Yardım 1.9 d gaz yeme sorunu

Goldman61

Azimli Üye
Tepki
0
Arkadaşlar 2001 1.9 d sx doblom var ve araç bazen kendiliginden gaz yiyor ve motor arıza lambası yanıyor gaz pedalıni filan kontrol ettim sorun yok mazot filtresini değiştim onda da sorun yok başka ne olabilir sitede bir kaç kişi daha aynı sorunu yazmış ama kesin bir sonuç yazan göremedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
pompanın sensöründen olabilir.bazen gaza bassanız da gaz yemediği oluyor mu?

Goldman61

Azimli Üye
Tepki
0
Yok öyle bir sıkıntı yapmıyor bazen kendinden gaz yiyor giderken de oluyor durduğu yerde de yapıyor sonra düzeliyor

erhan34

Daimi Üye
Tepki
34
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
hava akısmetre soketınden yapma ıhtımalı var aslında yada yarım cıkmıs olabılır bır kontrol et hava fılıtresı hortumu uzerınde genıs soket..

Goldman61

Azimli Üye
Tepki
0
Hava filtresini de yeni değiştirdim öyle olsa usta yerine oturturdu herhalde öyle değil mi yada farklı bir yerde mi bu dediğiniz

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Aracinizin gaz kelebeginde sikinti olabilir

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar 2001 1.9 d sx doblom var ve araç bazen kendiliginden gaz yiyor ve motor arıza lambası yanıyor gaz pedalıni filan kontrol ettim sorun yok mazot filtresini değiştim onda da sorun yok başka ne olabilir sitede bir kaç kişi daha aynı sorunu yazmış ama kesin bir sonuç yazan göremedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

büyük ihtimalle pompa arızasıdır.iyi bir pompacıya göstermeniz faydanıza olur.tercihen bosch diesel servisine gösterebilirsiniz.

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Tepki
1.367
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
Oksijen sensörü nerde oluyor
SLM GOLDMAN 61. BEN MEVLÜT AMCA. BENDE SENİN DOBLONUN AYNISI 2001 MART. AYNI SORUN 2011 AĞUSTOSUNDA OLDU VE O GÜN BUGÜN ARABA STOP ETMEDİ YETKİLİ VE YETKİSİZ SERVİSLER ÇÖZÜM BULAMADI. BU SİTEYE GİRİŞ SEBEBİMDE BU NEDENLE OLDU. SORUN HALA DEVAM EDİYOR. USTALAR GAZ PEDALİ SENSÖRÜ. BEYİN ARIZASI. MAZOT GERİ DÖNÜŞ VALFİ GİBİ Bİ ÇOK SORUNDAN OLABİLİR DEDİLER ÇÖZÜM YOK.
BENİM SENDEN RICAM. SORUN DAN ÖNCE NELER DEĞİŞTİ YAZARSAN İKİMİZİN ORTAK SORUNUNA Bİ ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞIRIZ. AYRICA BENİM YAZDIĞIM MESAJLARI OKUYARAK UYUŞAN VE UYUŞMAYAN SORUNLARI YAZARSAN DA SEVİNİRİM.SLM MEVLÜT AMCA.

Goldman61

Azimli Üye
Tepki
0
Senin mesajların da hepsini okudum mevlut amca ben aracın rutin bakımlarının hepsini yaptırdım ancak pompayi hiç baktırmadim sebebi de gaz yeme sorununu ustaya gittiğimde yapmıyor hani dişçiye gittiğinde ağrı durur ya o misal enjektor bakımı da yaptırdım ama sorun aynen devam ediyor ara sıra gaz yiyor ve arıza lambası yanıyor şöyle de birşey var giderken gaz yediğinde bende gaza bastığımda araba daha da iyi gidiyor sanki uçuyor resmen ancak yakıtımda herhangi bir artış olmadı şimdiye kadar ticari taksi olduğu için araç devamlı ne kadar yaktığını kontrol ediyorum bu aslında benim için sorun olan birşey değil de insan kafaya takıyor niye böyle yaptığını bir arkadaş hava filtresinin Söketini kontrol et yazmıştı burda az önce onu çıkarıp baktım Söketin içi hep yağlanmış bezle temizledim ancak tam temizlenmedi sorun devam ediyor yani bi yağ soktu sprey alıp onunla temizleyecem bakalım sorun düzelir mi

