yağ katkı maddesi gereklimi.

geremy

Onursal Kurucu
yağ değişiminde katılan eskiden kaydırıcı olarakda bilinen rom-444 gibi yağ katkıları bence günümüz yağları için gereksiz ve yağın özelliğini bozabilecek şeyler.bana katılıyormusunuz.
günümüzde bor türü daha pahalılarıda var.

S@MeT38

Saygın Üye
geremy tarafından yazılan metin:
yağ değişiminde katılan eskiden kaydırıcı olarakda bilinen rom-444 gibi yağ katkıları bence günümüz yağları için gereksiz ve yağın özelliğini bozabilecek şeyler.bana katılıyormusunuz.
günümüzde bor türü daha pahalılarıda var.
bor teknolojisiyle bu diyer yaglar birbirinden çok farklı niteliklerde.ben bor power yag katkısı kullanıyorum,ürüne güveniyorum memnunum ama motora yag degişimi kadar daha faydalı birşey yok.50 tl bir maliyeti var 10000 km ye böldügüm zaman faydasının yanında maliyetinin hiçbir kıymeti yok.

cnkshn

Saygın Üye
bu tür maddeleri kullanınca pistonlarda boşluk yapıyormuş ve sürekli kullanıma maruz bırakıyormuş gibilerinden bişi duymuştum. ne kadar doğru bilmem ama katkı maddesi gereksiz. katkı maddesine verilecek parayla daha kaliteli yağ almak daha mantıklı gibi.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşlar 1997 senesinde 1.4 tipo marka araç almıştım.......O dönem Jeep servisinde çalışan bir kardeşim vardı......Bana Power UP diye bir motor katkısı getirmişti ve kullanım şekli şu idi Power up u yağ değişiminde koyuyorsun 10000 gidiyorsun sonra tekrar povwer up ve yağı değiştirip 20000 gidiyorsun ve tekrar power up koyuyor ve 50000 gidiyorsun .....Arkadaşlar ben bunu bizzat yaşadım ve gördüm.......Aracın motor sesi azalmış sürat
artmış 1.6 performansını yakalamıştı......Araştırma yaptık....katkı motor elemanları arasında film tabakası oluşturduğu için sütünmeyi azaltığı için bu performansları veriyormuş.........İnternette bazı sitelerde buldum aynı isimle ancak aynı ürünmüdür bilemem.....ve fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 50 gr lık bidonda 100 küsür liraydı......

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Bakın buradada var.....................

http://otomotiv.com.tr/oto-bakim-koruma/oto-bakim-urunleri/motor-yag-katkisi/power-up-tum-zamanlarin-en-iyi-madeni-yag-katkisi-120-ml.html........................

kusura bakmayın link atamıyorum siz çakozlarsınız....

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ya arkadaşlar benim gördüğüm bir kutu katkı salladınızmı yağ yakan araba bile sıfır gibi oluyor!bu oto alım satım işi yapanlar şurup diyomuş...bitik motora çaktınmu üfleme falan tertemiz...

yeni motorda ne iş görür bilemem...öyle tvlerde atıp tutuyolar karteri sökülem motora alttan su falan tutuyolar ama tv ile gerçek başka!malum bide fix it pro var...tv de kapatıyor ama eve gelince kapatmıyor!

tamz

Daimi Üye
Abilerim rent car şirketinde çalıştığımdan araçlarla ilgilenirken ben sanayiide, fiat serviste, mercedes batı otoda,bmw kosiflerde falan aklınıza gelebilecek bir çok markada her ustaya sordum...ustaların çoğunluğu motorun içine müdahele etmenin zararlı olduğunu düşündüğünden "bor power" dahil yağ katkı maddesi kullanma taraftarı değiller. "bor power" markası hakkında çok araştırma yaptım , "bor power" bu işe çok çok ciddi yatırım yapmış. adamlar test için son model mercedes s 320 kullanmışlar Almanya'da tarafsız labratuvarda ve egzost emisyonundan tutun yağ yakma oranına kadar onlarca değerde azalma olmuş. Almanya'nın teknoloji müzesinde sergilenebilen ilk nanoteknolojik katkı maddesiymiş vs. Bunları da ele aldığımızda ustalarımızla biraz ters düşüyor ama teknik veriler ve deneyler katkı maddesini haklı çıkarıyor...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Valla kullanıp denemediğim hiç bir şeyi asla övmem ama bu ürünün testinide gözlerimle gördüm...keşki bulabilsemde size seyrettirsem....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
aha da vallahi buldum...ben bunun Türkiyede fuarda testini bizzat izledim.....

http://youtu.be/OkYZJug70Nw

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
özür dilerim doğru vdeo bu......

http://youtu.be/fWIpZMwvNvg

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ama tekrar söylüyorum 1998 de benim kullandığım ile şu an satılan aynı ürün mü işte onu bilmiyorum.................

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bakiergul tarafından yazılan metin:
özür dilerim doğru vdeo bu......

http://youtu.be/fWIpZMwvNvg
yabancıymış abi bu hiç bir şey anlamadım valla :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ben bu kadar bulabildim internet kurdu ve ajanı sensin ben topu sana attım top sende....

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Ben bu kadar bulabildim internet kurdu ve ajanı sensin ben topu sana attım top sende....
bi bakıyım abi belki Türkçesini bulabilirim :D :D

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cAn 3436 tarafından yazılan metin:

okey top sende .......

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
cAn 3436 tarafından yazılan metin:

okey top sende .......
şu an bakıyorum da abi hepsi türkçe...biraz daha araştırıcam........

geremy

Onursal Kurucu
özellikle tv de reklamı yapılan bu tarz ürünler muhteşem gösteriliyor göz boyanıyor gerçek eve gelince anlaşılıyor.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Benim fuarda bizzat izlediğim test bu izleyin türkçe............................................

http://www.dailymotion.com/video/x5bkj2_power-up-motor-yai-katkisi_auto

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Bu da sahibinden .com da ki ilanıiii

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-power-up-motor-katki-urunu-ucretsiz-kargo/detay/

gecekondu_3rdi

Daimi Üye
Ticaret bu işler bizim millet meraklı allamayı pullamayı pek sever.
Yaga yakıta hiç bir şekilde bişey katılmaması gerekli bence yaga bor katılınca özelligi bozulmadığını kim garanti edebilir veya yakıt tasarruf katkılarının aldıgınız yakıtın yanma donma gibi özelliklerine etkisi olmuyacagını kim ispatlayabilir.