YENİ DOBLO D3 BAGAJ KAPAĞINDAKİ PARLAK SİYAH PARÇA TEMİZLİĞİ

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d1 lerde dediğimiz bölge yok sadece d3 lerde var

ayrıca bizim d1 premioyada alındığından beri her ay düzenli boya parlatma ve koruma yapıldı hiç matlaşmamıştı bende parlak araba hastalık mat arabayı sevmiyorum hele d22 nin rengi define mavisiydi resmen yanııyordu ya süper parlıyordu d1 i 6 yaşşında satmıştık herrkes şaşırıyordu parlaklığına oda fümeydi d3 mede her ay cila yapıyorum oda hep parlak kalacak inşallah:D

ToeXicT

Onursal Üye
Tepki
360
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Evet şimdi Fark ettim benim dediğim yer arka koltukta orta da el freninin arkasında bulunuyor kafa dağınık mesajı da hızlı okuyunca yanlış anlamalar oluşabiliyor :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
orayı ilk önce şu bulaşık fırçaları var deterjan ile güzelce yıkarın gözeneklerdeki kir çıksın dağa sonra bi parlatıcı sürün eski görüntüsünden çok daha iyi olur

ToeXicT

Onursal Üye
Tepki
360
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
orayı ilk önce şu bulaşık fırçaları var deterjan ile güzelce yıkarın gözeneklerdeki kir çıksın dağa sonra bi parlatıcı sürün eski görüntüsünden çok daha iyi olur

Bu arada senin dediğin yere eğer orginal parçaya bişi olmasını istemiyorsan Araç için elastik folyolar lar var çeşit çeşit mat.ı parlağı renk renk hatta tavanları felan kaplıyorlar benim ön kaputta mat renkli olanı var ondan çekmilisin hem orginal parçayı korur hemde kolay kolay deforme olmaz .. maliyeti de çok uygun 100 cm e 120 cm i 5 liradan başlıyor uygulaması da basit kendin yapabilirsin ...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
zaten matlaşırsa eğer onun parlak olanından çektiririm şuan benimkinde bişey yok

ToeXicT

Onursal Üye
Tepki
360
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
zaten matlaşırsa eğer onun parlak olanından çektiririm şuan benimkinde bişey yok

Bence matlaşmadan yapmalısın zaten matlaşınca yapıcak sın ha şimdi yapmışsın ha matlaştıktan sonra hem koruyucu etkisi olur hem su an ki hali gibi parlak kalır düzgün yapılırsı folyo olduğunun farkına bile varılmaz

ben bi kaç araçta görmüştüm ön kaputa ve tavana şeffaf olalında çekilmişti güneş yanığına ve boyanın çizilmesine karşı koruma amaçı yapılmış olduğunu öğrendim ...

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
o parça cammı plastikmi

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ama ben hiç fırça kullanmam hep cilalı şampuan ile ce m ikrofiber eldiven ile yıkıyorum ayriyetten her ay boya koruma parlatma cila uyguluyorum o yüzden şuanda orjinalin üzerine bişey yaptırmak istemiyorum eğer matlaşırsa parlak siyah yaptırırım onu reklamcılar yapıyor heralde

berat orasi acayip bi malzeme ve plastik cam değil ama hassas bi parça

ToeXicT

Onursal Üye
Tepki
360
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Aynen Reklamcı ve tabelacılar yapıyor ama hem malzemeyi neredeyse 2 katı fiyatına satıp işçiliği de koyunca 5 liraya alacağın bir parça folyo ya uygulamasıyla birlikte 25-30 lira fiyat çekio :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
nasıl temin edeceğiz birde nasıl yapaccağız

ToeXicT

Onursal Üye
Tepki
360
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Ben Bursadayım Bir bir toptan cı var oradan temin ediyorum euro üzeriden fiyat biçio ama tl ile satış yapıo 100 cm e 120 cm e bir folyo yu en son 3 euro ya almıştım İstan bul da da mutlaka var dır bunun bir toptancısı

