uzaktan kumanda bagajı kitlemiyor

selimhan26

Daimi Üye
Adı
mehmet uyar
Modeli
Renk
crono grisi
uzaktan kumandayla bagaj kitlenmiyor ama diğer kapılar kitleniyor.bagajın anahtarla kilidindenen kitleniyor . sorun ne olabilir.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşım evvela geçmiş olsun kumandaya bastığında bagaj kilidinden tık tık diye çekilme veya bırakma sesi geliyormu eğer geliyorsa ve kilit kitlenip açılmıyorsa büyük ihtimalle kilit motorun off olmuştur Eger geliyorda açılıp kapanmıyorsa.... kilit karşılığı tam oturmuyorsada motor çakemez çünkü o motorlar maksimum 6 kilo yük uygulayabilir.....Eger kumandaya bastığında hiç tık yoksa dediğim gibi motor off olmuştur veya zor bir ihtimalde olsa arkaya gelen kablo biryerlerde kopmuş olabilir ....Anahtarla açılıp kapanıyor diyorsun bu kilidinin sağlam olduğunu gösterir...Kapıdaki kilidi ve döşemeyi sökebilirsen merkezi kilit motoruna ulaşabilirsin....

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
selimhan26 tarafından yazılan metin:
uzaktan kumandayla bagaj kitlenmiyor ama diğer kapılar kitleniyor.bagajın anahtarla kilidindenen kitleniyor . sorun ne olabilir.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

aynısı benim başıma da gelmişti senin bagaj kapağı nasıl bilmiorum benimkisi tek yukarıya doğru açılıo

Merkezi kilit kitlemiyordu anahtardan kitliyo du mekanizmaya baktım hafif sallanıo du gevşemişti biras onu sıktım kitlemeye başladı ama bir süre sonra tekrar kitlememeye başladı

Kilitçiye götürdüm açtı baktı motoruna bir şey olmamış yanlız yağı mı eksilmiş ne yağ sıktı oraya olay tamam

seninkiside aynısır sanırım çünkü bu tip araçlar da oluyor böle demişti kilitçi yağ sıktır sende sorunun çözülür

ben 5 tl verdim adama bi sigara parası

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Orjinali pahalı ise piyasadan 10 tl civarı standart kilit otoru ile sorunu çözebilirsiniz....Yalnız motoru alırken çekme teli ve sabitleme sacını almayı unutmayın çekme teli dediğim çekme çubuğu metaldir ve sert bir teldir boyuna göre kısaltıp klemensi ile sabitlenir....

selimhan26

Daimi Üye
Adı
mehmet uyar
Modeli
Renk
crono grisi
arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkürler. dediğinize göre basit bir problem . sanayide kilitçi ustalarına gidip halledilecem.

melih43

Azimli Üye
benimde ilk aldığımda bagaj kilitleniyordu kumandadan ama bi süre sonra kilitlenmez oldu anahtarla kilitliyordum. Bugün wd40 pas sökücü sıktım kilit içine ve artık kilitleniyor. Bu sorunun kilit mekanizmasının toz yüzünden işlevini kaybetmesinden olduğunu okumuştum netten.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ajda Pekkan ın şarkısındaki gibi aynen öyle aynen öyle....

gecekondu_3rdi

Daimi Üye

Aynı sorun bendede meydana geldi WD40 ile bu soruna çözüm buldum.

Uzaktan kumandadan butun kapılar kitleniyor bagaj kitlenmiyor anahtarla şöför kapısından kitliyorum gene aynı bagaj kitlenmiyor.

Bagaj kapagının bakalitini söktüm mekanizmanın başları hafif oksitlenmiş gibiydi içten dışardan WD40'ı bi güzel yedirdim şimdi saat gibi oldu :D

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :D

yildiz mavisi

Daimi Üye
aynı sorunu bende yaşadım gittim ustaya motoru ömrünü doldurmuş dedi yenisini aldım taktırdım. :) sorunum çözüldü :)

Dark Knight

Fenomen Üye
gecekondu_3rdi tarafından yazılan metin:

Aynı sorun bendede meydana geldi WD40 ile bu soruna çözüm buldum.

Uzaktan kumandadan butun kapılar kitleniyor bagaj kitlenmiyor anahtarla şöför kapısından kitliyorum gene aynı bagaj kitlenmiyor.

Bagaj kapagının bakalitini söktüm mekanizmanın başları hafif oksitlenmiş gibiydi içten dışardan WD40'ı bi güzel yedirdim şimdi saat gibi oldu :D

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :D

WD40 hakikaten muazzam bir buluş. Mutlaka bulundurulması lazım bence.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Wd 40 hem pas sökücü hemde yağlayıcı bir üründür ancak yağlayıcılık özelliğini uzun süre muhafaza edemez...Forumun bir yerinde yazmıştım tekrar edeyim....Aktif çalışan yerlerde WHÜRT ün sıvı gresini kullanmanızı öneririm ..Sikıldığı yere sıvı olarak ulaşır ancak bir müddet sonra katılaşarak macun kıvamını alır ve uzun süreli kalıcılık sağlar...Yine WHÜRT ün motor içi temizleme ve elektronik aksamlara su girmesini engelleyen spreylerini aracınızın çalışan aksamlarının sıhhati açısından öneririm....