Yeni doblo şikayetleri!!!!

cihan_ozgul

Azimli Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar;
2011 in son günü Çorum Karakaşlar dan yeni doblo aldım. Fakat İlk maceram arabamın servisten çıkmadan başladı. Bildiğiniz gibi cargolarda teyp bulunmuyor. henüz aracımı bile görmeden ücret karşılığı (400tl) telefonda aracıma yetkili servisde teyp takılmasını istedim. fakat aracımı teslim almaya gittiğimde pioneer marka kokpite uyumsuz bir teyp takıldığını gördüm. fakat ilk hayal kırıklığım burada başladı. yetkili bir servisin dışarıdan teyp alıp takması gerçkten beni çok şaşırttı.yani bu olay bakıma gittiğimde filtrelerimi **** dan alıp takması gibi birşey oldu. ilkkez fiat arabasına biniyorum. teybi istemediğimi sökülmesini istediğimde ise ikinci bir hayal kırıklığına uğradım. henüz anahtarını bile elime almadığım aracımdan teybin sökülmesi için benden 400tl ye ek olarak 150 tl para talep ettiler. böyle bir olayı ilk defa fiat servisinde denk geldim bundan önce hundai toyota mitsubishi marka ticari araçlar kullandım ve hiçbirinde böyle kalitesiz bir yaklaşım görmedim. piyasada 150 200 tl lik teybe ek olarak 150 tl daha verip söktürmektense alıp gitmeyi tercih ettim. henüz arabam 30 km olmadan yolda giderken müşteri hizmetlerini aradım ve 1saat sonra tekrar geri döndüklerinde ise orjinal teybi takacaklarını ancak verdiğim paraya ek olarak 1100tl daha ödemem gerektiğini ve eski teybi geri alacaklarını söylediler. neyse deyip teyp işini geçtim ve konuyu kapattım. arabam 500km olmadan arka kapılarından,arkadaki plastik döşemelerinden ve koltuğun altından ve kalorifer fanından ses gelmeye başladı Amasya/Merzifon da ki servise gittiğimde kaporta ustalarının olmadığını ve ilgilenemeyeceklerini söylediler. açıkcası henüz 1000km yi doldurmamış koltuğundaki poşetleri çıkmamış bir aracı sanayide herhangi bir kaporta ustasına götürmekten utandığım için götüremedim. Bu akşam evime gelirken de kalorifer fanını son ayara kadar açtığımda ara ara elektriğin kesildiğini ve voltajın düştüğünü farkettim. Arabam şuan 2000km de bakalım ilk 10000 bakımına kadar daha neler çıkaracak bana merakla bekliyorum.
Tabi ki şunu da hakkını vermek gerek ki araç yakıt olarak gerçekten emsallerine göre çok üstün. Mekanik olarak gerçekten hakkını veriyor....
fakat fiatı bu kadar basit bir araç olarak beklemiyordum... Beni hayal kırıklığına uğrattı... Bir o kadar da beni soğuttu. Özelikle de servis anlayışı ve müşteri hizmetleri.....
Bunun gibi şikayeti olan ve çözüm bulmuş arkadaşlar varsa cevaplarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum...

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
cihan kardeş öncelikle hoşgeldin...servis sorunlar aslında ara ara yaşadığımız sorunlar ama asıl sorun oranın yönetimi olsa gerek...diğer admin arkadaşlarım size yardımcı olacaktır.hayırlı akşamlar..

cihan_ozgul

Azimli Üye
Tepki
0
öncelikle bir forumdan bu kadar kısa bir sürede cevap alacağımı hiç beklememiştim. bu da forumun katılımını ve kalitesini gösteriyor sanırım. bir iş geldi başımıza umarım daha fazla olumsuzluklar yaşamam. gerçekten sıfır bir araba alıp da bunları yaşamak gerçekten can sıkıyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hoşgeldiniz ve geçmiş olsun aslında bence sizin sorununuz servisle bence hakkınızı arayın ve ben sizin yerinizde olsam o teybi kesinlikle taktırmam siz orjinalini istemişsiniz onu takmak zorundalar ve utanmadan üzerine 11000 jira isteme gibi bi hakları yok bence hakkınızı arayın öyle saçmalık olmaz

