bütün üye arkadaşların bilgisi ve fikrini yazmasını rica ediyorum

enerecep

Azimli Üye
Tepki
0
selam arkadaşlar...

ocak ayında doblo combi 1.3 motor 2011 model sıfır garantili araç satın aldım...

sürücü tarafındaki paspas 1 ay sonra delindi yırtıldı ve paramparça oldu paspasın ortasında kafam kadar delik oldu

bu araç sıfır garantili alındı...sizce benim ayağımın altındaki paspas garantiye girermi garantiden değişebilirmiyim...fikirlerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum...

şimdiden hepinize tşk ediyorum...

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
bildiğim kadarı ile paspas fabrika çıkışı konulmuyor araca.
bayiler hediye olarak koyuyor.
bazende paraile satabiliyor.illaki servisde paspasa vardır fiyat pahalı gelirse sanayide daha hesaplı ve çeşitli bulabilirsiniz.
bize verdikleri paspas 4-5mm kalınlığında plastikdendi ve halen ilk günkü gibi duruyor(4 yıl) siz nasıl delebildiniz merak ettim.
asıl cevaba gelirsek paspas garantiye girmez.bayinizin gönlünü yaparsanız hediye olarak alabilirsiniz.

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Tepki
104
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
servise biraz gönül koyarsan belki insaf ederler verirler ama yalaka birine denk gelirsen alamazsın sana tavsiyem direk müşteri hizmetlerini ara ve olayı anlat tabi birde fiatın facebook sayfasında kötüleme yap ozaman sana dönerler ama ben bunlarla uğraşamam dersen piyasada doblo için üretilmiş paspaslar var 30-40 tl civarında onlardan koyabilirisn benim aracım enjektörlere mazot gelen borulardan biri boşandığı için tanzikli mazot atarken dışarıya sızdırıyordu müşteri hizmetlerine not bıraktı ve aradım yetkili servis aracım garanti kapsamında olmadığı halde sorunumu halletti biraz çingenelik yaptım al sana tavsiye hangisini denersen kolay gelsin

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Tepki
25.029
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
servis kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığı ile yeni bir takım paspas verirler sanırım..sonuçta bakımda alıyorlar onu :D

SerCan

Saygın Üye
Tepki
2
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
servis kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığı ile yeni bir takım paspas verirler sanırım..sonuçta bakımda alıyorlar onu :D

Aynen öle valla:D

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Tepki
20
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
sen paspas delindi dion biz arabayı sıfır aldık bir iki ay geçmeden lastik balonladı servise götürdük garanti dışı dediler.... :D

enerecep

Azimli Üye
Tepki
0
yorum yazan arkadaşlara tşk ediyorum ben başıma geleni anlatıyım sizlerde ona göre değerlendirmenizi yaparsınız...

geçen hafta bakıma gittim 10 bin bakıma bakıma gitmişken servis müdürüne paspasın ilk aydan yırtıldığını söyledim...

müdür arkadaş müdürlüğün verdiği ukala lıkla arabanın paspası garantiye girermi beyfendi,2 lirayada paspas var 20 lirayada paspas var dedi...

bende sıfır araba aldım neden 2 liralık paspas koydunuz madem öyle kaliteli olan 20 liralık paspası koysaydınız dedim...gülmekten başka bi cvp vermedi...

arabayı verdim bakım aşamasındayken,bende sigara içmek için dışarı çıktım ve orda fiat müşteri hizmetlerinin telefon numarası gözüme çarptı...:)

hemen aradım çıkan bayana kendimi ve durumumu anlattım ve yanlış anlamayın ben 40 liralık paspasın peşinde değilim ama bu sizin hatanız şahin doğanın bile ilk aydan paspası yırtılmaz dedim....ve paspassız hiç bir bayinizin şovrumunda araç satamazsınız diye söyledim...

tel deki bayan gayet kibar bir şekilde adımı ve plakamı aldı ve bana servisten ayrılmayın sizi bilgilendiricez dedi...ne yalan söyleyim hiç umudum yoktu...

