu Solemıstı Vırajlara Cok Rahat Gırıorum Kesınlıkle Savurma Falan Yok

geremy

Onursal Kurucu
mursq tarafından yazılan metin:
sag Cant Hafıf egık Evet Ama Sehır ICınde Cıkmıo uzun Yolda Asvalltta Sesı Duyabılıorum Sımdı Yola Gıdecem Bı sorun Olmaz Insallah

direksiyon hidrolik seviyesini kontrol et öyle çık yola.
hayırlı yolculuklar.

kokplot

Onursal Üye
kardeş tahmin yerine ön düzene tahkimat yaprıt ustanın kafasını şişir gerekirse bağıra çağıra tartış ama arızasını gerçekten anlayan ustayı bul . buradan tecrübe tahminleri işe yarayabilir de yaramayabilirde. bende dediğim gibi ses direksiyon tertibatı düzen dağıttı ise önce direksiyonda boşluk yapar sonra da bozuk satıhlarda ses yapar derim. pompa bozuksa asvalt yolda vızırtısını duyar sonra sesin arttığını anlarsın bazılarında artıyor bazılarında aynı sese devam ediyor. derim hadi hayırlı işler... belki bir fikir diğer çözümllemelere yardımcı olur

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Valla O Sekılde Rahat 7 Bın Yol Devırdım Araba Besık Gıbı Sallamıo Benım Kısı Cantta Cok Hafıf Egıklık Var Kıs Lastıklerı Vardı Ondan Yapar Demıstım Yazlıkları Taktım Yıne Ses Aynı Ama Rota Gırdıgımde USta Sag Cantın Cok Hafıf eqık Oldugunu Solemıstı Vırajlara Cok Rahat Gırıorum Kesınlıkle Savurma Falan Yok

O Hâlde eğiklik çok önemli değil, benimki gözle çok rahat görülmesinden ziyade hissettiriyordu.

mursq

Yeni Üye
Abicim Ustayı Yanıma Bındırdım Dedım Sesı DınLe Ses Falan Yok USta Bınınce Gercekden Ses Falan Yok Ben Kullanınca Cıkıo Delı OLdum Ustanın Basını Her zaman Agrıtıyorum Zaten O Halde Ben Yola Gıttım Ben geldım PEder GIttı Geldı 3 Bın Km Yol Yaptı Yıne Bısı Yok Ama Aklımda Dıye Gıdıorum Da Yıne Sesı Cozemedım Dıreksıyon Pompasını Degıstırdıkden Sonra Cıkmaz Dıye Dusunuorum Insallah Ondandır..

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Aracı biraz zorlayarak üstüne giderek öğrenmeye çalışsanız daha iyi olur o zaman? Sesi çıkarmaya çalışın yani...

mursq

Yeni Üye
Duz Yolda Zorladım 180 gordu ıbre Ses Yok 120 110 Gıderken Ses Gelıo Anlamıs Degılım

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Sen şuna 3 bin devir sularında ses geliyor desene, bence bi lastikçiye git, jantları çıkarıp kontrol etsin. Peşine alt takıma baktır.

geremy

Onursal Kurucu
DobloM tarafından yazılan metin:
Aracı biraz zorlayarak üstüne giderek öğrenmeye çalışsanız daha iyi olur o zaman? Sesi çıkarmaya çalışın yani...

fazlada zorlamasın:D*hilarious*

kokplot

Onursal Üye
Usta Dıreksıyon Kutusundan Gelıo Dıreksıyon Konsolundan Gelıo :

kutu içinde aktarma organlarında sıkıntı var gibi gözüküyor. belli bir limitten sonra yapıyorsa belkide ufak bir ayar gerekiyor olabilir. ama direksiyonda bir boşluk varmı yoksa değildir diyorum. tabi yapacak tek şey bir ustaya uygun bir zamanında göstermek.

selcukan43

Daimi Üye
Dostum aynııııııı ses bende de var çözemedim ya.. hani böyle o direksiyonun içine ufak bi anahtarlık atmışsın da o cızırdıyor gibi değl mi? fazla mıcırlı yolda cızırtı şeklindeki ses artıyor.. sorunu çözemedim ama buldum ben.. logoya bastır öyle dene bak ses gidiyor. ama çözümü bulamadım çünkü o logoyu çıkaramadım direksiyonun tam ortasındaki.. biraz zorladım ama zarar vericem diye korktum ve öyle kaldı.. cızırtı logo'nun arkasında civata falan varda o mu gevşedi acaba diyorum.. Benimki de duruyor hala öle yaptırmadım..

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Yahu aynı hadise, uymayan birşeyi yok. Lastikçiye gidip söktürün baktırın çözülür. :D