Birde buradaki ustalara sormak istiyorum bizim bu düz dizellere Turbo takılmaz mi mesela pompayi söktürüp yerine Turbo taksak başka işlemler de gerekiyor mu bilgisi olanlar yazarsa sevinirim

MEVKU946

Tepki
1.367
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
Senin mesajların da hepsini okudum mevlut amca ben aracın rutin bakımlarının hepsini yaptırdım ancak pompayi hiç baktırmadim sebebi de gaz yeme sorununu ustaya gittiğimde yapmıyor hani dişçiye gittiğinde ağrı durur ya o misal enjektor bakımı da yaptırdım ama sorun aynen devam ediyor ara sıra gaz yiyor ve arıza lambası yanıyor şöyle de birşey var giderken gaz yediğinde bende gaza bastığımda araba daha da iyi gidiyor sanki uçuyor resmen ancak yakıtımda herhangi bir artış olmadı şimdiye kadar ticari taksi olduğu için araç devamlı ne kadar yaktığını kontrol ediyorum bu aslında benim için sorun olan birşey değil de insan kafaya takıyor niye böyle yaptığını bir arkadaş hava filtresinin Söketini kontrol et yazmıştı burda az önce onu çıkarıp baktım Söketin içi hep yağlanmış bezle temizledim ancak tam temizlenmedi sorun devam ediyor yani bi yağ soktu sprey alıp onunla temizleyecem bakalım sorun düzelir mi

Birde buradaki ustalara sormak istiyorum bizim bu düz dizellere Turbo takılmaz mi mesela pompayi söktürüp yerine Turbo taksak başka işlemler de gerekiyor mu bilgisi olanlar yazarsa sevinirim
SLM. GOLDMAN61. SORUNUMUZ TIPA TIP AYNI GİBİ. ARIZA LAMBASI ARA ARA YANDIĞI İÇİN USTALARDA NET ÇÖZÜM ÜRETEMİYOR. HAVA FİLTRESİ SOKETİNİ BENDE SPREYLE TEMİZLEDİM BU ARIZA İÇİN HARCADIĞIM PARA 500 TL Yİ GEÇTİ.
SENDEN YAPMANI İSTEDİĞİM. MAZOT FİLTRESİ İLE ENJEKTÖR POMPASI ARASINDAKİ HORTUMU ÇIKAR VE YERİNE UYGUN ŞEFFAF HOTUM TAK KELEPÇE İLE SAĞLAMLA. MOTORU ÇALIŞTIR UZUN SÜRE TAKİP ET MAZOTLA BERABER HAVA GEÇİYORMU GEÇMİYORMU BUNU NETLEŞTİR. BİR. HAVA GEÇİYORSA SORUN POMPADA OLAMAZ . ÇÜNKÜ POMPA BORUDAN GELENİN TAMAMINI MAZOT GİBİ BASAR. BEYİNDE ONA GÖRE HAVA MİKTARINI BELİRLER SONUÇTA MAZOT AZ HAVA ÇOK OLUNCADA BEYİN VERDİĞİ KOMUTLA SONUÇ UYUŞMAYINCA ARIZA LAMBASINI YAKAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SLM. MEVLÜT AMCA.

Goldman61

Azimli Üye
Tepki
0
Tamam bunu müsait bir zamanda denerim eğer bu şekilde hava geliyorsa depo samandirinda mı sorun olmuş oluyor

MEVKU946

Tepki
1.367
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
Tamam bunu müsait bir zamanda denerim eğer bu şekilde hava geliyorsa depo samandirinda mı sorun olmuş oluyor
SLM,HAYIR ŞAMANIRAYI BEN SÖKYÜRDÜM. SORUN YOK. BİDE ŞUNU İSTEYECEĞİM, MAZOT DEPO KAPAĞINI DİKKATLİCE AÇ BASINÇ VARMI YOKMU YANİ DEPODA BASINÇ OLUŞMUŞMU.BUNU DENER YAZARSAN YAVAŞ YAVAŞ SORUNU NETLEŞTİRİRİZ. SLM MEVLÜTAMCA.

