6000km deki D4 Doblo Tıkırtıları Can sıkıcı hal almaya başladı.

I

ihsan3535

Misafir
ses yok diyipte yalan söyleyecek değilim,bu araçlar ticari araç...her ne kadarda sizler binek olarak kullansanızda arabanın cinsi ticaridir.

ticari bir araç kesinlikle binek araç kadar sessiz ve konforlu olmaz.olur diyen yalan söyler.

ama ben 2 yılda 85,000 km yol yaptım bu araçla her ne kadar motorunun güçsüzlüğünden şikayetçi olsamda ses konusunda yeteri kadar sessiz olduğunu söylüyorum,tabiki sağa sola esneği anda ilk aldığımdan beri plastik akşamlardan tıkırtılar geliyor,fakat çok abartılı değil.arka tarafının diğer ticarilere göre biraz daha konforlu olduğunu söylerim.

yüksek ve geniş olmasından dolayı binek araç yerine tercih ediliyor ama ben hususi kullanacak olsam kesinlikle binek bir alırım,bunun muayenesiyle yüksek sigorta ve vergileriyle,k belgesiyle,src belgesiyle,hız sınırıyla v.s kesinlikle uğraşmam

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
Vallahi ne desem ki ben alıştım galiba sağından solundan ses gelmesine. Bulunduğum yerde Fiat servisi yok ki ses olduğu anda götüreyim dinleteyim. Servise götürdüğümde de ses olmuyor... Böyle geçip gidiyor Zaman... Yeni ford connect e bindim dobloya göre çok tok, yalan yok...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
vallahi sizin arabayı merak ettim nasıl ses geliyor diye ben araba konusunda çok titizim tık olsa uyuz olurum doblo sınıfının en sessizlerinden

İhsan Abi bende tam tersi düşünüyorum kesinlikle doblodan inip binek araba binmem binek arabalar konserve kutusu gibi doblo ferah ve rahat aile için kullanan için bence her yıl muayne haricinde bi dezavantajıda yok

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
umarım birgün buluşmalara katılmak nasip olurda gelir gösteririm sesi... ben sesi ve tıkırtıları dışında Allah var memnunum doblodan. çok ferah ve gerçektende konforlu. Ben arabayı alırken hiç diğer markalara bakmadan direk gidip aldım
acaba diyorum renault a peugeot a ford a (biraz tuzlu ama) baksamıydım dobloyu almadan.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@deformation
hala gidipte bakmalısınız bence.o zaman ne kadar doğru bir karar verdiğinizi daha iyi anlayacaksınız.amcamda sıfır kango var.yeni connectide inceledim o vereceğiniz fazla paranın hakkını alamadığınızı gördüğünüzde daha fazla pişman olurdunuz emin olun. kangono tek artısı biraz az yakar ama performansı 1,6 gibi değil.ford yakıtta da doblodan kesinlikle fazla test yorumlarında.

erkan847

Yeni Üye
Adı
erkan ates
Bende 2011 40000 de aldım. 2 ay oldu. O kapı sesleri yüzünden dertli oldum. Servise gidiyorsun yaglayip gönderiyorlar. Kaportaci olur öyle diyo. Başka doblolarada bindim tik ses yok. Sırf bu yüzden doblodan değil ama kendi doblomdan sogudum. Kesemiyolar gacirti tikirtiyi ya. Kapımı değişmesi lazım ne yanı.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@erkan847 öncelikle foruma hosgeldin avatar profil fotonu oluşturmanı rica eder keyifli forumlar dileriz.güzel bi kaportacı bulursan kapı ayarlarını süper ayarlar.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
4aylık yeni sıfır almış olduğum maxinin şakırtılı sesi vardı servise girdi ve debriyaj rulman volan dişlisi değişti ve halen sesi kesemeyip en son sesi gaz kelebeğinde buldular ve halen bekliyoruz yedek parçanın gelmesini çok ilginç durumlar

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
valla hocam ses geliyor bugünde üst raf tıkırdamaya başladı artık sinir olmuyorm napim...

erkan847

Yeni Üye
Adı
erkan ates
Son olarak bi kaportaciya daha gidicem. Olması düzelmesi için ne gerekiyorsa yap dicem. Kapıyı değiştirsin isterse. Yada satıp sessiz inden bulcaz. Yada bi şahin alıp tikirdasada şahine biniyoz deriz

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Üst raflarda sizlama oluyo ve kapilara gelince mesela yamuk yamuk yollarda yapıyo sesi ben serviste ayar yaptırdım tık yok tek sorun servisin boştan yere şanzımanı indirip gereksiz yere 4aylık araca debriyaj rulmanı ve volan takması eee servis kayıtlarına işliyor satarkende bize sorun olucak çok canım sıkıldı Rot ayarida kaçtı

erkan847

Yeni Üye
Adı
erkan ates
Adamın arabasi 100000 de tik yok ya deli olcam sıfır hata. Benimki 40000.Hanı içimi rahatlatayim diye her gördüğüm d3 e biniyorum. Onlarda tikirdasin istiyorum.

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
benden sağ ön konsoldan ses geliyor sanki kablo içeriden ön göğüse çarpıyor ara ara. Yetkili servis en yakın 50km yakınımda direk götürde yapamıyorum. İlk servis maceramda amortisörlerimi değiştirdiler...

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Aynen bende ondan bahsediyorum

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
@yunus0635
sizdeki seste ön konsoldanmı geliyor?? aman hocam valla gece gece kuşkualandırmayın beni zaten diken üstündeyim:):):

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Fotolarıma tıkla gorcen.servis kıllık yapınca işi iyi yapıyo

deformation

Aktif Üye
Adı
A.ÜNSAL
Modeli
Renk
Kurşun Gri
tapatalk tan göremedim fotolarını... herhangi bir yolu yok dimi görmemin

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Kapi ayarlari cok hassas normalde surgulu kapi ses yapar ama yaglayinca ses gwlmez hayatta en sinir oldugum sey trim tikirti sesi cok sukur doblomda tik yok insallah bi bulusmada tanisiriz ve bi test ederiz