uzaktan kumanda çalışmıyor??

ankyra06

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba doblonun uzaktan kumandası çalışmıyor(2006 1.3mjet) kumandanın pilini degiştirdik fakat onda degilmiş sorun, sizce sorun nerdedir? bunun sigortası falan varmıdır? merkezi kilit çalışıyor, yani anahtarla açınca tüm kapılar açılıp kapanıyor, sadece kumanda çalışmıoyor, of yaa masraf çıktı durduk yere :(

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
ankyra06 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar merhaba doblonun uzaktan kumandası çalışmıyor(2006 1.3mjet) kumandanın pilini degiştirdik fakat onda degilmiş sorun, sizce sorun nerdedir? bunun sigortası falan varmıdır? merkezi kilit çalışıyor, yani anahtarla açınca tüm kapılar açılıp kapanıyor, sadece kumanda çalışmıoyor, of yaa masraf çıktı durduk yere :(

servise bi göster bence :)

cnkshn

Saygın Üye
anahtarda üstüne basılan düğme artık işlevini yerine getirmiyodur. (bastığınız anda tık diye ses gelmiyorsa ondandır). anahtar açılıp içindeki anahtar diye tabir edilen elektronik düğme değişirse sorun hallolur.

merkezi.png

ankyra06

Yeni Üye
cnkshn tarafından yazılan metin:
anahtarda üstüne basılan düğme artık işlevini yerine getirmiyodur. (bastığınız anda tık diye ses gelmiyorsa ondandır). anahtar açılıp içindeki anahtar diye tabir edilen elektronik düğme değişirse sorun hallolur.

merkezi.png

sorun dügmede degil hocam ya, basınca ışıgı yanıyor çünkü, artık alıcıdamı bir problem var bilmiyorum

geremy

Onursal Kurucu
biraz hor kullanıldıysa miladı dolmuş olabilir.
oto anahtarclarına bir gösterin yardımcı olurlar.

ABSOLUT

Daimi Üye
Böyle bilinmedik ufak tefek konulardan servislerde büyük paralar alıyor bazen.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
ABSOLUT tarafından yazılan metin:
Böyle bilinmedik ufak tefek konulardan servislerde büyük paralar alıyor bazen.

aynen çok para alıyolar... bence anahtarcılara bi göster :)

geremy

Onursal Kurucu
demiyecektim ama arkadaşlar yazmışler.
anahtar için filan servise gitmeye gerek yok.

zaccar

Yeni Üye
Konuyu bir hortlatayım izninizle.Sorunu nasıl hallettiniz.Ben arabayı kayın pederden aldım ve aynı sorun bende de var.Ben çok sorun etmedim yaptırmadım ama eğer çok masrafı yoksa bende yaptırmayı düşünüyorum.

S@MeT38

Saygın Üye
zaccar tarafından yazılan metin:
Konuyu bir hortlatayım izninizle.Sorunu nasıl hallettiniz.Ben arabayı kayın pederden aldım ve aynı sorun bende de var.Ben çok sorun etmedim yaptırmadım ama eğer çok masrafı yoksa bende yaptırmayı düşünüyorum.
genelde dreksiyonun altında müsait yerlere konulan alıcı denen bi kutucuk vardır bunun üzeirinde küçük bir dügme vardır ona 10 sn kadar basılı tutup hafızayı sıfırladıktan sonra 3 saniye kadar basılı tutarken aynı anda kumandanın tuşunada basılı tutunuz yada kutucugun tuşuna 3 saniye kadar basıp bırakın ondan sonra kumandanın tuşuna basarak kodlama işlemini gerçekleştirerek kumandayı faaliyete geçirebilirsiniz

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
S@MeT kardesim atlamis ben duzelteyim bu sadece sonradan takilan uzaktan kumandalarin bazilarinda bu sekilde kodlama olur orjinal kumandalar kontak acikken kilitleme ve acma tusuna belli bir sure basarak aktive edilir bilgine

ulas

Azimli Üye
Adı
ULAŞ
Kan Grubu
AB RH -
Meslek
Öğrenci ve çalışan
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
ÇELİK GRİ
Chip yeterli akimi almadigi icin tetiklemiyor.Kumanda kabi uzerinde olan demir,chipin kosesindeki yere iyi temas etmedigimden yapiyor.Kumanda kabi degismesi lazim yada temasi artirmak lazim.temaz artarsa isik artiyor bakmışsın çalışıyor.Denedim oluyor

biGbeN

Yeni Üye
Adı
Recep
Benzin istasyonunda yakıtı fullerken mazot taşması sonucu anahtarın kumandası arıza yaptı..Bua anahtarların tamiri mümkün mü ?

görkem230

Azimli Üye
Adı
Ali Görkem
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
siyah
Bizim başka bir araba da kumandanın düğmesi çalışıyor fakat kapılar kitlenip açılmıyordu kumandayı değiştirdiler 50 liraya hallolmuştu bu bahsettiğiniz soruna yardımcı olabilir veya sizin sorun alıcıda olabilir