Acemi Doblocuya Acil Yardım!

AliAtilla

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
Merhaba arkadaşlar 17.02.2017 tarihinde 2011 1.3 90hp doblo alarak aranıza katıldım. Hayalini epeydir kurduğum bu aracı almak açıkçası beni çok mutlu etti. Aracımı ankaradan aldım. İzmire dönüşte Polatlıyı varmaden turbo lambası yandı ve gaza bastıkça pırpır yada fıyfıyfıy nasıl tarif edeceğimi tam bilemiyorum. Öyle ses gelmeye başladı ve İzmire varıncaya kadar ne turbo lambası söndü nede o ses kesildi. Gaz verdikçe o ses geliyor, gaz vermedikçe gelmiyordu. Dinlendikten sonra dünde (19.02.2017) hanım çoluk çocuk biraz dolaşalım dedik. Motor soğuk, şehir içi sıkışık trafikte hemen turbo açmadı haliyle. Fakat kısa bir süre sonra turbo lambası yandı ve yine o ses gelmeye başladı, çoluk çocuğun yanında gezerkende kaputu açmadım. Ki ben aracımdan kedi gibi mırlaması dışında gelen sesi kaldıramayan adamım bu ses beni benden aldı. Aklıma takıldı bugün işe dahi odaklanamadım. Mekanik bilgim çok yoktur ama aklıma gelen ilk alternatifler şunlar: 1) Triger seti yeni değişmiş, sesin kaynağı krank kasnağı ve yeni kayıştan kaynaklanıyor olabilirmi? Buna ek olarak turbo ekmeğini yedimi? 2) Turbo hortumu/ları sizlere ömür mü? 3) Turbo mili ile vedalaşma vakti mi geldi? Aklıma gelen olası hatalar bunlar. Siz tecrübeli arkadaşlardan konu hakkında fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum. :(

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
Hocam geçmiş olsun.
Ses ıslık sesi tarzında ise turbo ya ve bileşenlerine bakılması lazım.
Bir makinaya baglatin aracı.hata codu varmı ? Birde turbo basincini ölçtürmek lazım.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
İzmirde iyi ustalar var bi göster

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@AliAtilla
Abi Merhaba arkadaşımız izmirden yardımcı olur
@izmirlidoblo

AliAtilla

Yeni Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
@izmirlidoblo
Hocam, yeriniz 6. sanayi de nerede? Tam adres verirmisiniz, haritadan bakayım.

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
gecmiş olsun arkadaşım umarım büyük bir şey cıkmaz banada olmuştu aynısı manifolt somunları gevşemiş ustam sıktı şimdilik bir sorun yok aklında olsun