YAZLIK LASTİK SEÇİMİ 195/60R16C

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Continental contivan taktim ben memnunum pirelli vardi once en belirgin farki bende ses oldu ses cok azaldi. Pirelli cabuk patinajcekiyodu bunda o olay yok

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@karaomeroglu
Bende D3 varken Dunlop 205*55*16 yaz tipi vardı 2 defa muayeneden Geçti sorun yaşatmadılar. Şuan tekrardan satışa çıktı diye biliyorum ben 2 sene kullandım yol tutuş, konfor ve ses olarak çok memnundum fiyat olaraktan uygun tercih edilebilir

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@karaomeroglu
kışlık lastikte orjinal ebatlarda Lassa Snoways var kış lastiği sert olur biliyorum ama resmen basket topu gibi sekiyorum arabada :) belki bana sıkıntılı bir seri geldi bilmiyorum ama değişimi geldiğinde Lassa almayı pek düşünmüyorum.

ArhaviLee08

Misafir
Adı
Barış BAŞAK
Meslek
Gümrük Müşavirliği
Modeli
Renk
Derin Bordo
@34GR4051
Benimde kış lastiklerim lassa snoways önümüzdeki sene kullanıcam bakalım nasılmış, Diğer aracimdaki michelin alpin mesela onlardan çok memnunum..

By_gezgin_57

Azimli Üye
Doblo
Adı
mustafa ozcelik
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Mağaza işletmecisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Mishelin ilk siradadir bunu deneyimli bir cok sofor bilir ama eger pahali gelirse petlas alin derim oldukca basarili hemde yerli mali.

By_gezgin_57

Azimli Üye
Doblo
Adı
mustafa ozcelik
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Mağaza işletmecisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@ali0635
Cikma dort lastik aldim imkansizliktan erken haberim olsa bi pazarlik yapardik ustam ben kisliklari erken cikardim galiba

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

karaomeroglu

Onursal Üye
Adı
Hasan
Modeli
Renk
derin bordo
Petlas fiyatına göre çok çok iyi performans gösteriyor (fiyatına göre) :harika::islik:

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@karaomeroglu
kışlıklarda hiç fark yok bence.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@ali0635
onlarda kışlık lastikte rahat iş görürler.ben yerli diye petlas aldım.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@brs_bsk
Ben bu sezon lassa snoways era+ kullandım çok uğraştım kaymıyor.

Ergin

Azimli Üye
Adı
Ergin
Modeli
Renk
Çöl Gri
@ali0635
Ben de bunu anlamıyorum arkadaşlar. Bir kere model ismi olmaksızın marka konuşmak havanda su dövmekten başka birşey değil.
Ayrıca birçok insan diyor ki michelin yumuşak hamur konforlu ama çabuk aşınır, siz diyorsunuz ki geç aşınma için michelin 1 numara.
Her kafadan o kadar çok ses çıkıyor ki bilenlerle bilmeyenlerin yorumları çorba oluyor.

Ben şahsen marka değerinin en fazla %10 olması gerektiğini düşünüyorum. Mesela aynı özelliklerdeki bir lastik için atıyorum michelin 300 tl ise, başka bir markada aynı değerlerdeki lastik 250 tl ise kesinlikle michelin tercih etmem.

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@Erginmodel ismi energy saver plus +
mıchelın lastiği şehir içi ve köy yollarında olmasına rağmen 60.000 km kullandım halen devam ediyorum halen dişleri yeni gibi otoyolda kullanılsa kaç bin ömrü olduğunu sen düşün...

şöyleki bilinen markalar arasında tabiki tercih yapabilirsiniz ama ucuz diye çin mallarınıda alıp takmam...normal bir marka lastik 30 binde yıpranırsa mıchelın 60-70 bin km de yıpranıyor verdiğiniz paraya göre daha karlı ama tabiki bu çok yol yapanlar için...ama az km yapıyorsanız daha uygun fiyatlı lastik alınması daha iyi olur sonuçta 2-3 yıl kullanıp yenisini alırsınız.
mesela ben bunları attıktan sonra kumho ecowing veya hankook k425 düşünüyorum bunlarda çok iyi lastikler...mıchelın ladar yumuşak olmasada,piyasadakilere göre mesela petlasa göre pırellıye göre kumho daha yumuşak konforlu lastik

onuroran

Onursal Üye
Adı
onur
Peki arkadaşlar marka ve ve ebat yazarken yanina fiyatlarıda belirtelim de fiyat bilgimizde olsun piyasadan