Yeni DOBLOya Alarm Taktırmak.

Akineton

Azimli Üye
Arkadaşlar daha önceki arabamı aldığım gün "Hayırlı olsun" ziyaretine gelen serseri takımı kaputun üstüne 80-90 cm kadar derin bir çizgi çekmişlerdi.
şimdi 2011 1.6 Premio DOBLO aldım ve deyim yerindeyse gözüme uyku girmiyor.
Dün aracı aldığım bayiyi aradım, 300-320 civarı dediler. Markasını sorduğumda CENMAX marka dediler.
Açıkcası çok fazla geldi rakam, kendi kumandasına tanıtacaklar alarmı.
Acaba dışarıda taktırmanın bir sakıncası olurmu garanti açısından? ve mesela bir cenmax servisine gidilse anahtara tanıtabilirlermi?
Fiyat bilgisi olan arkadaşlardan fikir almak isterim.
Şimdiden Teşekkürler...

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
akineton doblon hayırlı olsun güle güle kulan allah kaza bela vermesin

ist kendini bilmez.insan cok emek veriyosun alıyosun adam gelip ciziyo bile bile bende esenler.deyim doblonun cizmedik yer.bırakmadılar.

alarm konusuna gelince cenmax kaliteli özelligine göre fiyatda deyişir.bunu sorup araştırın derim
ben olsam desiye de sorun derim kalieli marka sonuçda anahtarıda okuturlar.sorun olmaz. tekrar hayırlı olsun

Akineton

Azimli Üye
Allah razı olsun, cümlemizi kaza-beladan korusun.
Aslında ben de DESİ alamdan çok memndum, eski arabama taktırmıştım.
Aklıma takılan şey dışarıda taktırırsam aracın garantisinde sorun yaşarmıyım?

Akineton

Azimli Üye
Bugün Ümraniyede alarmcıya gittim. Desi, Cenmax bayisiymiş. Yeni Dobloya Cenmax kumandasız alarm takılırmış. (9xx serisi)
160 lira diyor, istersem 40 lira da iç göz. 200e karta taksit yaparım dedi, nakit de 180e indi.
"Servise sorarsan (kendi takmak için) garanti dışı kalacağını söyler, ama o da cenmax takacak, bende.. ben 13 yıldır takıyorum 160 liraya, onlar 250-300 isterler, karar senin" dedi.
yani aynı alarmı 2 katına takacaklar ama kendileri taktığı için garantide sorun çıkarmayacaklar... *bugs*

Akineton

Azimli Üye
Bir de o anda akıl edemediğim kafama takılan bi husus var.
kumandasız alarm takılacak; nasıl olacağını sordum "bizim anahtar kumandasıyla falan işimiz yok, merkezi kilite bağlayacağız, sen anahtarın kumandasından kilitlediğinde devreye girecek" dedi.
iyide alarmı devreye sokmak istemediğimde ne olacak? yada araç hareket etti merkezi kilit otomatik kilitledi, ee alarm devreye girmeyecek mi? feryat figan gitmeyelim yollarda..*argue*

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
mehmet abi karar senin ama şunu diyim dünyanın parasını verip sıfır aldın bence alarmıda serviste taktır derim yinede sen bilirsin:)

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Cenmax desi cyclone, bunlarda sıkıntı yaşamadan sonuna kadar kullanabilirsiniz

Akineton

Azimli Üye
Ya zaten piyasada yaygın olan markalar sorun çıksa bile üzmüyorlar müşteriyi. Ama aracın elektrik tesisatında garanti sorunu çıkaracakları kesinse Recebin de dediği gibi o kadar parayı verip de arabayı aldık, alarm parasından kaçılmaz elbette. Maksat sorup danışmadan atlamayalım, belki daha güzel bir fikir veren olur..

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Servisi takacağı ne marka acaba ?
Orjinal alarm mı yoksa onlar da bi marka mı takacak

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Akineton tarafından yazılan metin:
Ya zaten piyasada yaygın olan markalar sorun çıksa bile üzmüyorlar müşteriyi. Ama aracın elektrik tesisatında garanti sorunu çıkaracakları kesinse Recebin de dediği gibi o kadar parayı verip de arabayı aldık, alarm parasından kaçılmaz elbette. Maksat sorup danışmadan atlamayalım, belki daha güzel bir fikir veren olur..

haklısın abi fikir danışmak da ama araç sıfır olmasa daha kolay olacakda :) cözüm

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
O zaman hali hazırda soketli bir sistem yok, onlarda kesip biçip takacak :(

ayintap

Aktif Üye
Bence farka bakma illakide taktıracağım diyorsan servise taktır sıfır araç sonuçta garanti dışı bırakırlar allah muhafaza ağır bir arıza ile karşılaşırsın ilerde başın ağrımasın.Allah kaza bela arıza vermesin

Akineton

Azimli Üye
Amin Cümlemizi korusun.

Haklısınız ya netice oraya varacak bal gibi de.. hani ümitsizce çırpınışlar vardır ya*helpless*
neyse bakalım bir ara gidip sıkı pazarlık yapılacak artık.
neticeyi yazarım inş...

DsQu4ReD

Azimli Üye
Akineton tarafından yazılan metin:
Bir de o anda akıl edemediğim kafama takılan bi husus var.
kumandasız alarm takılacak; nasıl olacağını sordum "bizim anahtar kumandasıyla falan işimiz yok, merkezi kilite bağlayacağız, sen anahtarın kumandasından kilitlediğinde devreye girecek" dedi.
iyide alarmı devreye sokmak istemediğimde ne olacak? yada araç hareket etti merkezi kilit otomatik kilitledi, ee alarm devreye girmeyecek mi? feryat figan gitmeyelim yollarda..*argue*
Aracın sadece kumandadan aldıqı ıslem ıletısıyle kılıtlendıqınde alarm devreye qırer mudurum. Arac calısır vazıyetteyken bıle anahtar uzerındekı kılıtleme duqmesınden aracı kılıtleyemezsın. Tek sorun alarmı devreden cıkaramamak olabılır onun ıcınde alarm mekanızmasının baqlı olduqu merkezde bı alternatıf sunmus olmalılar ayar duqme vs qıbı. Senın dedıqın durum sadece ımmobılızersız araclarda olur. Ben bı tercıh yapıcak olsaydım qıder servıse taktırırdım sımdı vermek ıstemedıqın 150lıra senı qarantı dısı bırakırsa eqer ılerıde cıkacak daha buyuk bı sorun belkı 10 kat fazla masraf acacak ben bunu qoze almazdım.