1saat sonra servis müdürü geldi aracınız hazır alabilirsiniz dedi ve bana teesüflerini bildirdi...)) neden diye sordum ve bizi şikayet etmişsiniz dedi...

bende sizi değil paspassız araç yollayan fabrikayı şikayet ettim size paspassız geliyor ve siz paspası hediye ediyosunuz yaaa neden siz alındınız üzerinize dedim...

ve bana cevabı onlar şikayet olarak algılıyorlar ve biz zor durumda kalıyoruz diye cvp verdi...bende burda zor durumda olan benim ve paspası yırtık olanda benim dedim ve bana kusura bakmayın ama biz bu paspası zaten hediye veriyoruz ve size paspas veremicez dedi...

içimdeki 7 senelik doblo sevdası bi anda söndü ve bir daha doblo alırsam diye içimden küfür etmeye başladım...servisten çıktım ve arkadaşımın dükkanına uğradım yaklaşık aradan 20 dakika geçti ve beklenen telefon çaldı:))))

arayan fiat çağrı merkezi recep bey biz bayii nize gereken talimatı verdik ve size orjinal doblo paspas takımı vermeleri gerektiğini ilettik...:)))

bende beni servisten vermicez diye yolladılar ama dedim onlarda bana şimdi yeni haber verdik ondandır diyip bayiilerinin beni beklediklerini ve en kısa zamanda paspasınızı almanız için gitmem gerektiğini söyledi...ilgilerinden dolayı çok tşk ettim ve kapattım...

hemen ardından 1 dakka bile geçmeden göker otomotivden aradılar ve paspasınızı hazırladık gelip alabilirsiniz dediler.:)))

göğsümü gere gere gittim paspasımı aldım ve ordaki çalışanlarada burda paspassız bir tane araba varsa şovrumda sıfır arabamı bayiiye bağışlıcam dedim ve sustular...çünkü şovrum daki araçların hepsi paspaslı ve bizler araba beğenirken paspaslara kadar bakıyoruz sonuçta sıfır araba...2el arabada bile paspas varken sıfırda fabrikanın paspas yollamama yalanına insanlarımız nasıl inanıyorlar hayrettttt....

ve bana verilen paspas orjinal doblo paspası üzerinde doblo yazıları var...ve halı...arabayı sıfır ken verdikleri paspas plastik kağıt kadar ince...

arkadaşlar sakın yanlış anlamayın ben 40 50 tl peşinde değilim olaydaki mantıksızlığın peşindeyim...rahmetli babam 20 sene galericilik yaptı az çok anlarım bu piyasadan servislerin ne kadar aç gözlü olduklarınıda bilirim...

bizim 3 tane arabamız var 3 üde sıfır alındı 2008 megan 2010 passat ve 2011 doblo...ve bundan evvel kullanıp sattığımız 5 6 araba daha ama inanın böyle saçmalık duymadım hiç bir firmadan...

fabrikadan paspas gelmeyebilir ama paspassız araba satılmaz veya ayrıyetten paspas parası istenmez...1 ayda paspasta delik açılmaz...açıldıysa 40 liralık paspas yüzünden 30 binliralık müşteri üzülmez...

neyseki fiat çağrı merkezi peş peşe 3 defa paspas sorununuz hal oldumu diye sordular ve 3 de farklı insanlar..fiatın ilgi ve alakasından dolayı çağrı merkezinde çalışan arkadaşlara burdan da tşk ederim...

enerecep

Azimli Üye
Tepki
0
geremy tarafından yazılan metin:
bildiğim kadarı ile paspas fabrika çıkışı konulmuyor araca.
bayiler hediye olarak koyuyor.
bazende paraile satabiliyor.illaki servisde paspasa vardır fiyat pahalı gelirse sanayide daha hesaplı ve çeşitli bulabilirsiniz.
bize verdikleri paspas 4-5mm kalınlığında plastikdendi ve halen ilk günkü gibi duruyor(4 yıl) siz nasıl delebildiniz merak ettim.
asıl cevaba gelirsek paspas garantiye girmez.bayinizin gönlünü yaparsanız hediye olarak alabilirsiniz.

bence asıl cevap benim çağrı merkezine açtığım telefon oldu...bayii nin gönlünü alamadım tam aksine biraz utandılar durumdan...

sanırım paspasta sorun vardı yan koltuk ve arka koltuk paspaslarında sorun yok orasıda kullanılıyor devamlı ve diri durumdalar onlardan şikayetim yok sorun şöför tarafındakindeydi...