d3lerin şuan önemli problemleri yok herkes memnun arabalarından sizin bi şansızlık olmuş bence servise götürün garantiden hallettirin ama mümkünse başka bi servise götürün ve muhakkak yaşadıklarınızı fiata bildirin

fiat öytle basit bir gfirma değil dünya devi bi firma sizin sorunlarınızı çöerler

cihan_ozgul

Azimli Üye
Tepki
0
Arabayı alalıyaklaşık 20 gün oldu. 1100tl isteyen fiatın merez müşteri hizmetleri. aracı aldığım yer ile görüşmüş ve kokpitin komple değişmesi gerekiyormuş. 1100tllik fark da o yüzden çıkıyor. bir teyp için kokpitin değişmesi çoksaçma geldi bana! Açıkcası fiat ile ilgili aramadığım yer kalmadı. çare olarak buraya yazmak aklıma geldi umarım burada da yetklililer okur ve bir çözüm bulunur. ama bende elimden geldiğince bu olayı etrafımdaki ticari araç alacak olan arkadaşlara anlatıyorum hatta geçenlerde birisi doblo dan vazgeçirip partner aldırdım. elimden geldiğincede bunu yapacam. basit bir hata ama gerçekten mide bulandırıyor. sinek misali. sıfır araç aldım ve pişmanım. şimdiki aklım olsa gerçekten dobloya yaklaşmam. ürünü iyi vea kötü yapan sunumdur ve satıcıdır. fiat bu konuda gerçekten çok kötü. sanırım servis yetklililerinin bir toyota veya volkswgen servislerinde kurs görmesi gerekiyor..... sanayiye götürecem ama gerçekten ben utanıyorum sıfır araç ile sanayide iş yaptırmaktan:/

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
diayorum ya şansızlıkçünkü doblodan memnun olmayan çok azdır çünkü gerçekten sınıfının en iyisi inşallah sorununuz çözüür ama o teyp için torpido değişmez çok saçma

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili kardesim aracin sinifinin en dolu ve genis aracidir senin sikintinin servisinden dolayi oldugunu saniyorum.....call centeri yildirana kadar ara ...sorununu anat......aracini daha iyi buyuk bir servise gotur..yardim iste......sonuclari bizimle paylas....gecmis olsun....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bakiergul tarafından yazılan metin:
Sevgili kardesim aracin sinifinin en dolu ve genis aracidir senin sikintinin servisinden dolayi oldugunu saniyorum.....call centeri yildirana kadar ara ...sorununu anat......aracini daha iyi buyuk bir servise gotur..yardim iste......sonuclari bizimle paylas....gecmis olsun....

*clap**tup*

cihan_ozgul

Azimli Üye
Tepki
0
çok aradım ve en son ki cevapları taktıkları teybi geri almak ve üzerine 1100tl alarak teyp takmak oldu. forumdaki amacım fiatıkötülemek değil fakat başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşıp çözüm yolu bulmak. yazdıklarım fiat sahibi arkadaşlar tarafından yanlış anlaşılmasını istemiyorum.
aracım ticari araç sınıfında gerçekten donanımlı bir araç fakat hizmet konusunda gerçkten çok tecrübesizler...

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
cihan_ozgul tarafından yazılan metin:
çok aradım ve en son ki cevapları taktıkları teybi geri almak ve üzerine 1100tl alarak teyp takmak oldu. forumdaki amacım fiatıkötülemek değil fakat başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşıp çözüm yolu bulmak. yazdıklarım fiat sahibi arkadaşlar tarafından yanlış anlaşılmasını istemiyorum.
aracım ticari araç sınıfında gerçekten donanımlı bir araç fakat hizmet konusunda gerçkten çok tecrübesizler...

