Uygulamada Durmamak

SamiSnmzlr

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 hafta önce seyir halindeyken bir tane polis durdurup aracıma cam filminden ceza kesti. Daha sonra trafiğe gidip düşüm falan yapmamız gerekiyormuş, tabi sağolsun o polis bana bunları söylemedi bende sadece cezayı ödedim filmleri söktürmedim ve devam ettim. Dünde çevirmeye girdim ve cam filmden aracım bağlandı. Herneyse aracımızı çok şükür çıkarttık filmleri söktürdük vs vs. Peki ben çevirmede durmayıp basıp kaçsaydım arkamdan gelen ceza ne olurdu ? Yine aracımı gördükleri yerde bağlarlarmıydı ? Yanlış anlaşılmasın kaçtığmdan ve kaçacağımdan değil tabi :) Sadece merak ettiğimden.

TAYFUN35

Daimi Üye
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 hafta önce seyir halindeyken bir tane polis durdurup aracıma cam filminden ceza kesti. Daha sonra trafiğe gidip düşüm falan yapmamız gerekiyormuş, tabi sağolsun o polis bana bunları söylemedi bende sadece cezayı ödedim filmleri söktürmedim ve devam ettim. Dünde çevirmeye girdim ve cam filmden aracım bağlandı. Herneyse aracımızı çok şükür çıkarttık filmleri söktürdük vs vs. Peki ben çevirmede durmayıp basıp kaçsaydım arkamdan gelen ceza ne olurdu ? Yine aracımı gördükleri yerde bağlarlarmıydı ? Yanlış anlaşılmasın kaçtığmdan ve kaçacağımdan değil tabi :) Sadece merak ettiğimden.

Valla benim ön cam dahil piyasadaki en koyu cam filmi 1 2 kere çevirdiler bende önceden gidip bi hastaneden güneşe karşı alerji raporu almıştım uyanıklık :D araçta gezdiyorum onu çevirmede gösteriyorum polis patlıyo ceza yazamıyorum diye :) *clap*

SamiSnmzlr

Aktif Üye

Valla benim ön cam dahil piyasadaki en koyu cam filmi 1 2 kere çevirdiler bende önceden gidip bi hastaneden güneşe karşı alerji raporu almıştım uyanıklık :D araçta gezdiyorum onu çevirmede gösteriyorum polis patlıyo ceza yazamıyorum diye :) *clap*

iyi fikir aslında herkese veriyorlarmı nasıl aldın bende gidip alim sora ön cam dahil komple en koyu filmden çektirim :)

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
dur ihtarına uymamaktan arkandan ceza gelmekle kalmazdın, mutlaka peşine düşer ve seni durdururlardı, kaldı ki şimdi her yerde mobese var, önünü keser yine durdururlardı. para cezası 47/1-a maddesinden 166 TL. imiş ama polis haklı olarak yasa dışı bir olay yüzünden kaçtığını düşünecek ve seni yakalar yakalamaz yere yatırıp, ellerini arkandan kelepçeleyip belki de konuşmana bile izin vermeden arabaya atıp derdini merkezde anlatacaksın.. (polis değilim, ben de googleden öğrendim.)

TAYFUN35

Daimi Üye

iyi fikir aslında herkese veriyorlarmı nasıl aldın bende gidip alim sora ön cam dahil komple en koyu filmden çektirim :)

Valla ben izmirde aldım ege üniv hastenesinde tanıdık var o yardımcı oldu. Cidden sökmeye hiç gerek önce rapor sonra 20-lik cam filmi :D

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
iyiymiş bu fikir :)

SamiSnmzlr

Aktif Üye
Biraz araştırmak lazım bunlar türk polisi bunlara rapor maporda işlemez bu sefer ruhsata işli değil der başka bişe bulur illa bağlar o arabayı yazar cezayı

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
yapmayın arkadaşlar...herşey şekil değil..polis kaçnın arkasından uyarıyla ateş açarsa ve olmaz ya size yada araca denk gelirse cezanın ne önemi var?yapmayın makul olun...

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
yapmayın arkadaşlar...herşey şekil değil..polis kaçnın arkasından uyarıyla ateş açarsa ve olmaz ya size yada araca denk gelirse cezanın ne önemi var?yapmayın makul olun...

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
SLM ARKADAŞLAR, YASALARA UYALIM. SLM MEVLÜT AMCA.

TAYFUN35

Daimi Üye
Olabilir ama çok saçma bi yerde okumuşmuydum veya duymuştum sanırım hatırlamıoyrum cam filminin cezası yok diye. cam filminden ceza yiyen bi abim vardı ceza kağıdına eften püften alakası olmayan bişey yazmışlar. Mantıklı düşünmek gerekirse cam filminin ceza yazılacak bi yanı yok bence. Görüşümü engellemiyor. Zevk bu.. Yinede yasalara uymak lazım ama çoğu polis inadına ve çorba parasına durdurmaktan vazgeçmiyor..

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Tayfun kardeşim, cam filmi kaza anında mesela arkada oturan biri araç biyere çarpınca ön tarafa fırlar ve cama çarparak dışarı çıkar ve kurtulur. Ama eğer camda film varsa cam parçalanmayacak ve arkada oturan kişi süratle duvara çarpmış gibi olacak ve kafatası parçalanacak. Olay şu, cam filmi varsa cam parçalanmıyor, arkada oturanların %90 ı emniyet kemeri takmadığına göre bence çok doğru bir uygulama bu.
Taaki tüm emniyet kemerleri takılmadan araç çalışmaz gibi bi teknoloji entegre edilir işte o zaman cam filmi cezasıda kalkar.