yorumunuz için tşkler

enerecep

Azimli Üye
Tepki
0
ademozkaragul tarafından yazılan metin:
servise biraz gönül koyarsan belki insaf ederler verirler ama yalaka birine denk gelirsen alamazsın sana tavsiyem direk müşteri hizmetlerini ara ve olayı anlat tabi birde fiatın facebook sayfasında kötüleme yap ozaman sana dönerler ama ben bunlarla uğraşamam dersen piyasada doblo için üretilmiş paspaslar var 30-40 tl civarında onlardan koyabilirisn benim aracım enjektörlere mazot gelen borulardan biri boşandığı için tanzikli mazot atarken dışarıya sızdırıyordu müşteri hizmetlerine not bıraktı ve aradım yetkili servis aracım garanti kapsamında olmadığı halde sorunumu halletti biraz çingenelik yaptım al sana tavsiye hangisini denersen kolay gelsin

inanın kızıp gönül koyma durumları olmadı sadece dışarı çıktım ve çağrı merkezine telefon açtım ve sorun çözüldü...

tşkler ...

enerecep

Azimli Üye
Tepki
0
kardelenkurt tarafından yazılan metin:

buda çok doğru bir tespit :)

tşkler

enerecep

Azimli Üye
Tepki
0
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:
sen paspas delindi dion biz arabayı sıfır aldık bir iki ay geçmeden lastik balonladı servise götürdük garanti dışı dediler.... :D

aynı olay 2 aylık meganda başımıza geldi ama bizimki seyir halinde patlamıştı:)

geçmiş olsun tşkler

globetroter

Saygın Üye
Tepki
5
servis size orjinal paspasın yerine ucuz paspas vermiş olabilir. orjinalide satarlar. arabanın üstünde gelen orjinal lastikleri ucuz uzakdogu lastikleri ile değiştireni duyduk yani..

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
yukarı yazdıklarımı tekrar etmek istemem ama bildiğim kadarı ile araç fabrikadan çıkarken paspas konulmuyor bu tüm markalar için geçerlidir.(bazı markalarda donanım listesinde paspas eklidir bazılarında modele özel kaliteli paspas opsiyoneldir.)
bayi showroom daki araca ve sattığı araca teslim ederken paspas koyuyor.bu ister ikram sayılsın ister hediye sayılsın isterse mecburiyet sayılsın.yani herhangi bir sıfır aracı teslim alırken paspası olur unuttular ise(siz hatırlatırtısınız yada kendileri fark eder) servisden hemen getirirler.bunun kalitesi ise bayinin insiyatifindedir.ister 10 liralık ister 100 liralık paspas koyar.
yazdıklarım kesinlikle yanlış anlaşılmasın bayi koruma müşteriyi kötüleme amacım yok bildiğimi yazdım.
benim aracıma koydukları paspasın parasını misli ile ilk bakımda zaten çıkardılar orası ayrı.

neyse konu mutlu son ile halledilmiş.

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
ben aracı teslim alırken paspas vardı.kalın plastikden idi.değiştirmedim sanırım 20 yıl gider.ayrıca bagajda fiat ve aldığım bayinin logoları olan ilk yardım seti vardı.aracı tanıtırlarken arka koltuğun altında bijon anahtarlarının torbası var dendi ve hemen koltuk kaldırılarak yeri gösterildi fakat yokdu.koşarak içerdeki bir araçdan alıp gelip yerine koydular.

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
konu belki çok uzadı ama araç tesliminde dikkat edilmesi gereken ufak ama önemli ayrıntılar var.
aracı teslim almadan önce size vaad edilen paspas-yangın söndürücü-kasko-boya koruma-motor koruma v.b şeyleri mutlaka takip edin.eksiksiz teslim aldım diye bir yer imzalayacaksınız bu imzadan sonra karşılaşılacak aksaklıklarda hiç bir hak idda edemessiniz.

