Vites Geçişlerinde Çok Duman Atması

mucahit12

Aktif Üye
Tepki
78
Adı
mücahit
Abiler 2011 model 1,3 multijdet d2 aracımda son günlerde vites geçişlerinde fazla duman attığını fark ettim. Devri sabitleyip düz ilerlediğimde herhangi bi duman bişey yok. bu neyden kaynaklanıyor olabilir. ağır bir sorun mudur ?

sgmert

Daimi Üye
Tepki
256
Adı
Sergen Mert
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Profesyonel Temizlik Makinaları Operatörü
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Kaç devirde atıyor

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@mucahit12
Araç kaç bin km de?

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Tepki
117.002
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Çek servise baksınlar

ali0635

Onursal Üye
Tepki
828
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Yüklendiğinde atıyorsa ya sulu mazottan dolayı enjektörler kurum yapmıştır yada egr tıkanmaya yaklaşmış içindeki pisliği atıyor

mucahit12

Aktif Üye
Tepki
78
Adı
mücahit
@yunus0635

servise sordum işin ucu 5-6 bin tl ye gitti lazım değil dedim çıktım.

enjektör kirlenmiş olabilir dedi çıkarmamız lazım dedi çıkarınca da kaynama yapmışsa motor inecek dedi motor inse öle olacak böyle olacak derken sonuçta ne gider dediğimde 5-6 bin dediler :S çıktım servisten

sanayide de egr den olabilir dedi fiatta yetişmiş anlayan usta il dışına çıkmış gelmesini bekliyorum baksın diye

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@mucahit12
Egr yi ve manifolt söktür temizlet. Enjektörleri söktürmeden makina ile serviste carbon clean yaptır. Ondan sonra görüşlerini bekliyorum. Zira 85 bin km de motorda herhangibir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Kaçak mazot kullanılmadığı sürece enjektörlere bişey olmaz.
Birde kızdırma bujilerini kontrol ettir.

ali0635

Onursal Üye
Tepki
828
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@mucahit12daha önce dediğim gibi onlarda aynı şeyi söylemiş ama servis kendine iş çıkarmak için olmadık işler yaparlar yanlış bilgi verebiliyorlar işi uzatıp göz korkutmayı çok severler
Yerinde olsam yarım depo Mazota bir adet würht dizel katkı atıp şöyle boş bir yola çıkıp en az 100-150 km 3000 devirde kullanırım kesin çözüm olmasa bile kesinlikle emin ol araba rahatlayacaktır binevi carbon clean vazifesi görecek ve kurumu azda olsa yakıp atacaktır

mucahit12

Aktif Üye
Tepki
78
Adı
mücahit
@Sezgin Tok

benden önceki sahibi kaçak mazot bayağı kullanmış bu araçta. aradım ulaştım ona söyledi. ustam gelince dediklerini yaptıracam

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Tepki
26.018
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@mucahit12
Kaçak mazot kullanıldıysa dediklerimin üstüne birde katalizörü kontrol ettir dolduysa içini boşalttır.