Goldman61

Azimli Üye
Tepki
0
Slm yok baktım kapağı açınca herhangi bir basınç gözükmüyor

Raptor usta şu benim Turbo soruma da bir cevap verebilisen sevinirim :)

MEVKU946

Tepki
1.367
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
Slm yok baktım kapağı açınca herhangi bir basınç gözükmüyor

Raptor usta şu benim Turbo soruma da bir cevap verebilisen sevinirim :)
SLM, O ZAMAN ŞEFFAF HORTUM İŞİNİ DENEYECEKSİN.EĞER MAZOTLA BERABER AZDA OLSA HAVA GİDİYORSA POMPAYA. SORUNUMUZ AYNI, YOK MAZOTLA BERABER HAVA GİTMİYORSA SORUN RAPTOR USTANIN DEDİĞİ GİBİ POMPAYA BAKTIRMAN GEREKİYOR. BENİM POMPAYA POMPACI BAKTI SORUN YOK DEDİ.BENİM MOTOR ARIZA IŞIĞINI YAKAN ARA ARA POMPAYA MAZOTLA BERABER GİDEN HAVA . ÇÜNKÜ ARABADA TEK DEĞİŞEN MAZOT POMPASINA GİDEN HAVALI MAZOT. SORUNUN HAKKINDA Bİ DEĞİŞİKLİK OLURSA MESAJLAŞALIM. ( BU SORUNU YAŞAMADAN ÖNCE ANTALYA DAKİ TAKSİ OLARAK ÇALİŞAN DOBLOLARDA OLDUĞUNU DUYMUŞTUM.) SLM MEVLÜT AMCA

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
hocam turbo montajı mümkündür ancak çok pahalıya gelir.1.9D motorun turbo olabilmesi için çok fazla ek parçaya ihtiyacı vardır.montajıda çok büyük tecrübe ister.samimiyetimle söylüyorum aracı satıp JTD yada multijet bir araç alsan daha ucuza gelir.

edeceğin masraf bir yana dursun iş bitiminde elindeki motor,orijinal turbo motora göre çok verimsiz kalacak.sende hoşnut olmayacaksın.tabi bunu yapacak ustanın el beceriside çok önemlidir.sorunlardan başını kaldıramazsın.sürekli bir taraftan koyverecek...

hiç uğraşma,araç sana yetmiyorsa sat turbosunu al.daha karlı olur.turboya edeceğin masraftan para bile artar.

Goldman61

Azimli Üye
Tepki
0
Sağol raptor usta bende öyle düşündüm yalnız ben aracı takside kullandığım için 1.3 bizim burda çekiş gücünden yetersiz kalıyor bayır bir yerde durdun mu çok zor kalkıyor 1.9 jtd nin de hususi olanı bulamadım diğer 1.6 lar da biraz tuzlu oluyor bu yüzden satarsam büyük ihtimal dacia duster veya sanderoya geçecez öyle gözüküyor aslında bu araba da işimi görüyor yalnız yokuş bir yerde giderken arabanın 3. Vitese hatta bazen 2 ye düşmesi hoşuma gitmiyor yanımdan bir Kartal doğan beni solladıginda hoş olmuyor bu çekiş gücünü artırmak için bir yöntem yok mu acaba

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Sağol raptor usta bende öyle düşündüm yalnız ben aracı takside kullandığım için 1.3 bizim burda çekiş gücünden yetersiz kalıyor bayır bir yerde durdun mu çok zor kalkıyor 1.9 jtd nin de hususi olanı bulamadım diğer 1.6 lar da biraz tuzlu oluyor bu yüzden satarsam büyük ihtimal dacia duster veya sanderoya geçecez öyle gözüküyor aslında bu araba da işimi görüyor yalnız yokuş bir yerde giderken arabanın 3. Vitese hatta bazen 2 ye düşmesi hoşuma gitmiyor yanımdan bir Kartal doğan beni solladıginda hoş olmuyor bu çekiş gücünü artırmak için bir yöntem yok mu acaba

bence 1.3 sizin icin ideal onceden kullandiniz mi bilmiyorum ama doluyken bile yokuslarda hic sorun yasamadim

ama dacia duster 4x4 te kullandim gercekten cok keyif verdi bana hic okadarini beklemiyordum gercekten cok guzel

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz

senin kullandığın 1.9 d motor 69 hp ama 1.3 multijet motor 75 hp.

69 hp lik 1.9d gidiyorda 75 hp lik 1.3 mü gitmiyor?bence araca alışamadınız.kalkış devrini iyi ayarlarsanız 1.3 le her yere çıkabilirsiniz.