Yok yok sen bizim sozlerimizi yanlis anlama...sen kotulesende farketmez. Biz zaten araclarimizin. Hafif ticari sinifinda en basarili arac oldugunu biliyoruz.....kaldi ki sen sahsi sorununu aktarmissin...biz seni gayet net anliyoruz......ama hakkini sonuna kafar aramani tavsiye ediyorum......ara ara ara......yilmadan sorunun cozulene kadar ara.....

onurergin

Aktif Üye
Tepki
2
bakiergul tarafından yazılan metin:

Yok yok sen bizim sozlerimizi yanlis anlama...sen kotulesende farketmez. Biz zaten araclarimizin. Hafif ticari sinifinda en basarili arac oldugunu biliyoruz.....kaldi ki sen sahsi sorununu aktarmissin...biz seni gayet net anliyoruz......ama hakkini sonuna kafar aramani tavsiye ediyorum......ara ara ara......yilmadan sorunun cozulene kadar ara.....

Aynen baki abiye katılıyorum bıktırma politikası işe yarayabilir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
başka bi servise gittiniz mi

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Arabayı alalıyaklaşık 20 gün oldu. 1100tl isteyen fiatın merez müşteri hizmetleri. aracı aldığım yer ile görüşmüş ve kokpitin komple değişmesi gerekiyormuş. 1100tllik fark da o yüzden çıkıyor. bir teyp için kokpitin değişmesi çoksaçma geldi bana! Açıkcası fiat ile ilgili aramadığım yer kalmadı. çare olarak buraya yazmak aklıma geldi umarım burada da yetklililer okur ve bir çözüm bulunur. ama bende elimden geldiğince bu olayı etrafımdaki ticari araç alacak olan arkadaşlara anlatıyorum hatta geçenlerde birisi doblo dan vazgeçirip partner aldırdım. elimden geldiğincede bunu yapacam. basit bir hata ama gerçekten mide bulandırıyor. sinek misali. sıfır araç aldım ve pişmanım. şimdiki aklım olsa gerçekten dobloya yaklaşmam. ürünü iyi vea kötü yapan sunumdur ve satıcıdır. fiat bu konuda gerçekten çok kötü. sanırım servis yetklililerinin bir toyota veya volkswgen servislerinde kurs görmesi gerekiyor..... sanayiye götürecem ama gerçekten ben utanıyorum sıfır araç ile sanayide iş yaptırmaktan:/

Bak güzel kardeşim....Aldığın araba değil beyaz peynir olsa sorun çıkabilir...
Sen gelip pişmanım,arkadaşıma başka araba aldırdım felan dersen burda bizi üzer hatta töhmet altında bırakırsın,nedenmi: bizde bir sorunmu varki(buradaki 3500 kişi için diyorum) biz bu araca aşığız...Seninki tamamen servisin densizliği,yani ferdi bir hata,olumsuzluk..Rica ediyorum sorunlarını anlat ama işin boyutunu iyi ayarla...heee baktın yinede olmuyor değişir ve hayatına başka bir yön verirsin ki bu da aslında bir hata olur...Sana başvuracağın yerler konusunda dahi yardımcı olacağız,mutlu olman için elimizden geleni yapacağız ama öyle herkese söyliycem kimseye aldırmayacağım gibi gereksiz cümleler sarfetme...:Dtoyota ve wols la ilgili sana birsürü tane olumsuzluk yaşayan insan gösterebilirim ama bu da o markaları kötülemek olur,ayıptır...sen aracını sev,çok ciddiyim sen onu seversen o da seni sever..bizde seni severiz ve tam destek verirz.öncelikle servisini değiştir ve fiat call centeri sürekli ara..gelişmeleri bize bildir bizde elimizden geleni yapalım..burada her geçen gün büyümekte olan bir aileyiz,bazı mevkiilerde bunun farkında sen merak etme...son olarakta şunu unutmaki BURASI FİATIN VEYA BAŞKA BİRİNİN RESMİ SİTESİ DEĞİL,TAMAMEN GÖNÜL DOSTU OLAN BİZ DOBLOCULARIN SİTESİDİR...en kısa zamanda sorunlaının halledilmesi dileğiyle..sağlıcakla kal....

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
şimdi sen peugeot diyorsun ya...bende sana peugeotla olan maceralarımı anlatayım...

2004 de 1.9 D,2005 2.0 HDI,2006-2007-2008 de 2.0 HDI advanture,2009 ve 2010 da 1.6 HDI premium pack partner kullandım...

