bilgisayar konusunda uzman olan kişileri davet ediyorum..

eeegge

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ege
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
merhaba, bugün eski laptopuma ssd takmak istedim ve usb ye iso dosyalarını kurmuştum her şey hazırdı tek yapacağım ssd yi takıp win10 yükleyip başlatmaktı

hdd yi çıkarttım ve ssd yi taktım laptopa hiç bir şekilde ekrana görüntü gelmedi ramları çıkardım denedim gelmedi ssd yi çıkardım denedim gelmedi statik elektrik olabilir diye güç bağlı değilken power bastım olmadı eski içnde win7 yüklü hdd yi taktım yine olmadı bios menüsü bile açılmıyor

Yunusemre7221

Azimli Üye
Doblo
Adı
yunus emre
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Yanlıs birşey yapmadıysan calısması lazım kısa devre yaptırmadıysan tabi cihaza istanbulda yan yardımcı olurum sana

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
merhaba, bugün eski laptopuma ssd takmak istedim ve usb ye iso dosyalarını kurmuştum her şey hazırdı tek yapacağım ssd yi takıp win10 yükleyip başlatmaktı

hdd yi çıkarttım ve ssd yi taktım laptopa hiç bir şekilde ekrana görüntü gelmedi ramları çıkardım denedim gelmedi ssd yi çıkardım denedim gelmedi statik elektrik olabilir diye güç bağlı değilken power bastım olmadı eski içnde win7 yüklü hdd yi taktım yine olmadı bios menüsü bile açılmıyor
Yokmu yakın çevrenizde bu işin uzmanı Google haritalara yaz çıkar götür yaptır

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Laptop konusunda uzman değilim ama ekrana giden görüntü kablolarını çıkarma ihtimaliniz olabilir çünkü bilgisayarlar disk olmadan da açılıp disk takın derler yani disksiz şekilde açılır bunun disk ile değil başka birşeyi istemeyerek sökmeniz ile alakalı olabilir

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
disk olmasa bile bios açılması lazım windows yüklemeye geçmez disk olmadan
doğru bağlantıları yaptığınızdan emin misiniz? yazılımsal dan ziyade donanımsal sanırım arızanız

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Aga ekran kartı ile hdd yerleri çok farklı. O işte başka iş var. Ekran kartı ya ana karta sabit yada anakart üzeri yatay slot dadır.

Hdd aşağıda sol yada sağda dır.

Bios pilini söküp makinayı sıfırlayıp tekrar pilli lehim yada elektrk banti ile bagalrsaniz düzelebilir.

Geçen benim laptop da oyle bi anda acilmadi

Pili söküp değiştim düzeldi. Ama benim pil den daha öncede yapmıştı.

Bunların pili genelde lehimli iki renk siyah kirmizi nkablo ile anakarta bağlanıyor.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Hani statik elektrikten bahsettiniz ya onlarca leptop söktüm taktım birçok arızayla karşılaştım bir power tuşuna basmakla geçmeyebilir.Bazen bütün sökülebilir donanımları ramler,hdd,güç kablosu,bios pili, çıkarılabilirse pili, güç düğmesine 10sn basılı tutun sizin sistemde bir sorun yok sadece sistemi güç altında bırakarak bu işlemeleri yaptığınızda sistemde statik elektrik oluşmuş.Ekran kartı arızası olamaz.Sizin sistem hiçbir şekilde açılmıyor ekran kartı olsa açılır ama görüntü alamazsınız yada bozuk çizgili yeşil renklerle dolu birçok şekilde bozuk görüntü alırsınız.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Valla abi yıllardır içindeyim bu işin hdd ile cihaz boot yapmaması pek sıradan değil en kötü boot eder yani şimdi biton sebep var.
Bir statik elektrik verdin karta elinden kendini topraklamamış olabilirsin
İki ramlara değdin biri ikisi hata veriyor checkup dan geçmeyince boot etmiyor sistemi
Üç ssd takmadanda denedin görüntü gelmiyor pil dedin pille alakası yoktur eeprom olan bios enteğresinin kayıtlarını yani ayarlarını tutmak için pili kullanır
Dört ssd yi takarken bi hata olmuş olabilir multimetre ile yollara bakmanı tavsiye ederim elin yatkınsa
Dört şimdi bilgin nakadar bilmiyorum ben bilgisayar ve elektrik teknisyeniyim biliyorum diyip ram takarken karta avucuyla basıp destek alanı gördüm macunu sanki sıva atar gibi sürenide. Lafım meclisten dışarı yanlış anlama beni ancak gözden kaçırdığın bişe olmalı ki sistem boot etmiyor kendini ışık yanıyor kalıyor. Hdd ışığı varsa eğer cihaz boot etmez ise oda yanık kalıcaktır.
Ram genellikle ana sorundur ama birton ihtimal var basit prensip deneme yanılma ile yazdıklarımı dene abi Ayrıyetten cihazın her bileşenini başka bir laptopta denemeni tavsiye ederim olmazsa özelden bana ulaş gerekirse görüntülü konuşalım çözülür abi saygılarımla

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
donanımsal bu sorun montaj yaparken bişeyler ters gitmiş olabilir ssd slotu hdd slotuna uyum sağladığından emin misiniz söküp anakarta bağlı tüm soketleri bi kontrok edin derim ekran açılmıyorsa ssd taktıktan sonra oldu dediniz bios pili ile alakalı olduğunu düşünmüyorum laptop batarya ve pili çıkartıp 5dk bekleyin sonra deneyin olmazsa şayet donanımsal bi sorun oldu farkında değilsiniz bi kontrol edin düzelir inşallah

eeegge

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ege
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
arkadaşlar bilgisayar açılıyor ekrana görüntü gelmiyor sadece bugün bios bilini söktüm geri takıp deneme fırsatım olmadı bu gece taktığımda tekrar start verip başlatacağım sizi bilgilendiririm

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
arkadaşlar bilgisayar açılıyor ekrana görüntü gelmiyor sadece bugün bios bilini söktüm geri takıp deneme fırsatım olmadı bu gece taktığımda tekrar start verip başlatacağım sizi bilgilendiririm
Ne yaptınız hocam

eeegge

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ege
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
bir bilgisayarcıya götürdüm ve anakart kitlemiş 140 lira masraf çıktı

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
bir bilgisayarcıya götürdüm ve anakart kitlemiş 140 lira masraf çıktı
Mübarek nasıl bi terim bu debriyajmı bu kitliyor? Ya bi kapasitör yada ufak bi diyotdur kontrol etseydin keşke. Hayatımda duymadığım şeyler 🤣🤣

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Mübarek nasıl bi terim bu debriyajmı bu kitliyor? Ya bi kapasitör yada ufak bi diyotdur kontrol etseydin keşke. Hayatımda duymadığım şeyler 🤣🤣

140 lira sıkışmış ve kitlemis normaldir:(