Yardım Vites yardımı

bingolizm

Aktif Üye
Adı
yavuz sultan selim
Modeli
S aleyküm aracım 1.3 113 binde yaz aylarında yetkili serviste 120 bin bakımı yaptırdım ve şanzıman yaginida degisttirttim aracımda bakım öncesi yada sonrası bı sorun yoktu birkaç gün önce vitesi boşa aldığımda boşta sol kenarda takılı kaldigini gördüm boşta sağ ve sola oynattigimda ağırlaşmış olduğunu gördüm gecislerde yada baski balatada bir sorun yok yagdandir diye biraz yol yaptım ama farketmedi servisle görüştüm getir bakalım dediler ama eğer yağ harici bir şeyse yay veya halat vs bı parca arizaliysa ve eğer aracı yaptirmazsan 1000 TL civari para alırız dediler başında durmak istiyorum dedim kabul etmediler şimdi servise zaten guvenmiyorum vites koruguni çıkarsam yukardan bakabilecegim görünürde olan bir parça vs varmidir

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
S aleyküm aracım 1.3 113 binde yaz aylarında yetkili serviste 120 bin bakımı yaptırdım ve şanzıman yaginida degisttirttim aracımda bakım öncesi yada sonrası bı sorun yoktu birkaç gün önce vitesi boşa aldığımda boşta sol kenarda takılı kaldigini gördüm boşta sağ ve sola oynattigimda ağırlaşmış olduğunu gördüm gecislerde yada baski balatada bir sorun yok yagdandir diye biraz yol yaptım ama farketmedi servisle görüştüm getir bakalım dediler ama eğer yağ harici bir şeyse yay veya halat vs bı parca arizaliysa ve eğer aracı yaptirmazsan 1000 TL civari para alırız dediler başında durmak istiyorum dedim kabul etmediler şimdi servise zaten guvenmiyorum vites koruguni çıkarsam yukardan bakabilecegim görünürde olan bir parça vs varmidir
Servis olarak Gürses uzakmı

bingolizm

Aktif Üye
Adı
yavuz sultan selim
Modeli
Bakım için fiyat alırken Gürses biraz daha yüksek fiyat vermişti o sebep oraya gitmedim pişman oldum zaten ozkarda aracımın bagaj kapisinda vurmuslardi bu son gidişim olacak

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Araç çalışır vaziyette rolantide geçişlerde sertleşme bazı viteslere geçişler zor oluyor mu?Özellikle hava soğuduğunda (bazen sıcakken de oluyor) bu daha çok oluyor mu? Araç durmuş vaziyette vites kolunda herhangi bir anormallik var mı yoksa normal yumuşak geçişler mi oluyor? Vites körüğünü çıkardığınız da sadece halatları görebilirsiniz.Geri vitese takarken zorlanıyor musunuz cartlama var mı? Bunlar bende hep oluyordu daha yeni halatları değiştim sorunun kalmadı.Yazdıklarınızdan farklı birşey oluyorsa yazın büyük ihtimalle sorununuz halatlar.Bu servisler tam yemece halatları kendim aldım taktırdım rot ayarı yaptırmak için aracın altında bir sürü ,burç rot başı gibi parçalar taktırdım 1000 tl ödedim adamlar bakmaya 1000 gayme istiyor hadi oradan

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Başıma gelmişti dediginiz gibi bir olay ustaya goturdugumde şanzımana giren baş tarafı yeşil iki tane vites halatı var onlara bakıp civatalarını filan sıkıp müdahale etmişti dediğim halatları bı kontrol ettirebilirsiniz

bingolizm

Aktif Üye
Adı
yavuz sultan selim
Modeli
Bugün servisten bana verilen cevap vites halatinin orada üst baskı teli mi halatimi ne tam anlamadım o kendini kitlemis biraz daha ilerisi viteslerin gecmemesi olacakmış birde vites teli değişecek dendi 2 tel veya halat herneyse için 6 bin küsur istediler yaptıracağım bakalım

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bugün servisten bana verilen cevap vites halatinin orada üst baskı teli mi halatimi ne tam anlamadım o kendini kitlemis biraz daha ilerisi viteslerin gecmemesi olacakmış birde vites teli değişecek dendi 2 tel veya halat herneyse için 6 bin küsur istediler yaptıracağım bakalım
Debriyaj üst merkezinden bahsetmişler pedalın dibindedir sorunlu olması halinde vitesler tam ayıramaz,viteslerin sertiliği vites kolu anormallikleri halatlardan yapabilir

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Hayırlı olsun kurumsal hizmet fiyat normal

bingolizm

Aktif Üye
Adı
yavuz sultan selim
Modeli
Değiştirilen parça bu.
Şimdilik garçlama seside gitmiş

Dosyalar

• IMG-20231122-WA0005.jpg
    IMG-20231122-WA0005.jpg
    299,1 KB · Okunma: 10

Stajyer

Yeni Üye
Doblo
Adı
1.9 jtd
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
En pratik bir balata spray ile şanzuman üzerindeki mekanik parçayı temiz leyiniz zamanla toz yağ, terlemesi macun gibi tabaka oluşturuyor denemenizde fayda var sanzuman yağ seviyesine mutlaka tekrardan baktirmanizda fayda nihayetinde 40/50 tl lik işlem 😃