Yeni Dobloda ki Teypin ince bir özelliği

alpaltiner

Azimli Üye
Arkadaşlar teypte hazır ekolayzır ayarlarının yanında kullanıcı ayarıda kullanabiliyorsunuz malumunuz. Ancak benim keşfettiğim bir nüans farkı eğer cd den MP3 veya track herne dinliyorsanız 5 bant olarak ekolayzıra ayar çekebiliyorsunuz. Fakat USB den bir müzik dinlediğinizde 7 bant olarak ekolayzır ayarı çekebiliyorsunuz ve her ikiside ayrı ayrı hafızada tutuluyor. Bence çok güzel bir özellik...*clap*

alpaltiner

Azimli Üye
Ayrıca bir diğer özellikte Speed Volume özelliği yani hıza duyarlı ses seviyesi. Bu özelliğin Off, Low, High olmak üzere 3 seçeneği var. Off ta sistem kapalı, Low da hıza karşı az duyarlı yani arabanın hızı ve dolayısı ile içerideki gürültü arttıkça sesi hafifçe arttırır, High seçildiğinde ise ki benim tavsiyem budur müziğin sesi arabanın içindeki gürültü oranına göre artar yada azalır.

alpaltiner

Azimli Üye
Evet yeni dobloda eğer Blue&Me TomTom paketini alırsanız el freninin yanında USB girişide orjinalinde geliyor. Ekolayzır ayarı ise audio tuşuna basıp ekolayzır seçeneklerinden user kısmına geliyoruz ve menu tuşuna basılı tutuyoruz. Bu şekilde istediğimiz ayarı çekebiliyoruz.

cnkshn

Saygın Üye
herşeyi yaptımda bi kullanıcı ekolayzırını ayarlamayadımdı :) teşekkürler. yarın denicem

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Bende sürekli 7 band eq var. Pioneer DEH-P7950 :)

premio35

Aktif Üye
Yeni doblo teybi ile ilgili bir sorum olacak, teybin kataloğunda direksiyondaki tuşlardan kayıtlı radyo hafızasında ileri geri yapıldığı yazıyor. Benim dobloda basınca radyo istasyonu otomatik tarayıp bir sonrakine geçiyor. Katalogtaki gibi olması için nasıl yapabilirim?

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Aracımı henüz almadığımdan tam bir bilgi vermiyeceğim ama yanlış anlamadıysam cihazınızın kayıtlı kanala geçmesi icin bastığınızda arama yapıp bulduğu istasyona gidiyor herhalde....Saanırım cihazınızın SEEK otomatk arama özelliği açık....Birde BSM YANİ best station memory özelliği açıkolabilir buda bulduğu yüksek frekanslı kanalları hafızaya alır bilginize...

premio35

Aktif Üye
teybin menülerini taradım ama bununla alakalı bir seçenek bulamadım, teybin üzerinden hafıza tuşlarına basınca sorun yok, ayarladığım radyo kanallarını açıyor ama direksiyondan sırayla geçemiyorum.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
bu konu hakkında D3 kullanıcıları size en doğru cevabı verecektir.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
ok iyi geceler...

diardi

Azimli Üye
Burda hala sabah olmamış... Hala cevap bekliyor arkadaslar... İsin dogrusu bende aynı sorunun cevabını merak ediyorum...*secret*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
diardi tarafından yazılan metin:
Burda hala sabah olmamış... Hala cevap bekliyor arkadaslar... İsin dogrusu bende aynı sorunun cevabını merak ediyorum...*secret*

Valla bu cevabı yzdığımda ben aracımı almamıştım....Ama aldıktan sonra bende hala bulamadım...................