Yeni Doblo bakım.

Mico16

Daimi Üye
Abilerim. Bugün benim aracın saat 8.30'da yetkili servis randevusu vardı. Okulum olduğu için kendim gidemedim,babamında işleri olduğu için amcam götürdü servisine. Direksiyodan gelen sesleri filan vardı. Bide afedersiniz şerefsizin birisi mahallede kapımın önünde duran aracımın arka sileceğini çalmış,bende baya sinirlendim. Aracı daha güvenli olması için teyzemlerin evinin oraya bıraktım,malum adi şerefsiz çok olduğu için ordada aracımın plakasını mavi keçeli kalemle karalamışlar komple. Tabi çıldırdım bende,gittim aracımı dükkanımızın kapalı garajında bıraktım. plakaları söktüm,cif,domestos yardımı ile keçeli kalemleri çıkarttım. tabi plakanın harfleri rakamları söküldü. Aracım şuan serviste silecek 40 tl, yeni jant kapakları takıldı fiyatını bilmiyorum,yeni tavan lambası takıldı fiyatını bilmiyorum. Benim aklıma takılan şu,silecek fiyatları neden bu kadar fazla?

globetroter

Saygın Üye
servis maalesef kazkçı oluyor. dışarıdan temin edin böyle parçaları. 3 te bir fiyatına bulursun...

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
geçmiş olsun kardeş başına gelenlere üzüldüm ALLAH cc daha beterlerini saklar inş.

TAYFUN35

Daimi Üye
geçmiş olsun kardeşim servisteki herşey piyasa fiyatlarının 2 3 katı. Fatih abinin de dediği gibi keşke dışarıdan temin edeydin parçaları tekrar geçmiş olsun.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
geçmiş olsun şerefsiz çok piyasada. ama bu kadar ufak şeyler için servise para dökmeseydiniz keşke dışarıdan malsemeleri temin etseydiniz buradan anlatırdık nasıl takacağını

ali1

Daimi Üye
Doblo
Adı
ali nusret
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
servis benden arka silecek komple değişiyor 75 tl demişti. dışarıda usta komple değişmiyor ama 25 tl dedi şimdilik bekliyorum yolum izmir e düşünce orada değiştirmeyi düşünüyorum

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsun

legend1926

Aktif Üye
geçmiş olsun kardeş böyle mal düşmanı kansız dolu etraf.arkadas her sabah oynanmış şekilde buluyorum ya kapılar zorlanır ya depo kapagı kurcalanır.silecekleri havaya dikiyolar aynaları açıp kapatıyolar bir ton sıkıntı.özel garajı olan herkes garaja bırakmalı en iyisini yapmıssın.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.silecek ucu değişiyor 10 tl piyasada.komple çalmamışlarsa tabi.

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
Arkadaşlar D3 lerde 1,3 ve 1,6 bakım masrafları nasıldır karşılaştırma yaparsak ? 1,3 10binde bir 1.6 20 binde bir giriyor bakıma. 1.6 zaman açısından daha tasarruflu olduğu aşikar.

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
Arkadaşlar D3 lerde 1,3 ve 1,6 bakım masrafları nasıldır karşılaştırma yaparsak ? 1,3 10binde bir 1.6 20 binde bir giriyor bakıma. 1.6 zaman açısından daha tasarruflu olduğu aşikar.

Yıllık km'niz 10bin ve altında ise 1.3'ler öndeler. 1.6 çok maliyetli oluyor. Ancak 10bin üzeri km'niz var ise bu durumda 1.6'lar az bir farkla öne geçiyorlar.
Benim aracım 1.6 motor ancak senede 10-11bin km yapıyorum. Bu durumda 20bin km dolmadan yıllık bakıma sokmam gerekiyor. Tabi 10bin yapmama rağmen 1.6 motor için 450tl civari bir bakım parası ödemiş oluyorum. Halbuki aynı km'yi 1.3 ile yapıyor olsam senelik bakım diye 250-300tl arası bir bedel ödemiş olacağım. Eğer km 10bin üzeri olsaydı 1.3 ile bir yılda 2 yada 3 kez bakıma girmem gerekirdi. bu durumda da 1.3 avantajını yitirirdi haliyle.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Mustafa Kardeşim geçmiş olsun. Rize'de de böyle kişiler çok. Ben bu arkadaşlara SERVET DÜŞMANLARI diyorum. Çizik belli etmesin diye çoğu arkadaşım araç satın alırken metalik gri renk arıyorlar. Benim öğretmen olduğum okulda da geçen seneye kadar arka cam sileceğini eklem yerinden kırmak modaydı. Çok şükür sirküle oldular. Yeni öğrenciler daha edepli. Bunun dışında genel olarak kalite veya yeni görünümlü araçları park yerinde boydan boya çizme, arka cam direklerinde darbe ile ufak ufak göçükler oluşturma, park halindeyken sol veya sağ aynanın çarpma ile kırılması, tekerlek sibop başlarının çalınması, gıcıklığına radyo anteni kırma gördüğüm şeylerden hatırladıklarım.

