YENİ DOBLO 1.3 90HP 180KM MAX HIZ

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bugün doblo ile ailece siliviriye falan gittik toplam 200km yol yaptık 70km kadar şehir içindede gittik arabada 4 kişi var normalde hız sınırlarını aşmadım trafiğe uygun gittim gezi amaçlı sadece bi düzlükte netteki bi video vardı 1.3 ile 180 km görmüş bende deneyeyim dedim ve 180 km hıza ulaştı doblom daha önce maksimum 173 km görmüştüm ve 180 km ilede bi süre gittim sapak yaklaşınca yavaşladım d3 gerçekten çok stabil yan rüzgarlardan dahi etkilenmemesi çok güzel rüzgardan etkilenmemesi çok güzel bi olay araba gerçekten güvenli olduğunu hisstiriyor rüzgar sesi 170 kmden sonra az bi miktar sağ kapının oradan duydum ama sessizliğini koruması da d3 ün kaliteli işçilikle üretildiği ve yalıtım konusunda başarısını kanıtıdır ayrıca 1.3 motorun 90hp gücünü taam anlamı ile göstermesi gerçekten çok güzel yokuş yukarı yollara çıkıştada 200nm torkunu hissetiriyor performansı 1.3 motora göre gerçekten güzel bu araba hız aracı değil sonuçta ve 180 km hızda gayet yeterli

akşam hava karardığında köy yolunda (yol asfalt bu arada) 80km ile giderken aniden köpek atladı önüme çarpamamk için sol yapıp frene sonuna kadar bastım doblo arkadan kayma eğilimi göstermedi ve stabil şekilde durduk ALLAH tan çarpmadık ve arkadan araba gelmiyordu

200km yola 100kmde 6 litre ortalama ile tamamladık hızı denemeseydim dahada düşerdi zaten yolda 5.6 lara kadar indi ama şehir içinde sokak aralarına girince sonra 6litre olmuş buda 1.3ün ekonomikliğinin göstergesi

ama not olarak düşeyim hız tehlikedir ama arada işte insan denemek istiyor :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
aynen insan bazen dayanamıyor ama o da güvenli ve uygun koşullarda olmalı.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mehmet abi d3 o güvenide veriyor tabi koşullarda güvenli yokda kimseyi tehlikeye sokmam amaç d3 1.3 ün performansı ve d3 ün stabil ve güvenliliğini test etmek

burakumur

Azimli Üye
180 yapmasina şaşırdım doğrusu :) benim aracım 1.3 90 hp euro 5 motor 30 binde motoru açmak için uğraştım biraz şuan 4. Viteste 160 5.viteste 170 i geçiremedim bayır aşağı 190 yaptım :)
Bide 2 arkadaşımda 2011 d3 kasa var 1.3 olmalarına rağmen çok rahat kalkışta ve sonrasında geçiyorum .
Hatta 1.6 sıyla geçen denedik 120 km kadar beraber gittik sonra onuda geçtim sebebini bilmiyorum ama bende şaşırdım :)

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
benim aracım d2 kasa safeline 2011 model şunu net olarak söyleyebilirim ki evet d3 kasa 1,3 gerçekten yol tutuşu muazzam çok hoş benim aracımda yol tutuşu virajlarda d3 kadar iyi değil ama 1 ay olmadı daha uzun yolda 35-40 km d3 1,3 ile kapıştım üstünlüğü vermedim gördüğüm kadarıyla benim ki ondan daha hafif olduğundan rampalarda daha seriydi ataktı ayrıca d3 kasa 1,3 ile arkadaşın arabasıyla hız testi yaptık max 190 yaptık aynı yolda düzde tam benim araç düzde max 170 yapabiliyor sonuç olarak gerçekten d3 kasalar çok hoşuma gidiyor inş kısmet olurda bundan sonraki aracım o olur.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
burak ben ilk aldığımızda maksimum 160 yaptım araba ozaman 15 binkmde idi daha sonra 170 yaptım ve geçmedi 170i son 40binden sonra 173 gördüm dünde 180 gördük aslnda daha gideceği devir var ama motorun gücü zaten 4500lerde bitiyor

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
5. vites 5200 çevirirse 210 bile görür.

gokhanpala

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Adı
Gökhan PALA
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
1.3 Multijet 90 E5 efsane sayılabilecek bir motor,
2 seneye yakın kullandım ve hep beklentilerin üzerinde tepkiler verdi.
ister ekonomik ister performanslı olarak kullanılabiliyor araç.
Arkadaşlarıma hep söylerdim Fiat şu 1.3 e 6 ileri şanzımanı koysa satış rekoru kırar diye :)

Şuan sırf merakımdan 1.6 aldım ama inanın Fiat ta alınacak en iyi motor seçeneği ya 1.3 yada 2.0 Multijetmiş..
Bu benim şahsi görüşümdür.İnşallah kimse yanlış anlamaz.

kazasız belasız..

teşekkürler.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
5. vites 5200 çevirirse 210 bile görür.

ama 5.viteste 5200deviri gösterme şansı yok bence çünkü zaten 4500 devirde güç bitiyor ve çok yavaş hızlanıyor belki çok uzun bi mesafe olsa ozaman görür ama belki birazda eğim lazım

1.3mjet olarak bu bizim 5. multijetimiz 3ü doblo zaten gerçekten çok başarılı bi motor özellikle d3 1.3ün 3. viteste ve 4. viteste çok istekli hızlanması çok güzel zaten hızlandıktan sonra yinede gaza tepki veriyor mesala 5.viteste 140 150 ile giderken gaza basınca tepki vermesi 1.3 motora göre çok güzel