Uygulanışı ise çok basit uygulayacagın yüzeyi güzelce temizliyorsun kir toz vs. kalmıyacak bir şekilde bu folyo nun yapışkan bir yüzeyi yağlı kağıtla kapatılmış o yüzeyi açıyorsun ama açarken de cam sil sıkıyorsun ama sırılsım lam olmayacak sadece koyduğun yüzeyde kaymasını sağlaması yeter li o da şekli vermesi için

Cam sili sıktıktan sonra uygulayacağın bölge ye koyup oraya ayarlıorsun bir plastik spatula yani cam filmi cektiğin spatula yada ufak cam silmek için plastik saplı aletler var su cekmek için onun la içindeki suyu dısarıya doğru çektirirken saç kurutma makinesi ile de fazla yakın dan olmamak şartı ile yüzeyi ısıtıosun

Bu ısıtma malzeme elastik modülü yüzünden biraz genleşir ve şekil alması kolay laşır ama çok fazla ısıtmamaya dikkat edilmelidir ki malzeme nin yapısı bozulmasın

bu şekilde spatula ile malzemyi çektire çektire yüzeye uyguluyorsun uzayan kısmıda bir falçata yardımı ile kestikten sonra işlem bitiyor...

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Gokhanim plastik spatula dedigin seyin ismi ragle.......cam filmi cekenlerde fazla fazla var...parasiz bile veriyorlar...
bu şekilde spatula ile malzemyi çektire çektire yüzeye uyguluyorsun uzayan kısmıda bir falçata yardımı ile kestikten sonra işlem bitiyor...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ToeXicT tarafından yazılan metin:
Ben Bursadayım Bir bir toptan cı var oradan temin ediyorum euro üzeriden fiyat biçio ama tl ile satış yapıo 100 cm e 120 cm e bir folyo yu en son 3 euro ya almıştım İstan bul da da mutlaka var dır bunun bir toptancısı

Uygulanışı ise çok basit uygulayacagın yüzeyi güzelce temizliyorsun kir toz vs. kalmıyacak bir şekilde bu folyo nun yapışkan bir yüzeyi yağlı kağıtla kapatılmış o yüzeyi açıyorsun ama açarken de cam sil sıkıyorsun ama sırılsım lam olmayacak sadece koyduğun yüzeyde kaymasını sağlaması yeter li o da şekli vermesi için

Cam sili sıktıktan sonra uygulayacağın bölge ye koyup oraya ayarlıorsun bir plastik spatula yani cam filmi cektiğin spatula yada ufak cam silmek için plastik saplı aletler var su cekmek için onun la içindeki suyu dısarıya doğru çektirirken saç kurutma makinesi ile de fazla yakın dan olmamak şartı ile yüzeyi ısıtıosun

Bu ısıtma malzeme elastik modülü yüzünden biraz genleşir ve şekil alması kolay laşır ama çok fazla ısıtmamaya dikkat edilmelidir ki malzeme nin yapısı bozulmasın

teşekkürler

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bakiergul tarafından yazılan metin:
Gokhanim plastik spatula dedigin seyin ismi ragle.......cam filmi cekenlerde fazla fazla var...parasiz bile veriyorlar...

teşekkürler

rasim

Azimli Üye
Tepki
1
s.a. arkadaşlar! doblo vip premio kardeşim bence sen oranın solmasını ve cizilmesini bekleme cünkü cizilipte solduktan sonra bir önemi yok.en iyisini sen orayı parlak siyah folyo ile kaplattır gayetde güzel olur!!!saygılar.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bende matlaşması biraz zor aslında fırçaile yıkamam mikrofiber eldiven ile şampuanla yıkarım her ay cila yapıyorum

sıkıysa matlaşsın:D:D:D

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Tepki
19
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
bende matlaşması biraz zor aslında fırçaile yıkamam mikrofiber eldiven ile şampuanla yıkarım her ay cila yapıyorum

yarın kalktığında bi bakmışın matlaşmış :D:D:D:D

FireExit

Onursal Üye
Tepki
8
Chirmicty tarafından yazılan metin:

:D:D:D:D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Chirmicty tarafından yazılan metin:

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

satarım onu ama kıyamam dobloma:D:D:D:D