YARDIM LÜTFEEN 2002 Fiat Doblo 1.9D SX çalışmama arızası

memur74

Yeni Üye
Tepki
1
Kastamonu'da Bosch Car Servisi var ama Bosch Diesel Servisi DEĞİL yani Bosch Car Servisleri yakıt sistemi arızalarına bakmıyor bana yakın olan Çaycuma İlçesi Bosch Car Servisi öğle söyledi, daha sonra pompacı bir ustaya sordum kulaklarıma inanamadım dediki bu tür araçlar için Dizel Yakıt Pompası arızası diye kimin kapısını açsan 50 - 60 TL parça değişim ve temizlik parasını sana 400 - 500 TL diye kitliyorlar bu tür pompa arızalarını Ankarada 3 bilemedin en fazla 5 kişi yapar şaştım kaldım. Şimdi ne yapmalıyım karar veremedim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
memur74 tarafından yazılan metin:
Kastamonu'da Bosch Car Servisi var ama Bosch Diesel Servisi DEĞİL yani Bosch Car Servisleri yakıt sistemi arızalarına bakmıyor bana yakın olan Çaycuma İlçesi Bosch Car Servisi öğle söyledi, daha sonra pompacı bir ustaya sordum kulaklarıma inanamadım dediki bu tür araçlar için Dizel Yakıt Pompası arızası diye kimin kapısını açsan 50 - 60 TL parça değişim ve temizlik parasını sana 400 - 500 TL diye kitliyorlar bu tür pompa arızalarını Ankarada 3 bilemedin en fazla 5 kişi yapar şaştım kaldım. Şimdi ne yapmalıyım karar veremedim.

SN memur74

ustanız onarım konusunda kısmen haklı.ancak pompa işçilikleri zor,ince ayrıntılı,zaman alan ve gerçekten ustalık isteyen çalışmlardır.bu yüzden heryerde yapılamamaktadır.maliyete gelince maliyet konusunda yöresel olarak haklı olabilir ancak pompa tamiri söylendiği gibi sadece ankarada 3-5 firmanın yaptığı bir iş değildir.farklı illerde birçok servis pompa/enjeksiyon sistemlerinin tamirlerini yapmaktadır.

yarın çok fazla işim yok.sanayiye bir uğrar sizin için pompa/enjeksiyon tamiri yapan arkadaşlardan fiyat/maliyet bilgisi alırım.

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
ayrıca çevrenizde çorum ve karabük bosh diesel servisleri bulunmaktadır.isterseniz bosch kar service de pompanızı söktürüp bosch diesel servislere göndererek yaptırabilir,isterseniz karabük yada çorum bosch diesel servislerden randevu alarak aracınızı yaptırabilirsiniz.

en kötü şatlarda bosch diesel service ile kendiniz irtibat kurarak söktürdüğünüz pompayı kargo ile gönderip yaptırabilirsiniz.

fatih27

Azimli Üye
Tepki
7
slm memur74 arkadaşın başına gelen pompa sorunu bizim başımızada gelmişti 2004 dobloda bize adana yakın oldugu için oraya götürüp yaptırmıştık o zaman 350 lira vermiştik pompa yapımına

memur74

Yeni Üye
Tepki
1
Arkadaşlar sorun çözülmüştür, konuyla ilgili İstanbul ÇAĞDAŞ Dizel Pompa ve Ankaradaki SEÇKİN Dizel Pompa ya sordum öncelikle krank sensörünü değiştir dediler yok yere masrafa girme dediler. Bugün sanayiye uğradım inanırmısınız 2 ustaya gittim olmaz dediler sorun kesinlikle pompada sökecez ve yenisi 800 TL, ya dedim abi siz hele bi krank sensörünü değiştirin gittim parçacıdan BOSCH Krank Sensörü aldım ve taktırdım arabada stop sorunu namına birşey kalmadı. Bu tür benim gibi stop etme orunu olanlar ilk önce krank sensörünü değiştirsinler, diğer taraftan bu sensör arı yapsa bile hata kodu olarak bilgisayarda çıkmıyor bilesiniz. görüşleriniz için yinede teşekkür ederim.

sergiio

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Sergen
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba, bende 2002 Fiat Doblo 1.9D SX var. Yanlız şöyle bir şikayetim var aracı alalı iki ay oldu 4 gündür çalışmama problemi var şöyleki; aracı günü sabah veya günün herhangi bir vaktinde soğukken çalıştırıyorum problem yok, lakin çalıştırıp 20-30 km yol yaptıktan sonra bir yere park edip 10 dakika mola verdikten sonra aracın başına gideyim marşa bastığımda marş basıyor lakin araç çalışmıyor. Aynı problem 4 gün önce çarşı içinde başıma geldiğinde usta arkadaşı aradım geldi ve kendince aracın her arıza oluşabilecek tarafına baktı birşey bulamadı, en son olarak yakıt pompasının üzerindeki plastik korumayı açıp soğuk su döktü ve 2 dakika bekledikten sonra marş aldı. Arıza ne diye sorduğumda abi her yolu denedim lakin senin ya volan okuyucusunda - devir sensöründe veya yakıt pompası beyninde bir arıza var dedi. Bende il merkezindeki sanayide bulunan servislere ve pompacılara götürdüm bilgisayara falan bağlandı arıza olarak; Akis Değişim Kelebeği (geçici) P0510, 001120, 025220, 022320 kodları verdi. Dedilerki yakıt pompası sökülecek buralarda bunun tamiri olmaz Ankarada bu işi yapan 3-4 kişi var biz onlara kargo yapacaz 400-500 TL masraf çıkar dediler, oradan ayrıldım eve gelirken arabanın sol önünden vitese orantılı ses duymaya başladım, yani vites büyüdükçe ses de yükselmeye başlıyordu, hafif bolona vurar gibi dof dof dof diye, bugün usta arkadaşa gösterdim arabayı önce sol taraftan sonra sağ taraftan kirko yardımıyla kaldırdı arabayı çalıştırak tekerlekleri kontrol etti ve dediki akisin motora bağlantı yerinde üçlü dişli olan yerinde yağsızlıktan oluşan bir tahribat var ve sesin nedeni o ve bilya dedi, bu hikayeyi bir bütün olarak düşünürsek aracın ara ara çalışmama nedenide (tam bilmiyorum) akisin etrafında bulunan muşür veya sensör hata verdiğinden de olabilirmi yardımınızı bekliyorum. saygılarımla.
Ustam bende de Doblo 1.9 D var benimki de soğukken çalışmıyor arıza kodları P0380 P0510 P0115 veriyor motor ısınınca saniyede çalışıyor

sergiio

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Sergen
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
sn memur74.

1-verdiğiniz kodları hangi marka hangi model arıza tespit cihazının verdiğini biliyormusunuz?

2-oturduğunuz il neresi?buna göre pompa konusunda size yardımcı olmaya çalışabiliriz!

3-lütfen soru ve sorunlarınızı ilgili başlık altında açınız!

4-tanışma bölümünde kendinizi tanıtınız.tanışma bölümünde kendini tanıtmayan üyelerin mesajları ile ilgilenmiyoruz

5-Bu konu tarafımdan taşınmıştır!
merhaba ben Sergen İzmir den yazıyorum
Aracımda arıza kodları
P0380=Ön ısıtma rölesi
P0510=Akış değişim kelebeği, fasılalı
P0115=Su sıcaklık sensörü, fasılalı diyor
Aracım 1.9 D Sx motor aracım soğukken imkanı yok çalışmıyor ama sıcakken saniyesinde çalışıyor