Başıma gelen en ilginç olay ise önceki aracımın kaportasına boydan boya kırmızı renkte dondurma bulamacı yapılmasıydı. Güneşli havada iyice karamelize olan dondurmayı çıkarması da uğraştırmıştı. İlginç insanlar işte. Yakalasan ne yapabilirsin ki. Eve giren hırsızda bile zor kullanırsan kanun hırsızdan yana :)

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz

Yıllık km'niz 10bin ve altında ise 1.3'ler öndeler. 1.6 çok maliyetli oluyor. Ancak 10bin üzeri km'niz var ise bu durumda 1.6'lar az bir farkla öne geçiyorlar.
Benim aracım 1.6 motor ancak senede 10-11bin km yapıyorum. Bu durumda 20bin km dolmadan yıllık bakıma sokmam gerekiyor. Tabi 10bin yapmama rağmen 1.6 motor için 450tl civari bir bakım parası ödemiş oluyorum. Halbuki aynı km'yi 1.3 ile yapıyor olsam senelik bakım diye 250-300tl arası bir bedel ödemiş olacağım. Eğer km 10bin üzeri olsaydı 1.3 ile bir yılda 2 yada 3 kez bakıma girmem gerekirdi. bu durumda da 1.3 avantajını yitirirdi haliyle.
Teşekkürler bilgi için. Ben üç ayda bir bakıma giriyorum bursa birmotta, dolayısıyla vakit kaybım çok. Verdiğiniz bilgiler ışığında 1.6 bakım açısından daha avantajlı. Yakıtta çok farkedeceğini zannetmiyorum ama 1.3 ün ikinci eli daha iyi gibi geldi bana.

Mico16

Daimi Üye
servis maalesef kazkçı oluyor. dışarıdan temin edin böyle parçaları. 3 te bir fiyatına bulursun...
abi babam illaki servisten orjinal olacak diyor. Çok takıntılı

Mico16

Daimi Üye
geçmiş olsun şerefsiz çok piyasada. ama bu kadar ufak şeyler için servise para dökmeseydiniz keşke dışarıdan malsemeleri temin etseydiniz buradan anlatırdık nasıl takacağını
Sağolun varolun abi,yanlış anlamayın lütfen. ben sanayiye diğer arabalarımızın bakımı için çok gidiyorum,herşeyi öğrendim eyüp abiden. sökme takma. böyle ufak konular için sizi yormayayım. Teknik bilgim baya kuvvetli. Yinede çok teşekkür ediyorum. Bide benim babam bu konularda çok takıntılı,herşeyi orjinal olacak yetkili servisten takılsın istiyor.

Mico16

Daimi Üye
servis benden arka silecek komple değişiyor 75 tl demişti. dışarıda usta komple değişmiyor ama 25 tl dedi şimdilik bekliyorum yolum izmir e düşünce orada değiştirmeyi düşünüyorum
aynen öyle abicim. Amcam telefonda babama 40 tl olduğunu söylememiş. Babam telefonda yanlış anlamış. Akşam araacım servisten gelince baktım. silecek ve kolu komple 75 tl,jant kapakları adedi 28 tl.

Mico16

Daimi Üye
geçmiş olsun kardeş böyle mal düşmanı kansız dolu etraf.arkadas her sabah oynanmış şekilde buluyorum ya kapılar zorlanır ya depo kapagı kurcalanır.silecekleri havaya dikiyolar aynaları açıp kapatıyolar bir ton sıkıntı.özel garajı olan herkes garaja bırakmalı en iyisini yapmıssın.
aynen abi. ama dükkanımızın garajıda eve biraz uzak 7 km kadar bi mesafede. o yüzden aracı hergün garaja koyma fırsatım olmuyor

Mico16

Daimi Üye
Mehmet abi sadece silecek çalınmış ama ne alaka ise servis komple kol ile birlikte takımı değiştirmiş :?

Mico16

Daimi Üye
Mehmet abi sadece silecek çalınmış ama ne alaka ise servis komple kol ile birlikte takımı değiştirmiş :?