D1 Doblomun Kumandası Çalışmıyor

krallik

Yeni Üye
slm herkese 2005 1,3 doblomun anahtarı bazen çalışıyor kapıları açıp kapatıyor bazende hiç tam yanına kadar geliyorum banamısın demiyordu anahtarla açıp kapatıyordum artık.iki gün önce anahtarcıya gittim gösterdim o da dediki bu anahtarın butonu arızalı değişirse bi sorun kalmaz peki o zaman değiştirelim dedim değiştirdi.arabanın yanına geldim birkaç defa bastım güzel açıp kapıyordu kapılara.aradan iki saat filan geçti ben arabanın yanına geldim tekrar kumandadan açıp kapadım bunu 3 veya 4 kez arka arkaya denedim işte tam o zaman ne olduysa artık bi daha açıp kapatmadı anahtarın üzerindeki ışık yanıyo fakat araçta hiç bir şekilde açılıp kapanmıyo artık. yani bişeyi bozuldu .acaba bu kumandanın araca tekrar tanıtılması falanmı gerekiyo benim ne yapmam lazım yoksa bu çok pahalı bişeyse harici bi kumandamı bağlatmalıyım yardımlarınızı bekliyorum

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
kumandayı kopyalamasa hiç açamazdın yani sorunun kumanda değil büyük ihtimal merkezi kilit in beyniyle alakalı boşuna kumanda değişimi olmuş galiba
:(

Erhan16

Saygın Üye
Adı
Erhan
Meslek
Makine Resim Öğretmenliği
Modeli
Renk
Bulut Mavi
aynısı bendede de var. 2002 doblo. kumandanın ışığı yanıyor ama açma kapama yapmıyor. tamir için bir kaç yol denedim ancak en güzeli 80 Tl. ye extradan kumanda taktırdım. çin malı gibi ama yaklaşık 50 metreden rahat açıp kapıyor. çok kasmaya gerek yok bence..

krallik

Yeni Üye
peki taktırdığın kumandaya çipi felanda yerleştirdilermi yoksa iki ayrı anahtarmı taşımak gerekiyo acep

Erhan16

Saygın Üye
Adı
Erhan
Meslek
Makine Resim Öğretmenliği
Modeli
Renk
Bulut Mavi
kumandaı ayrı. bir nevi anahtarlık gibi oldu :)