2010 Doblo Safeline 120 'den Sonra Titreme Sorunu

tumdengelim

Azimli Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2010
Değerli dostlar bu güzel forumu epey zamandır dışardan takip ettim.Aralık ayında 2010 Doblo Safeline 1,3 M.jet 90. 000 Km'de alarak bu güzel aileye katıldım.
Genel olarak araçtan oldukça memnunum. Ama bugün İstanbul'dan Gölcüğe giderken şunu farkettim; Araç 120 km'nin üzerine çıkınca titremeye başlıyor 140'dan sonra kesiyor (Sadece denemek için yaptım hızı sevmem)
Bilen değerli dostlar yardımcı olabilirmi 120'den sonra araç niye titrer 140'da neden titremeye azaltır?

gokhankoc28

Aktif Üye
Adı
Gökhan Koç
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Mekanik Servis Danışmanı
Modeli
Araç Yılı
2009
Tahminen aracında sol veya sağ tekerde jant'da eğrilik var galiba yada balans sorunu var kontrol ettirmenizde fayda var

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@tumdengelim
Abi foruma hoşgeldin profil ayarlarından avatar yüklemeni rica eder vee
Aracının rot ve balans ayarları daha sonra disklerini kontrol ettirmeni öneriyorum

tumdengelim

Azimli Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2010
yunus0635, üstat Öncelikle teşekkürler hoşbuldum ve avatarıda ekledim (bizim cicikuş ile) O zaman ben sizlerin tavsiyesi ile balanslara baktırayım kış lastiği takılırken bozmuş olabilirler Rot ayarını yeni yaptırdım hatta salıncaklar sorunlu dediler yenisi ile değiştirttim Bostancı Oto sanayide aynı gün.
gokhankoc28 üstat bakalım Balans ayarı için ne diyecekler.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@tumdengelim
Teşekkürederim abi

tumdengelim

Azimli Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2010
@yunus0635

Üstat dediğiniz gibiymiş kış lastiklerini takan vatandaş ( o gün çok yoğundu) balansı yapamamış aynı yere götürdüm "balanstan değil jantlar eğri" Kadosan'a git orada halettir diye bir isim verdi gittim. Kadosana gittim ( gittiğim yerde müşteri dolu ve bir o kadar müşteri ile ilgili helal olsun aldığı para sonuna kadar) "balans ayarların felaket" dedi cihazla balansları düzelttiler gitmişkende farlar aşağıya bakıyordu onlarıda düzelttiler sağolsunlar ve " jantlarda yamukluk yok dediler" titreme sorunun olmaz dediler. Beni şaşırtan hem balansları doğru düzgün yapamayıp sonrasındada jantların eğri diyen ilk gittiğim bu insanlar nasıl bir daha müşteri toplayacak? Ama kendi gönderdi Kadosandaki dükkan (Kardeşler Oto) ise helal'i hoş olsun diyorum başka demiyorum.