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
1.3 Multijet 90 E5 efsane sayılabilecek bir motor,
2 seneye yakın kullandım ve hep beklentilerin üzerinde tepkiler verdi.
ister ekonomik ister performanslı olarak kullanılabiliyor araç.
Arkadaşlarıma hep söylerdim Fiat şu 1.3 e 6 ileri şanzımanı koysa satış rekoru kırar diye :)

Şuan sırf merakımdan 1.6 aldım ama inanın Fiat ta alınacak en iyi motor seçeneği ya 1.3 yada 2.0 Multijetmiş..
Bu benim şahsi görüşümdür.İnşallah kimse yanlış anlamaz.

kazasız belasız..
teşekkürler.

sizi böyle düşünmeye sevk eden sebep ne peki?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
1.3 multijetin bana göre en zevkli vitesi 2. ve 4. vites
şahsen ben ani hızlanmalarda 2. vitese atıp dip gaz yaparım sonra 4 e takarım direk 3 e hiç atmam ve acayip zevkli oluyor :) yine dip gaz 4000 devire kadar devam ederim sonra 5 e atıp o hızımı koruyarak giderim 130 km falan.

ayrıca stabilite demişken 2 gün önce aracımla çok ilginç bişey yaşadım. FSM kavacık yoluna doğru gidiyordum dipgaz yaptım yol boştu. yaklaşık 140 ile gidiyordum. Önümdeki tır birden yalpalamaya başladı dorsesi kaydı devrilecek dedim ama kurtardı sebebi ise çok büyük bir pazar çadırının tırın altına o hızla girmesi ve tırın devgesini bozmasıymış. Şans buki o çadır aniden tırın altından çıkıp benim aracımın altına girdi ve hızım frene basmamla ancak 120 ye kadar düştü. Ama çok şükür doblom ne dengesini bozdu nede bi problem çıkardı. Benim korkum o hızla çadır tekerlere dolanıp kitlerse mahvolurdum çünkü keten paraşüt çadırı gibiydi çok dayanıklı. Diğeri ise ön cama yapışsaydı kesin kazaya sebebiyet vericekti. Sonra anladım o çadırın ne olduğunu hani şu seçim pankartlarının caddeden boydan boya gerdikleri afişler varya oymuş. Ama şükür doblo bir kez daha şaşırttı. esp olmamasına rağmen bu stabilite gerçekten şaşırtıcı.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
doblo yolcularını her zaman güvenle taşır

ama o pankartı kim yola attı veya nereden geldi böyle bişey nasıl oluyor insanın can güvenliği bukadar düşük mü?

burakumur

Azimli Üye
Allah korumus kardesim .
Esp olmamasina ragmen yoldan cikmamasina gercekten sasiriyorum .

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben d3 te espyi bir defa devreye soktum oda 110km ile giderken virajı hemen döndükten sonra yola kil gibi bir şey dökülmüş orada arkadan hafiften kaydı ve esp hemen dengeye soktu zaten virajları çoğu binek arabadan iyi bir şekilde alıyor

d1 ve d2 de limitleri dahilinde hiç sorun yaşamadık şuda var her arabanın bi limiti vardır

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun hanefi.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
sağolun gerçekten o tırın o kadar yalpaladığını görünce dedim benim hiç şansım yok bu tekerlere dolanır kitler ben ayvayı yerim cama yapışırsa zaten bittim ama Allaha şükür aracın yüksek olmasının avantajı sanırım ama yoldan çıkmaması dengesinin bozulmamasını görünce dedim esp olmasada olur doblo olsun güvendeyim :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ALLAH korumuş geçmiş olsun

gokhanpala

Yetkili Kişi
Adı
Gökhan PALA
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
1.3 multijetin bana göre en zevkli vitesi 2. ve 4. vites
şahsen ben ani hızlanmalarda 2. vitese atıp dip gaz yaparım sonra 4 e takarım direk 3 e hiç atmam ve acayip zevkli oluyor :) yine dip gaz 4000 devire kadar devam ederim sonra 5 e atıp o hızımı koruyarak giderim 130 km falan.

ayrıca stabilite demişken 2 gün önce aracımla çok ilginç bişey yaşadım. FSM kavacık yoluna doğru gidiyordum dipgaz yaptım yol boştu. yaklaşık 140 ile gidiyordum. Önümdeki tır birden yalpalamaya başladı dorsesi kaydı devrilecek dedim ama kurtardı sebebi ise çok büyük bir pazar çadırının tırın altına o hızla girmesi ve tırın devgesini bozmasıymış. Şans buki o çadır aniden tırın altından çıkıp benim aracımın altına girdi ve hızım frene basmamla ancak 120 ye kadar düştü. Ama çok şükür doblom ne dengesini bozdu nede bi problem çıkardı. Benim korkum o hızla çadır tekerlere dolanıp kitlerse mahvolurdum çünkü keten paraşüt çadırı gibiydi çok dayanıklı. Diğeri ise ön cama yapışsaydı kesin kazaya sebebiyet vericekti. Sonra anladım o çadırın ne olduğunu hani şu seçim pankartlarının caddeden boydan boya gerdikleri afişler varya oymuş. Ama şükür doblo bir kez daha şaşırttı. esp olmamasına rağmen bu stabilite gerçekten şaşırtıcı.

Çok şükür ki korkulan olmamış.
Çok geçmiş olsun.

Kazasız Belasız..