Yardım Yakıt göstergesi ve tekleme problemi

hsynprlk

Yeni Üye
Adı
hüseyin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
SATIŞ PAZARLAMA
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
BEYAZ
Merhaba arkadaşlar. Aranıza Ankara dan yeni katıldım. 2007 model dobo cargo 1,9 multijet aracım. Aracımın problemi;
*Yakıt göstergesi çalışmıyor. kontağı açtığımda ibre çıkıp iniyor sarı lamba yanıp sönüyor ve ibre en dip de.
*Araç hep yapmasada seyir halindeyken sanki enjektöre pislik gelmişcesine tekleme yapıyor. Debriyaja basıp tam gaz verdiğimde sorunsuz gaz yiyor fakat debriyajdan çekip devam ettiğimde tekrar yapmaya başlıyor.

Yapmış olduğumuz işlemler;
*Enjektörler komple yenilendi bosch marka ile.
*Hava akışmetre ağrızalı olup olmadığı kontrol edildi sıkıntı yok dendi.
*Depo şamandıra ve şamandıra ile birlikte gelen yakıt besleme pompası değişti bosch marka ile.

Tüm bu iyileştirmelere rağmen;
*Göstergem kısmen çalıştı. Kısmen diyorum çünkü park lambaları açık iken devreye giriyor. Parklar veya far yanmıyor ise eski halinde yani sarı lamba yanıp sönüyor ve ibre en dip de. İbre çalışıyor iken de sanki bir temassızlık varmışcasına bir düzeliyor bir gidiyor.
*Tekleme sorunu azalmış da olsa hala devam etmek de.

Bir kaç ustaya gittim tekleme ile alakalı bir sonuca varamadık.
Bir kaç elektrikciye gittim gösterge sorunu için beni elektronikçiye yönlendirdiler. Elektronikçi abilerim de sorunun muhtemelen sigorta tablasından olduğu için göstergenin çalışmadığını ve masrafının 1000tl geçebileceğini söylediler. Böyle kullan gitsin dediler.

Sevgili arkadaşlar konuya vakıf olan bu sorunları giderebilecek bir usta tanıyan varsa yardımcı olmasını rica ediyorum.
iyi forumlar diliyorum..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@hsynprlk
Kavaklıdere oto sponsorumuz yarımcı olurlar.işde sağlam olmuş olur.

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
Göstermenin gidip gelmesi can ağı hatası muhtemelen sadece iki kablo ama yinede bilgisayarla gösterge paneline bağlanmak lazim baglanmiyorsa sorun can ağı bu yaştaki kargo araçlarda olması muhtemel
Tekleme gaz kesme kesinlikle debimetre kaynaklı
Fişini direk çıkartın bi ihtimal common rail basınç regülatörü pahalı bir parca tam emin olmadan değiştirmemektedir gerek .
Gösterge panelibde sadece yakıt gösterge ile sıkıntımız var ise depo içinde bulunan şamandıra da sıkıntı vardır sokerseniz üzerinde direnc pisti var zamanla pislik kaplayip doğru sinyal göndermeye biliuyir

hsynprlk

Yeni Üye
Adı
hüseyin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
SATIŞ PAZARLAMA
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
BEYAZ
@fikret2828
Şamadırayı iki gün evvel orijinal ile değiştirdik sorunun şamandıradan olsa düzelirdi diye düşünüyorum

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
@hsynprlk
eger araç daha önce şirket aracı ise taşıt tanıma sistemi takılmış olabilir sökerken dikkat edilmemiş olabilir

hsynprlk

Yeni Üye
Adı
hüseyin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
SATIŞ PAZARLAMA
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
BEYAZ
@fikret2828
bu konularla alaklı nasıl bir ustaya danışmalıyım. Mekanikcimi, elektirikcimi, elektronikcimi acaba.

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
Oto elektroniği iyi bilen birisi isini seven lagiyla yapan müşterilerini para gibi görmeyen kişiler yapar ha bide forumda ekrem usta var sana yakin eskişehirde bi irtibata geç yardımcı olur bu işlerde uzman birisi
[automerge]1542452605[/automerge]
@fikret2828
Bu gün günlerden bana man transmikser

Dosyalar

• IMG_20181117_112800.jpg
    IMG_20181117_112800.jpg
    71,2 KB · Okunma: 12
  • IMG_20181117_112723.jpg
    IMG_20181117_112723.jpg
    69,4 KB · Okunma: 13
  • IMG_20181117_112347.jpg
    IMG_20181117_112347.jpg