Xenon Far Hakkında yardımm

alperen68

Azimli Üye
Tepki
4
Merhaba arkadaşlar d2 dobloma xenon far takmak istiyorum internetten 1 tane buldum önceki konulardan araştırdım ama yine de bu sizce olur mu nasıldır bilginizi almak istedim ?

http://www.hizlial.com/carspeed-9006-xenon-far-kiti-8000-kelvin-isik-rengi-2396a/10304902?adw=1&gclid=CN216rHb2b8CFeTItAodpBUAhQ

mqzpER.jpg

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
xenon kitlerde ucuzladı kullanmadığım için yorum yapamayacağım

2012 doblo premio

Saygın Üye
Tepki
339
Adı
Selçuk
Modeli
Renk
Beyaz
kardeşim ilk önce hayırlı geceler;
xenon far hakkında daha önceki aracımdan biraz tecrübem var.
1- aracın farlar açık iken görünümü güzel olur
2- normal havalarda kaliteli xenon güzel görüş sağlar
3- far ayarların biraz bozuk olursa karşıdan gelen araçların şöförlerinin gözünü çok alır,far ayarlarını düşürsende maalesef bu şikayetler oluyor
4- yağmurlu, sisli ve karlı havalarda maalesef görüş çok düşüyorki bence bu çok önemli
şu anda d3 kasa premio aracım var ve xenon taktırmadım bence orjinal farlarından vazgeçme ki birde muayeneden geçme sıkıntısı var.
Bütün bu yazdıklarım tecrübe ile sabittir.
karar senin;tekrar hayırlı geceler diliyorum.

alperen68

Azimli Üye
Tepki
4
öncelikle teşekkür ederim. Haftaya muayene geliyor zaten ondan sonra taktirmayi düşünüyorum belki bi müddet xenon kullanırım sonra normal far kullanırım diye düşünüyorum bi mahsuru olur mu değiştirmenin bir de normal muayene dışında trafik de bi cezası var mıydı ?

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
xenon far yaptırmayı düşünüyosan mercekli farlarla destekle :)

alperen68

Azimli Üye
Tepki
4
simdi benim bu siparis edeceğim merceksiz mi oluyo onu ayreten mi almam gerekiyo yani.. Veya arkadaslar sade sisleri yapsam nası olur hem uzun yolda felan açılmassa göz de almaz en iyisi sis olur bence

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sizin sipariş vereceiğiniz üründe mercek yok mercek zaten maliyetli bi iş oluyor bence xenon taktıma taktıranların çoğu karda siste yağmurda görüş .ok düştüğünü söylüyor ayrıca karşıdn gelenin gözünü alıyor bence sırf görüntü için sürüş güvenliğini tehlikeye atmaya değmez

Omer Akdemir

Onursal Üye
Tepki
286
sizin sipariş vereceiğiniz üründe mercek yok mercek zaten maliyetli bi iş oluyor bence xenon taktıma taktıranların çoğu karda siste yağmurda görüş .ok düştüğünü söylüyor ayrıca karşıdn gelenin gözünü alıyor bence sırf görüntü için sürüş güvenliğini tehlikeye atmaya değmez

Oğuz abiye katılıyorum. Hem kendi canınızı hemde karşınızdaki insanın canını tehlikeye atmaya değmez. Eğer diyorsanız ki mercekli alabilirim bütçem yeterlidir mercekli alın. Çünkü can bu gittimi bir daha geri gelmiyor.

alperen68

Azimli Üye
Tepki
4
haklısınız bence de heves için değmez verdiğiniz bilgiler icin hepinize cok tesekkur ederim arkadaslar

Omer Akdemir

Onursal Üye
Tepki
286
Konuyu tekrardan canlandırayım.

Uzun farlarıma xenon yapmak istiyorum ama düzgün bir şekilde olsun istiyorum. Yani en sağlamından nasıl olabilir abilerim? Bir yardım edermisiniz acaba?

MustafaOzcelik

Azimli Üye
Tepki
2
Adı
Mustafa
@Omer Akdemir
İyi akşamlar öncelikle.
Eski aracımızda (D2) Philips Xenon 8000K kit vardı. D2 kasa mercekleri kısa geldiği için mercekleri yamultup taktırmıştım. Görüntüsü gayet hoştu fakat ışığı direkt dağıttığı için karşıdan gelen araçlar sellektör yapıyordu sürekli. Yani çok göz alıyor. Yeni D3'e taktırmayı düşünmüyorum bu sebeple. Ayrıca muayeneden kesinlikle geçmiyor bunu belirtmeliyim. Eğer mercekli farınız yoksa ki doblo için bulmak zor hiç taktırmayın derim. Ama illa ki taktıracağım diyorsanız Philips marka takın yağmurlu veya sisli hava koşullarında kesinlikle görüşü kapamıyor.