1.9 fena değildi ama boru gibi yakıyordu...2005 HDI nin altı çok alçaktı,karter koruma taktırmama rağmen iki defa karter deldi,2006 advanture rot başı kesti,2007 adventure 2 defa turbo bozdu,2008 adventure 290 binde aynı anda hem motoru hem şanzımanı dağıttı...motor değişti olmadı,şanzıman değişti olmadı,kilitli diferansiyel değişti yine olmadı elimizden çıkarana kadar akla karayı seçtik...

1.6 HDI teepe premium pack lerin her ikiside 80 binde hem turboyu hem katalitik konvertörü bozdu...bidaha peugeotmu?aman bana uzak olsun!

gelelim senin mevzuna...

kardeşim bu arabalar kalitesini ispatlamış arabalardır.opel bile yeni comboyu doblo platformunda tofaş fabrikasına yaptırıyorsa bu kalite mevzusunu artık tartışmanın bi anlamı kalmıyor...

araçlar fabrikada mekanik olarak baştan aşağı alman bosch parçalarla donatılıyor.silecek süpürgeleri bile bosch...

haaa şimdi senin başına bu iş nasıl geldi...arkadaşım her fabrikadan belli bir oranda defolu mal çıkar...buda sana denk gelmiş...şansızlık.ama aracı sana satan bu tip şanssızlıklara karşı sana garanti vermiş.gideceksin servise anlatacaksın,sıkıntını çözecekler.

ben sıfır caddy nin (hemde almanya plakalı,yani yolda gemide hasarlanıp burada boyanması gibi bi ihtimal yok ne olduysa tamamen almanyada fabrikada olmuş) boyasının haşlanmış patates kabuğu gibi soyulduğunu gördükten sonra bu tip olaylar bana çok normal geliyor!

honda 2-3 kez prelude ve jazz modellerini servise geri çağırdı.hemde abs,hava yastığı ve elektronik direksiyon kutusu hatalarından...

toyota corolla'larda fabrikasyon konsol problemi var...20 binde tıkır tıkır ötmeye başlıyor.konsol komple sökülüp yapılıyor...

velhasıl-ı kelam her araçta belli başlı hatalar olabiliyo.önemli olan bunların servis tarafından düzeltilmesidir...

teyp olayında ben sizide hatalı gördüm...400 tl verip alacağınız teybi en azından katalogdan bir görmeniz gerekirdi....servisin hatasıda takacağı teybi size önceden göstermemiş olmasıdır.

döşeme seslerini çok takmayın...serviste 2 dakkada hallederler...

oluyor böyle şeyler...düzeltilebilir...

sıfır audi a6 nın otomatik şanzımanının elmadağda dağıldığını gördüm ben...çekiciye yüklendi servisin yolunu tuttu...yenilediler otomatik şanzımanı oldu bitti...araba daha 1400 km deydi...

ben yazarım sabaha kadar...hangi arabanın ne sıkıntısını ne iyi yanını istiyosan anlatırım.ne sana bi faydası olur ne bana...sana faydası olacak olan iyi bir fiat servisine gidip durumun halledilmesini istemen.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
RAPTOR tarafından yazılan metin:
şimdi sen peugeot diyorsun ya...bende sana peugeotla olan maceralarımı anlatayım...

2004 de 1.9 D,2005 2.0 HDI,2006-2007-2008 de 2.0 HDI advanture,2009 ve 2010 da 1.6 HDI premium pack partner kullandım...

1.9 fena değildi ama boru gibi yakıyordu...2005 HDI nin altı çok alçaktı,karter koruma taktırmama rağmen iki defa karter deldi,2006 advanture rot başı kesti,2007 adventure 2 defa turbo bozdu,2008 adventure 290 binde aynı anda hem motoru hem şanzımanı dağıttı...motor değişti olmadı,şanzıman değişti olmadı,kilitli diferansiyel değişti yine olmadı elimizden çıkarana kadar akla karayı seçtik...

