Vites takılması

ibram_e

Yeni Doblocu
SMS Onaylı
Ad
ibrahim
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2017
Araç Kasa Tipi
D4
Plaka
41 e 4345
Araç Model
COMBi MAXi 1.6 105 HP MJET E4 ELEGANCE
2017 Doblo maxi aracım sabah hava soğuk olduğunda 1. Vitese yada geri vitese geçmiyor. Servis normal dedi. Konu hakkında bilgisi olan varmı? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

cankiymaz26

Doblocu
SMS Onaylı
Ad
can
Kan Grubu
0 +
Meslek
Ev İç Dekorasyon Duvar Kağıtçılık
Araç Yılı
2007
Araç Kasa Tipi
D2
Renk
Crono Gri
Plaka
26 B 4763
Araç Model
CLASSiC COMBi PLUS 1.3 MJET
Aynı sorun bendede olmuştu soğuk havalarda genellikle.Ustama götürdüm şanzuman yağını değiştirttim uzun sürdü biraz ama sorun ortadan kalkmıştı.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
İl Yöneticisi
SMS Onaylı
Ad
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Plaka
78AAD161
Araç Model
Aracım Başka Marka
2017 Doblo maxi aracım sabah hava soğuk olduğunda 1. Vitese yada geri vitese geçmiyor. Servis normal dedi. Konu hakkında bilgisi olan varmı? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim
başka servise gösterin bence.öyle olmaması lazım.

Mercan

Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Bilal
Araç Kasa Tipi
D3
Benim 2012 d3 kasa 1.6 doblo. Aynı olay bendede var. Servis 1.3 lerde böyle bir durum olmadığını, 1.6 larda yani 6 ileri şanzumanlarda vitesin kemikli geçtiğini söyledi.

yunus0635

Üye
SMS Onaylı
Ad
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
beyaz eşya tamir bakım servisi
Araç Yılı
2014
Araç Kasa Tipi
D3
Renk
beyaz
Araç Model
COMBi MAXi 1.6 105 HP MJET E5 URBAN
normal aynısı bendede var çözümü
ilk marş yapınca 10 dakka bekliyorum yağ ısınınca pamuk gibi oluyo vitesler

UFkun88

Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Ufkun
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Araç Kasa Tipi
D4
Renk
Bordo
Plaka
20 EJ 526
Araç Model
ECOJET PREMIO PLUS 1.3 90HP
Kmnizi bilmiyorum ama baskı balata yaklaşınca da yapar aynı şeyi.

Shaldos

Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Araç Yılı
2006
Araç Kasa Tipi
D2
Renk
Beyaz
Plaka
35LFY99
Araç Model
CLASSiC CARGO 1.3 MJET
Yetkili servislerin bir şeyden anlamadıklarını sürekli başka marka araçlarımda test ettiğim için ve ilk defa fiat kullanmaya başlamamdan dolayı belki farklıdır diye fiat yetkili servisine iki şey için gittim. Birincisi kornam tam basmıyordu bana hava yastığı sargısı değişecek dediler lakin benim araçta şoför ve yolcu hava yastığı doğuştan yoktu. İkincisi vitesler kemikli geçiyor dedim. Baktılar baskı balata değişecek dediler. Bende bulunduğum yerde sanayideki sadece fiata bakan ustama gittim. İşinde o kadar titiz ki çırak çalıştırmaz ve sadece kendi yapar.. Kimseye elletmez yani, ilk sorunum direksiyon içindeki plastik parça yerinden çıkmış onu taktı işler düzeldi. Bunun için ücret talep etmedi. İkinci sorunda debriyan üst merkezi değişti ve düzeldi. Parça hariç 30 tl işçilik verdim. Şunu iyi biliyorum ki yetkili servis hiç bir işe yaramayan ve soygun üzerine kurulmuş bir yer.. Sanayide iyi bir ustanız olsun sırtınız yere gelmez..

UFkun88

Doblocu
SMS Onaylı
Ad
Ufkun
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2016
Araç Kasa Tipi
D4
Renk
Bordo
Plaka
20 EJ 526
Araç Model
ECOJET PREMIO PLUS 1.3 90HP
Yetkili servislerin bir şeyden anlamadıklarını sürekli başka marka araçlarımda test ettiğim için ve ilk defa fiat kullanmaya başlamamdan dolayı belki farklıdır diye fiat yetkili servisine iki şey için gittim. Birincisi kornam tam basmıyordu bana hava yastığı sargısı değişecek dediler lakin benim araçta şoför ve yolcu hava yastığı doğuştan yoktu. İkincisi vitesler kemikli geçiyor dedim. Baktılar baskı balata değişecek dediler. Bende bulunduğum yerde sanayideki sadece fiata bakan ustama gittim. İşinde o kadar titiz ki çırak çalıştırmaz ve sadece kendi yapar.. Kimseye elletmez yani, ilk sorunum direksiyon içindeki plastik parça yerinden çıkmış onu taktı işler düzeldi. Bunun için ücret talep etmedi. İkinci sorunda debriyan üst merkezi değişti ve düzeldi. Parça hariç 30 tl işçilik verdim. Şunu iyi biliyorum ki yetkili servis hiç bir işe yaramayan ve soygun üzerine kurulmuş bir yer.. Sanayide iyi bir ustanız olsun sırtınız yere gelmez..
Kesinlikle katılıyorum.

Yukarı Alt