D3 Kasa Doblo 1.3 Uzunyol Yakıt Tüketimi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@fatihtr
yol durumu derken biraz açarsanız seviniriz.

Gökhan_059

Daimi Üye
Adı
Gökhan Özcan
1.3 my life 2012 D3 kullanıyorum 2 haftadır ben de.

Uzun yola çıkmadım daha şehir içi ağırlıklı işe git gel çarşı pazar felaket trafik var şuan Tekirdağ'ın her yerinde bilenler bilir İstanbul cennet kalır yanında çalışmalar da var zaten.

Semtimizde çok dik bayırlar var Karadeniz şehirlerini andıran 2.vites çoğu zaman hayal ve ortalama yakıt şuan 9-10 civarlarında ve araca kesinlikle hak veriyorum.Hatta bence iyi bile.

Daha önce 1.5 touch symbol kullandık yakıt az daha iyiydi ama onu biraz daha uzun yol denmese de şehir dışı çevre yolu ağırlıklı kullandık o dönemki işler sebebiyle.

fatihtr

Aktif Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@MEHMET78
Dostum guneye dogru gidersen yollar karadrnize gore daha rahat fazla dik rampa ve virajlar yoktur arac daha rahat akiyor. Karadeniz hep rampa hep viraj

Ben 1 depo ile bursadan belek e gittim geldim hesabini sen yap.

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar benim aracım 1.3 d3 kasa e5 motor safeline şehir içi 45kuruşu şehir dışı 28 kuruşu buluyor 2014 model 70 binde daha biraz agresif kullanırım ama bu kadarı normalmidir

Gökhan_059

Daimi Üye
Adı
Gökhan Özcan
100 km'de 45 lira yakıyor litre başına 100 litrede 12.2 litre yakıyor olamaz diyemeyiz şehir şartlarına bağlı olarak gerçekleşebilecek bir değer.

fatihtr

Aktif Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@Teamdoblotürkiye

Dostum sen biraz degil baya baya agresif kullaniyorsun. 45 kurus cok fazla depoyu fulle yol bilgisarini sifirla. Ve sakin sekilde araci kullan 2000 devirde vites degistir aaci torkla yurutmeye calis . Bak nasil degerler dusuyor. Benim arac 2016 1.3 maxi sikistirirsam 6.3. Sakinde 4.5 ile 5.3 arasi geziyor. Tabii 4.5 ler depoyu fullelidigim zaman oluyor.

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
@fatihtr
Kardeşim sakin kullanımda şehir içi denemedim ama uzun yol 5.9 gördümde bu araca motor yapmışlar basinca gidiyo bu kadar ölü kullanmak arabaya yazık etmek oluyor benim merak ettiğim bu kadar yakması normalmi sizce bir servise götüreyimmi yoksa yakmasından şikayet etmiyorum siz bu kadar düşük değerler verince ben biraz şaşırdım

Gökhan_059

Daimi Üye
Adı
Gökhan Özcan
Şehir içi 8-9 litre hatta şehir şartları çok kötüyse yokuş trafik yol çalışması vs.10 litreye kadar normaldir diye düşünüyorum.

Sizin değeriniz 12.2 lt.

Yaşadığınız semte göre yorum size kalmış 12.2 lt biraz fazla ama şehir şartları çok kötüyse olabilir niye olmasın.

Yine de bi batırmakta fayda var özellikle filtrelere.

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
@Gökhan_059
Bursada yaşıyorum geçen hafta daha çıktık ailecek biraz zorlamak istedim aracı yokuş viraj vs 48 kuruşu buldu basınca yakması bana normal gelsede sitede çok düşük değerler söyleniyor bir sormak istedim. Ama daha dört bin kilometre oldu bakım yaptıralı filtrelerde sorun olacağını sanmıyorum. Yinede yarın Allah izin verirse giderim servise

fatihtr

Aktif Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
1.3 motor. Uzun yada sehir ici fark etmez basinca yakiyor. 110 km ye kadar arac yakmamak icin direniyor ama yukari cikardan da emmeye basliyor. Cunku motor ufak ve turbo var hemen devri tatmamliyor ve vites yukseltiyorsun. Eskiden 5. Viteste 70 giden arac yag yakardi ama yeni teknoloji ve turbo sayesinde araclarimiz rahat ilerliyor. Sizin degerleriniz de normal cunku basiyorsunuz.

Bu arada ben de aracimi bursa-inegol arasi kullaniyorum. Su anda aracim 5.4 gosteriyor ne yavas gidiyorum ne de cok hizli.

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
@fatihtr
Tamam dostum sağolasın ben fabrika verilerini biliyordum zaten ve genelde yüksek devir kullandığım için bu yakıtı normal buluyordum taki sizlerin yakıt değerlerini görünceye kadar. Birde ben kendimdende örnek vereyim aslında yüksek hızı sevmem aracımlada uzun yolda 150-160 civarı kullanırım genelde ivlmelenme hoşuma gidiyor benim. Aracımı alalı altı ay oldu bundan önce sürekli atmosferik emişli motorlu araçlar kullandığım için bir süre sınırları zorlayayım dedim. Yani basınca normal diyorsun bu tüketim

fatihtr

Aktif Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Aynen oyle 150 160 basarsan senin degerleri yakalarsin ki arada bende rampalar da basarim . Bu ara da bence izun soluklu araci sikistirma turbo da pek olmaz ama turbo hortumu dayanmaz .

Bir de araci stop ettirmeden once biraz bekle turbo yaglasin oyle motoru durdur. Turbonun sagligi icin faydali

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
@fatihtr
Tamam dostum sağolasin aracı hareket ettirmeden önce beklerdim ama stop etmeden önce beklemeyi düşünmedim. Sağolasın yardımın için hayırlı günler

fatihtr

Aktif Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
@antilop_skull
Benim aracda ayni karma da 5.5 6.0 arasi yakiyor. (Tatli sert kullanim birde iscilerin sehirici kullanimi ile)

Suanda 5.9 gosteriyor . Dun bursa cevre yolunu 150 ile tamamladim . Cevre yoluna girerken 5.1 di.

antilop_skull

Azimli Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
titanium gri
@fatihtr
yorum için teşekkür ederim ortalama 110 km yol yaptım 32.5 tl mazot aldım ltsi 3.8 tl den . not çok sakin kullandım araç koltuklu

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
Antalya İstanbul arası yolda sürekli klima açık şekilde 1,3 D4 premio ile 910 km yol yaptım 45 litre mazot aldım. 4,9 değerlerine geldi.

Dosyalar

• Antalya-İstanbul.jpeg
    Antalya-İstanbul.jpeg
    55,7 KB · Okunma: 10

Gökhan_059

Daimi Üye
Adı
Gökhan Özcan
Ben de 70 liralık yakıtla tamamen şehir içi 251 km yol yapmışım.Yakıtı 3.66'ya almıştım Shell'den.

100 km'de 7.6 litre ortalama oluyor.Bence çok iyi yaşadığım yere göre.Memnunum yani biraz da sert kullandım yol çalışması fazla olunca asabiyet oluşuyor trafikten biraz düz yola çıkınca [emoji3]

Eski km = 31.118
Yeni km = 31.369

1.3 My Life

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar benim aracımda 205.55.16 lastikler var geniş olduğundan dolayı yol tutuşu daha iyi olur diye düşünerek aldım ama bunların yakıta olumsuz bir etkisi olurmu