1.6 HDI teepe premium pack lerin her ikiside 80 binde hem turboyu hem katalitik konvertörü bozdu...bidaha peugeotmu?aman bana uzak olsun!

gelelim senin mevzuna...

kardeşim bu arabalar kalitesini ispatlamış arabalardır.opel bile yeni comboyu doblo platformunda tofaş fabrikasına yaptırıyorsa bu kalite mevzusunu artık tartışmanın bi anlamı kalmıyor...

araçlar fabrikada mekanik olarak baştan aşağı alman bosch parçalarla donatılıyor.silecek süpürgeleri bile bosch...

haaa şimdi senin başına bu iş nasıl geldi...arkadaşım her fabrikadan belli bir oranda defolu mal çıkar...buda sana denk gelmiş...şansızlık.ama aracı sana satan bu tip şanssızlıklara karşı sana garanti vermiş.gideceksin servise anlatacaksın,sıkıntını çözecekler.

ben sıfır caddy nin (hemde almanya plakalı,yani yolda gemide hasarlanıp burada boyanması gibi bi ihtimal yok ne olduysa tamamen almanyada fabrikada olmuş) boyasının haşlanmış patates kabuğu gibi soyulduğunu gördükten sonra bu tip olaylar bana çok normal geliyor!

honda 2-3 kez prelude ve jazz modellerini servise geri çağırdı.hemde abs,hava yastığı ve elektronik direksiyon kutusu hatalarından...

toyota corolla'larda fabrikasyon konsol problemi var...20 binde tıkır tıkır ötmeye başlıyor.konsol komple sökülüp yapılıyor...

velhasıl-ı kelam her araçta belli başlı hatalar olabiliyo.önemli olan bunların servis tarafından düzeltilmesidir...

teyp olayında ben sizide hatalı gördüm...400 tl verip alacağınız teybi en azından katalogdan bir görmeniz gerekirdi....servisin hatasıda takacağı teybi size önceden göstermemiş olmasıdır.

döşeme seslerini çok takmayın...serviste 2 dakkada hallederler...

oluyor böyle şeyler...düzeltilebilir...

sıfır audi a6 nın otomatik şanzımanının elmadağda dağıldığını gördüm ben...çekiciye yüklendi servisin yolunu tuttu...yenilediler otomatik şanzımanı oldu bitti...araba daha 1400 km deydi...

ben yazarım sabaha kadar...hangi arabanın ne sıkıntısını ne iyi yanını istiyosan anlatırım.ne sana bi faydası olur ne bana...sana faydası olacak olan iyi bir fiat servisine gidip durumun halledilmesini istemen.

sen abi pejodan bizde opelden enler çektik 98 yılında 97 astra gls 1,6 almıştık kartaldan sonra ocağımıza incir ağacı dikti 2 defa abs beyni klima komple değişti ve yine olmadı 7 ay kullandık sattık yine fiat palio weekend aldık

daha sonra ben stajı yaparken bi opel vectra aldı adam perşembe arabayı aldı ertesii sabah küfür ederek geldi arabanın komple elektirik tessisatı yanmış 15 gün arabasız kaldı beimde böyle maceralarım var o yüzden babamda hayatta opel almam diyor ve kesinlikle bizden uzak olsun o opael

o yüzden diyorum ya şu yeni combo doblomuzun imajını inşallah etkilemez

birde abi bu fiatta hakikaten sorunsuz bir araba bu doblo bizim 10. fiat arabamız hepsindende çok memnunuz bunu satalım yine fiat alırız çünkü çok memnunuz bence diğer çoğu firmadan sorunusuz

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
eski vectraların kronik sorunu arka takımları peynir emek gibi yemesidir...6 ayda bir arka denge kollarını toplatman lazım.

cihan_ozgul

Azimli Üye
Tepki
0
önerileriniz için teşekkür ederim. umarım çözerim sorunu ve sizin gibi dobloma severek binerim:)) gelişmelerden sizi haberdar edecem mutlaka.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
önerileriniz için teşekkür ederim. umarım çözerim sorunu ve sizin gibi dobloma severek binerim:)) gelişmelerden sizi haberdar edecem mutlaka.
teşekkürler *clap* inşallah iyi haberlerle gelirsiniz.....