Yeni Araç Bakımı

arsenik

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 Ay Önce 2005 Model Doblo Premio Aldım Aldıgımda 114000 de idi Şuanda 116000 de Alırken Servise Soktuk Bir Problem Yokdendi Ama Aracın Servislerde Bakım Kaydı Görünmüyor Satan Kişide Dışarda Yaptırdıgını Söylemişti Bakımlarını Bakım İşinden Pek Anlamıyorum İlk Aracım

Sizce Önce neyden Başlayıp Sırasıyla Bakımlarını Yaptırayım Malum Kışta Geldi Bunun İçinde Özellikle Kışın Yapılması gereken Bakımlarda Varsa Yazarsanız Sevinirim Bakımları Dışarıda Yaptırmayı Düşünüyorum

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler

geremy

Onursal Kurucu
triger setini kontrol ettirin zamanı geldiyse değiştirin en pahalı bakım bu tutar.
yağ ve tüm filitreleri yenileyin.(hava-yağ-mazot-polen)
yakıt fazla ise kurum temizliği yaptırın.
balataları diskleri kontrol edin gerekirse değiştirtin.
aküye bakın kışın sorun olmasın.
lastikleri rotbalansı kontorol edin
soğutma suyunun antifirizini ölçtürün
kaloriferi kontrol edin.

cnkshn

Saygın Üye
baskı-balata durumu
şanzıman yağı
fren-direksiyon hidrolikleri
V kayışı durumu.

karter koruyucu diye tabir edilen en alttaki plastik koruyucunun durumuna bakın. delik - patlak varsa veya yerinde hiç yoksa, açıkda duran bilyelere çamur dolarak bilyelerin bozulmasına neden oluyo.

cnkshn

Saygın Üye
evet plastik. plastik olmasının nedeni ise kaza anında motor aşağı düşüyomuş. kabine doğru girip sıkıştırmasın diye. kullanma kılavuzunda öyle yazıyodu.

carbon clear yaptırırken bi muhabbet oldu. bi tane fiorino gelmiş alt kapağı yokmuş. adam şantiyede kullanıyomuş aracı. motor olduğu gibi çamur olmuş. sonuç olarak bütün bilyeleri değişmişler şarz dinamosunu felan temizlemişler, v kayışı gergi kolu yerinde sabit kalmış çamurdan onu ayarlamış. 300 tl gibi bişiye patlamış.

o kapak karter korumak yerine bu işlevi görmek için galiba

geremy

Onursal Kurucu
evet bende duymuştum kaza anında motor aracın altına girip can güvenliği sağlıyormuş.

Dark Knight

Fenomen Üye
Haftaya muayeneye götüreceğim. Araçta ışık yandı, beni servise götür diyor :) Servisi aradım yıllık bakım için 280TL fiyat çektiler. Araç altıbinde diyince 10binlik bakım gibi yaparız 180TL dediler. Hangisine soksam kararsız kaldım :?