Yardım Yüksek devirde çalışma ve devir problemi

Enteresan41

Yeni Üye
Tepki
3
Adı
Nusret
Selamünaleyküm arkadaşlar 2002 1.9 d sx doblomuz yaklaşık 4 aydır yatıyor araba çalışır yürür haldeyken kapının önünden garaja çekelim dedik marş bastık fakat çalışmadı araç motorcuya gitti baktı etti beyin dedi beyinciye gitti beyinci 2 3 tane beyin denedi beyinden değil dedi pompada sorun var dedi ordan pompacıya gitti pompacıda bir kaç tane pompa denedi ve yine çalışmadı aracı başka tanıdığımız bir motorcuya (eski fiat servis ustası) götürdük motoru açtılar ve sonrasında fazla eterden dolayı sibop vs diger parçalara zarar vermiş ve yarım motor yapıldı benlik bişiy kalmadı abi dedi beyinde sorun dedi ordan elektrikçiye götürdük elektrikçi ben çalıştırırım abi dedi aracı velhasım çalıştırdı bir başka araçtan beyin ve body kiti değiştirerek çalıştı gittik 3 bintl ye çıkma beyin aldık araç çalıştı şu an fakat bu seferde yüksek devirde çalışıyor ve gaza basıyoruz yavaş yavaş devir yükseliyor anlık tepkime sıfır gaza basıyorsun 20-30 sn sonra 3000 devire anca çıkabiliyor yani motor ustası pompa dedi pompa istanbul ikitellide servisi var oraya göndrdi arıza çıktı pompada servis tarafından 2 bin tl ye tamir edildi fakat durum aynı son çare motor tesisattan dedi usta onuda kendim elektronikçiyim ben kontrol ettim kopuk eksik bişiy yok toplamda ıvır zıvır 18 bintl para harcandı hala araç yatıyor Pc de P0257-Rotor konum sensörü P0340 Pompa avans konum sensörü P0404 Egr konum sensörü arızaları gösteriyor motor ustası abi pompa yapıldıktan sonra 38 tane testten geçiyor arıza pompada değil diyor pedaldan olabilirmi diye soruyorum pc de arıza vermiyor kontrolünüde yaptım tepkimeleri veriyor diyor başka ne kalıyor anlamadık gitti varsa başına böyle bi olay gelen yardımcı olabilirmisiniz. Kocaeli Gebze ikamet ediyorum

Son düzenleme:

Enteresan41

Yeni Üye
Tepki
3
Adı
Nusret
S.a arkadaşlar sorunu çözdük motor tesisatında krank devir volan sensörü soketindeki kabloda kopukluk vardı ondan dolayı gaz yemiyor ve yüksek devirde çalışıyordu araba soketi lehimledim taktik çalışıyor şu an bilginiz olsun başınıza gelirse

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Avans müşürü denemelik değiştirin krank okuyucu değiştirin olmadı gas commender alıcaksınız birde konuyu video ile anlatırsan daha yardımcı oluruz geçmiş olsun

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Tepki
326
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
S.a arkadaşlar sorunu çözdük motor tesisatında krank devir volan sensörü soketindeki kabloda kopukluk vardı ondan dolayı gaz yemiyor ve yüksek devirde çalışıyordu araba soketi lehimledim taktik çalışıyor şu an bilginiz olsun başınıza gelirse
Yeni gördüm geçmiş olsun tekrar

Enteresan41

Yeni Üye
Tepki
3
Adı
Nusret
Teşekkürler yalnız arada bi motor arıza ışığı yanıyor ve yüksek devirde çalışıyor sonra kendi kendine düzeliyor gaz pedalı değiştirdik ondandır diye aynı sorunu yine yaptı ona bakicaz şimdi belki dediğiniz parçalarda sorun olabilir bitmiyor sorunu arabanın 😃