Yakıt 18.2 l gösteriyor

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Selamun aleyküm

Dün arabaya bindim bi ortalama yakıta bakmak istedim ve 18.2 litreyi gördüm sonra biraz kullandım düştü sizce neden oluyor böyle gösteriyor samsun - trabzon 90 100 hızlarda bazen 110 yaparak 80 tl ye falan gittim belki 90 dır ama şuan baya yüksek gösteriyor.

Ama şunları ek olarak eklemek isterim ; motor arıza ışığı yanıyor gittim söndürdüm yine yandı bir kere kendi söndü

Eniştem araba ile 500 km de yarı depodan daha fazla yaktı bu dedi ki ekonomiktir diye almıştı ama çok yakıyor dedi

1.3 multijet neden bu kadar çok yakar

Not ; araba sıcakken hemde soğukken bazen buji arıza yakıyor yine birine gösterdim anca kış anlaşılır dedi

Lütfen yardım edin teşekkür ederim :)

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Bilen biri yok mu ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Ekran görüntüsü atarsanız yakıtın. Belki km yi gösteriyordur. Buji için kışı beklemek lazım diyen ustayı değiştirin derim.

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Motor arıza ışığı araçtaki arızayı gösterir. Önce arıza giderilmesi sonra silinmesi gerekir. 18 litre anlık tüketim olabilir mi? Ortalama tüketim 18 litre olursa bu depo ile 300 km bile yapamazsınız. Yarım depodan fazla yakıt ile 500 km yaptığınızı yazmışsınız. Sonuç olarak uzun yolda 1.3 doblo 5-6 litre ortalama yakıt tüketir. Tam dolu depo ile uzun yolda en iyi şartlarda 900 ile 1000 km yapılabilir. Buda araç yol güzergahı, yük , yolcu sayısı , lastik havasına kadar bir çok etken tüketimi değiştirir. Doblo boş ağırlığı birçok binek araçtan daha fazla. Araç km bile yakıt tüketimine etki eder. Baskı balata durumu vs.
Önce iyi ustaya giderek sorunu tespit edin.

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Belkide birisi gösterge ayarını değiştirmiştir kontrol edin.
O gördüğünüz 18.2 yazan şey km/litre olabilir yani araç 1 litre yakıtla 18.2 kilometre gitmiş.

Yoksa 1.3 motoru ne kadar zorlasanda 18.2 litre yakmaz 100 km'de.

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Belkide birisi gösterge ayarını değiştirmiştir kontrol edin.
O gördüğünüz 18.2 yazan şey km/litre olabilir yani araç 1 litre yakıtla 18.2 kilometre gitmiş.

Yoksa 1.3 motoru ne kadar zorlasanda 18.2 litre yakmaz 100 km'de.
Yok ya baktım 50 ye çıkıyor iniyor 18 l ye göstergede bi garip 60 km gittim 2 diş indi dedim ne oluyor 50 tl lik aldım 2.5 diş doldu

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Motor arıza ışığı araçtaki arızayı gösterir. Önce arıza giderilmesi sonra silinmesi gerekir. 18 litre anlık tüketim olabilir mi? Ortalama tüketim 18 litre olursa bu depo ile 300 km bile yapamazsınız. Yarım depodan fazla yakıt ile 500 km yaptığınızı yazmışsınız. Sonuç olarak uzun yolda 1.3 doblo 5-6 litre ortalama yakıt tüketir. Tam dolu depo ile uzun yolda en iyi şartlarda 900 ile 1000 km yapılabilir. Buda araç yol güzergahı, yük , yolcu sayısı , lastik havasına kadar bir çok etken tüketimi değiştirir. Doblo boş ağırlığı birçok binek araçtan daha fazla. Araç km bile yakıt tüketimine etki eder. Baskı balata durumu vs.
Önce iyi ustaya giderek sorunu tespit edin.
Arıza olduğu zaman ben orda arızayı giderdim (motora hava gelen yer çıktı ( taktım yana yana gittim sonra geldik ( ki usta ben fiat servisinde çalıştım sonra çıktım dedi) oda sildi onu orda işte sonra uzun süre değil 1 hafta sonra yaktı yine yani ön takım arka takım daha yeni bakım gördü 6 km önce 150000 bakımı yapıldı ama anlamıyorum arabayi ya iyice koptum arabadan seviyorum binmek istiyorum hep kontağı açtığımda yok motor arızası yok bujiler yolda giderken ibrenin bana yaptığı şakalar ortalama yakıtta kafasına göre sayı göstermesi piyasa ölü olmasa arabalar 6 ay önceki fiyatlarında olsalar şimdiye veda etmiştim dobloya ya yeni kasasini alırdim yada Berlingo bunaldım artık arabayı sürmekten zevk bile alamıyorum

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri

Dosyalar

• IMG_20200907_135024.jpg
    IMG_20200907_135024.jpg
    1 MB · Okunma: 33

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Yakıt bölümü olması lazım hocam.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

Criesley

Aktif Üye
Doblo
Adı
Abdulsamet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Gri
Sizin araç 18 lt yakmıyor. Gösterge 1 lt.yakıt ile gidilen yolu gösteriyor.sıkıntı yok inşaallah.
Aynen abi bende fark ettim onu sen yukarda dedin ya ne dicem motor arızası ve buji hakkında bir fikrin varmı ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arıza neden yanıyor bilgisayara bağlatıp bakın.kızdırmadansa değiştirin düzelir inşaallah.

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
konuyu açan arkadaştan allah razı olsun aynı sıkıntı bendede vardı ortalama yakıtta 18,litre yokuş aşşağı viteste inerken anlık yakıtta 50 litre gösteriyordu
şimdi düzelttim ortalama yakıt 6,0 litre gösteriyor şehir içi 1,9 multijet motor sıfır yapıldı galiba iyi bir litre

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor