Vites Geçişi

Smpo

Saygın Üye
Tepki
828
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
S.a Arkadaşlar Aracim 2010 1.6 105 lik premio . 90 Binde Baski Balata Sanzuman Yagi Vs Deismesi Gerekenler Deisti . 110 Binde Triger V Kayışı Rulmanlar Deişti Fakat Son Zamanlarda Aracimda Vites Gecici Zorlasti 1e Takarken Ozellikle Gecmiyor Pompaladiktan Sonra Yada 2 ,3,5 herhangi vitese takip tekrar 1e taktigimda Geciyor Bunun Sebebi Ne Olabilir ? .
20160612_012118-jpg.8408

ferdal_gibi

Aktif Üye
Tepki
66
Adı
Ferdal
@Smpo
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Aynı sorun bizim doblodada vardı en son debriyaj basılı kalmıştı. En son ustanın birine götürdüm pedalların orda ufak bir plastik parça kırılmış değiştirdi düzeldiydi.

Alirüzgar

Onursal Üye
Tepki
693
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Geçmiş olsun arkadaşım klasik merkez sıkıntısı debriyaj balata ve volan dehiştiriken merkezleride degiştirmek gerekiyor özellikle üst merkez sıkıntı yaratıyor ama ikisi birden degişirse daha iyi yaklaşık 20000 km kullanmışsınız kalkışlarda titreme yoksa baskı balatayı tekrar degiştirin tabi merkezlerle beraber bşraz daha idare etsin diye düşünmeyin ileride volanda bozulma yapar ki masrafınız cogalır

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Tepki
11.374
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Geçmiş olsun başkanım

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.758
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
üst merkeze baktır. sorunun büyük ihtimalle ordan kaynaklanıyo.

Smpo

Saygın Üye
Tepki
828
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
@Alirüzgar
Saolasin Herkese Tsk Ederim . Simdi Ust Merkezimi Deistirmek Gerek Sadece Baskn ?

Alirüzgar

Onursal Üye
Tepki
693
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@Smpo
Şimdi durum şu sadece üst merkez arızalı olabilir ama üst merkez yeni olunca alt merkez kısa zaman içerisinde bozuluyor ikisi beraber degişmesinde fayda var eger imkanınız varsa baskıyıda degiştirmek ilerdeki sürüş konforunuz için tavsiyemdir

Smpo

Saygın Üye
Tepki
828
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
@Alirüzgar
Baskanim alt ve ust merkez tahmini ne kadar ? Baskiya elletmem daha 20 bin oldu musrufluk

Alirüzgar

Onursal Üye
Tepki
693
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@Smpo
Kardeşim kusura bakma işlerin yogunlugundan foruma yeni girdim ben d1 kullandım tanesi 100 tl civarındaydı tahminimce senin aracınkide aynıdır doğru söylüyorsun musrufluk daha erken bende sevmem gereksiz işleri milli servettir ama tek tek degiştirince şanzuman parcaları daha sonra uyumsuzluk yaşıyor ama bir müddet daha kullan bir sonraki baskı balatada hepsini birden degiştirirsin