Uzaktan kumanda sorunu

ozakisampi

Yeni Üye
Arkadaşlar iyi geceler.Brnim aracım 2006 mjet 1.9.Aracımın anahtarından basınca kilitleri açılıp kapanmıyor.Anahtarda sorun yok ışığı filanda yanıyor pilide ölçüldü sorun yok ama bunun bi devresi varmış araçta o bozuk dediler bakmadan ustalar.Onuda yaptırma boşver çok para tutar dediler ,bu konu ile alakalı yardımcı olabilecek yada bilgi sahibi arkadaş varmı ,yardımcı olursanız çok sevinirim.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
sevgili kardeşim evvela bana şunu söylersen sana yardımcı olabilirim..............arada bir kumandan kilitleme yapıyormu yapmıyormu

eğer arada bir kilitleme yapıyorsa senin merkezi kilit beynin sağlam sorun kumandanda......ama yapmıyorsa sorunmerkezi kilit beyninde........şimdi o haybeci ustaları unut ve beni dinle......eğer kumandanda sorun varsa arada bir klitileme yapıyorsa kumandanın merkezi kilit beyni ile kumanda arasındaki iletişim yoktur buda anahtarını düşürmenden dolayı kumandanın bozulmasından kaynaklanır ve bunu iyi bir elektronikçi üç beş kuruşa halleder
yok halledemedin git bir alarmcıya ben sadece aracıma açma kapama uzaktan kumanda sistemi bağlatmak istiyorum de bir modül ve bir iki kumandalı bir sistem bağlat bak keyfine......bugünkü şartlarla fiyatı takriben 50 tl falandır....orjinal sisteminden artısı kumandan aşağı yukarı 50 metreden aracını açar kapar...orjinal kumandalar gibi...20 metrede algılamamazlık yapmaz......Hatta 100 tl civarında basit bir alarm bağlatırsan aracın hem alarmlı hemde uzaktan kumandalı açıp kapamalı olur

umarım açıklayıcı bilgi vermişimdir.....hadi kolay gelsin

ozakisampi

Yeni Üye
Teşekkürler kardeş bilgi paylaşımın için ilgin için.Benim kumanda tamamen iptal yani anahtar hiçbişekilde çalışmadı henüz bir gitti pir gitti :) uzun zamandır hiç ama hç çalışmadı yani arraç üzerindeki beyinle yada kartla alakalı sanırım.Alarm işide mantıklı doğru söylüyorsun ,acaba orjinal hali ile tamir işi pahalımı olur ki,ne bileyim kartımı var sigortamı beyinmi değişmez mi bu

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
değişir elbette ancak alarm ile aynı paralara tekabül eder....bence alarm taktırman daha sağlıklı olacaktır...........tekrar geçmiş olsun

erkancan2434

Aktif Üye
Adı
ERKAN ÖĞÜTCÜ
Hort yapıyorum :D benım kumanda çalışıyor kapıları açıyor ama geri kilitlemiyor kapıları tam kapalı basıyorum tık tık ediyo yanı kılıtlıyo hemen gerı acıyo acaba sorun neden kaynaklıdır?