vites kolu alt plastiği hakkında cok önemli

idevrim

Azimli Üye
arkadaşlar benim 2006 doblomdaki vites kolu alt plastiğinin altındaki siyah plastiktik kırılmıştı. bu plastiğin ne görev yaptığını biliyormusunuz. hatta birkaç kez ben formda sormuştum bu plastik nedir diye kimse bilememişti. ben şimdik bu plastiğin nerede takılı olduğunu buldum ancak bu siyah plastiğin görevi nedir, benim vitesler düzgün yolunu bulmuyor acaba bu siyah plastikten mi kaynaklanıyor. parçanın resmi googleye doblo vites kolu alt plastiği diye yazın görseller kısmında hemen geliyor birinci sıra altıncı resim üstü beyaz altında siyah halka bulunan parça, bu parçanın işlevini bilen varsa söylerse sevinirim şimdiden herkese tşk

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
fotoyu göremedim

idevrim

Azimli Üye
google yi açınca görselleri tıklayın arama kısmına doblo vites alt plastiği yazın çıkan resimlerden birinci sıradaki altıncı resim

hardcrss

Onursal Üye
Vites-Yuva-Ic-Plastigi-Fiat-Doblo-2003-2009__49156573_0.jpg

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
sanırım ismailin koyduğu resim.

idevrim

Azimli Üye
yok sallanmıyor, kolun esnekliği ilk günkü gibi, ben bu siyah plastiği krık halde bulmuştum nerden düştü nerden düştü, sonra resimlerde görünce burdan düştüğünü anladım, arkadaşın doblosu var onu açtım vites kolu kısmını bu plastik üst kısımda yoktu, nereye takılıyor ki acaba bu sizin doblolarda var mı bu plastik, baktınız mı,

idevrim

Azimli Üye
plastiği ilk bulduğumda üzerinde yağ yoktu demek ki bu vitesin geçtiği o plastiğin yağlı kısmında takılı değildi ama nerede takılıydı bir türlü bulamadım, ben vites geçişlerinin yolunu bulmamasını buna bağlıyorum neden mi çünkü vites kolu bazen vitesleri çok güzel buluyor bazen bulamıyor, bu genelde ikinci viteste oluyor, sizde de var mı böyle bir durum araba daha 43binde 2006 model, baskı balata iyi bir sıkıntı yok, sadece vites geçişleri aracı sürerken zevk vermiyor,

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
benimde 2. videse zor geçiyor.bende bakayım benimkinde sıkıntı varmı.merak ettim şimdi

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
geçmiş olsun.
başlığı güncel tutun bir çaresi bulunur.
baki abi ya da diğer arkadaşlar biliyordur mutlaka.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
bizim 2. vitese geçirirken log yapıyor biraz zor geçiyor sanki ama tam beriya çekerek sokarken normal geçiyor seste çıkmıyor :S

serdar16

Saygın Üye
bende daha önce astra vardı bu beyaz plastik parça kırılmıştı ve vites kolu komple boşta kalmıştı bence bu parçayı değiştirmeniz veya yapıştırmanız gerekiyor biz yaıştırıp sonyada vidalı kelepçeyle sağlamlaştırmıştık ama araç opeldi dobloda da aynı olacağını tahmin ediyorum.
Birde devrim kardeş üyeliğin eski herhalde üye bilgilerini güncellersen birbirimizi daha iyi tanırız saygılar..

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Birde devrim kardeş üyeliğin eski herhalde üye bilgilerini güncellersen birbirimizi daha iyi tanırız saygılar..

*tup*