özellikle ticarilerde stepnenize bakın
boyaya bakın
mümküm olduğunca aracın donanımlarını kontrol edin
sunroof-klima cam ışıklar anten cd çalar gibi

araç seçerken
pazarlık ederken
teslim alırken
bir kaç kişi olun.
saygılar.

enerecep

Azimli Üye
Tepki
0
konu belki çok uzadı ama araç tesliminde dikkat edilmesi gereken ufak ama önemli ayrıntılar var.
aracı teslim almadan önce size vaad edilen paspas-yangın söndürücü-kasko-boya koruma-motor koruma v.b şeyleri mutlaka takip edin.eksiksiz teslim aldım diye bir yer imzalayacaksınız bu imzadan sonra karşılaşılacak aksaklıklarda hiç bir hak idda edemessiniz.

boyaya bakın

araç seçerken
pazarlık ederken
teslim alırken
bir kaç kişi olun.
saygılar.

servislerin fabrikadan gelen bazı malzemeleri çaldığı açık bence...yani benim fikrim öyle tabii bütün bayiileri suçlamıyorum dürüst bayiilerde illaki vardır...ama bana denk gelmedi...zaten araçı 20.000 bakımdan sonra bir daha serviste bakıma sokmıcam...bidahaki bakım 30.00 bine kadar arabada fabrikadan dolayı hasar meydana gelmezse dahada gelmez diye düşünüyorum ben...

20...binde öpülürüm bi kez daha dahada öptürmem kendimi...zaten garanti dedikleri şey nedense kullanıcı yüzünden olduğu söylendiği için genelde müşteri hatası kullanım hatası diyen patron yalakaları bile var servislerde...bide ispat için uğraş uğraşa bilirsen işin gücün arasında...

inşAllah bişey olmazda ondan sonra oto sanayideki ustalarımıza devam ederiz :)))

bu arada 20.000 bakım fiyatını sordum 370 tl (balatalar hariç )dediler...sanırım 20.000 bakıma başka servise gidicem paspas yüzündende kıllık yapabilirler...sonuçta servis müdürü rezil oldu bi kıllık yapabilir o kuyruk acısıyla...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
6 sene kullandık hiçbir delinme yırtılma olmadı ama orjinal paspaslarına ayak değmedi ondan olabilir

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
6 sene kullandık hiçbir delinme yırtılma olmadı ama orjinal paspaslarına ayak değmedi ondan olabilir

titizliğini bildiğim için sana inanıyorum*clap*

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
enerecep tarafından yazılan metin:

boyaya bakın

araç seçerken
pazarlık ederken
teslim alırken
bir kaç kişi olun.
saygılar.

servislerin fabrikadan gelen bazı malzemeleri çaldığı açık bence...yani benim fikrim öyle tabii bütün bayiileri suçlamıyorum dürüst bayiilerde illaki vardır...ama bana denk gelmedi...zaten araçı 20.000 bakımdan sonra bir daha serviste bakıma sokmıcam...bidahaki bakım 30.00 bine kadar arabada fabrikadan dolayı hasar meydana gelmezse dahada gelmez diye düşünüyorum ben...

20...binde öpülürüm bi kez daha dahada öptürmem kendimi...zaten garanti dedikleri şey nedense kullanıcı yüzünden olduğu söylendiği için genelde müşteri hatası kullanım hatası diyen patron yalakaları bile var servislerde...bide ispat için uğraş uğraşa bilirsen işin gücün arasında...

inşAllah bişey olmazda ondan sonra oto sanayideki ustalarımıza devam ederiz :)))

bu arada 20.000 bakım fiyatını sordum 370 tl (balatalar hariç )dediler...sanırım 20.000 bakıma başka servise gidicem paspas yüzündende kıllık yapabilirler...sonuçta servis müdürü rezil oldu bi kıllık yapabilir o kuyruk acısıyla...

size aynen katılıyorum sadece yağ değişimi ve bir kaç filite değişimi için 370 tl köserlerse ayıp ederler müşteride bulamazlar.
en azından senin benim gibi servise gitmek isteyipde öpülmekden korkanlar dışarı yönelirler.ne iş yapacaklar yada yapıyorlarda o kadar para talep ediyorlarmış keşke sorsaydınız.100 işçilik 100 yağ 50 de filitreler tutsa 250 tl eder.
her zaman diyorum eğer servis öpüyorsa garanti bitene kadar servise sonrası etkili servise.

bir kaç yerden daha fiyat alın ve ne yapacaklarını sorun.