TAYFUN35

Daimi Üye
Tayfun kardeşim, cam filmi kaza anında mesela arkada oturan biri araç biyere çarpınca ön tarafa fırlar ve cama çarparak dışarı çıkar ve kurtulur. Ama eğer camda film varsa cam parçalanmayacak ve arkada oturan kişi süratle duvara çarpmış gibi olacak ve kafatası parçalanacak. Olay şu, cam filmi varsa cam parçalanmıyor, arkada oturanların %90 ı emniyet kemeri takmadığına göre bence çok doğru bir uygulama bu.
Taaki tüm emniyet kemerleri takılmadan araç çalışmaz gibi bi teknoloji entegre edilir işte o zaman cam filmi cezasıda kalkar.

Bilgilendirmen için teşekkür ederim ama ben şunu belirtmek isterim ya en ön camda film zaten yok yapılmasına karşıyım. Senin dediğin en ön cama film çekilirse olucaklardan ibaret. Yan camlardaki filmlerin bu konuyla bi alakası olduğunu düşünmüyorum. Yinede bilgi için sağol.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bildiğim kaza anında kapılar kitli kalırsa camı daha kısa sürede kırıp müdahale edebilmek içinde ön yan camlara izin vermiyolar. sonuçta saniyeler söz konusu ve ön tarafta sıkışma olabileceği için böyle. arkadakilerin sıkışma vs gibi bi durumu olmadığı için oralar serbest.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri

Bence saçma bir mantık madem arkdaki kaza anında ön cam dan dışarı fırlayıp kurtulacak Emniyet kemeri niye neden takmamak yasak aynı şekilde ön de oturanlarda ön camdan fırlayarak kurtulabilir :)

her polis farklı yorumluyor bende cam filmdinden ceza yediğimde sormuştum neden yasak die polisin bana verdiği cevap ben seni durdurduğumda bana silah çekmediğini nerden bileyim benim aracın içindeini görmem gerek şeklindeydi

SamiSnmzlr

Aktif Üye
bildiğim kaza anında kapılar kitli kalırsa camı daha kısa sürede kırıp müdahale edebilmek içinde ön yan camlara izin vermiyolar. sonuçta saniyeler söz konusu ve ön tarafta sıkışma olabileceği için böyle. arkadakilerin sıkışma vs gibi bi durumu olmadığı için oralar serbest.

Banada aynı cevabı vermişti aracın içi gözükmüyor hadi içeride kötü niyetli kişiler varsa ben görmüyorum bana silah çekip sıksa falan gibisinden cevap vermişti.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
eğer o cama şekil olsun diye filmi çekiyosan sonuçlarına katlanacan aga :) maruzatın varsa ilgili yerlerden ilgili kişiler maruzatını bildirip o konuyla ilgili bir belge alacan. ama legal ama tayfun gibi illegal. sonra bincen. yok sadece hoş duruyo diyosan ödeyecen :)
yani ya bu deveyi gütcen (cezayı ödeyecen) ya bu diyardan gitcen (filmi sökcen) :)

TAYFUN35

Daimi Üye

Bence saçma bir mantık madem arkdaki kaza anında ön cam dan dışarı fırlayıp kurtulacak Emniyet kemeri niye neden takmamak yasak aynı şekilde ön de oturanlarda ön camdan fırlayarak kurtulabilir :)

her polis farklı yorumluyor bende cam filmdinden ceza yediğimde sormuştum neden yasak die polisin bana verdiği cevap ben seni durdurduğumda bana silah çekmediğini nerden bileyim benim aracın içindeini görmem gerek şeklindeydi

*tup* polisde neden olduğunu bilmiyor bu kadar saçma bi sistem işte.

TAYFUN35

Daimi Üye
eğer o cama şekil olsun diye filmi çekiyosan sonuçlarına katlanacan aga :) maruzatın varsa ilgili yerlerden ilgili kişiler maruzatını bildirip o konuyla ilgili bir belge alacan. ama legal ama tayfun gibi illegal. sonra bincen. yok sadece hoş duruyo diyosan ödeyecen :)
yani ya bu deveyi gütcen (cezayı ödeyecen) ya bu diyardan gitcen (filmi sökcen) :)

*tup* Olay bundan ibaret :D

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
ne kadar saçma olursa olsun yukarda da dedim. ne zaman emniyet kemeri takılmadan araç çalışmaz gibi bi teknoloji çıkar o zaman film serbest olur. Siz demişsiniz arkadaki fırlıyıp kurtuluyosa öndekide kurtulur. Dostum öndekiler sıkışıp kalıyor zaten nere fırlayacak arkadaki sıkışma gibi durumu yok o yüzden içeride savurulmak yerine camdan çıkacak.
Ayrıca polisin dediği tamaman uydurma aracın içini görmek filan bahane. ortalama 50 bin tl lik araçları durduruyolar. gel bi mercedes veya bmw nin filmden ceza yediğini gören oldumu. Aracın içini görmek bahane kardeşim. Ben senin yanından 100 le geçiyorum nere görüyon içeriyi canını yediğim. biraz düzgün sallasınlar.
Baya bi önce haberlere bile konu oldu film cezası yapılan açıklama aynen buydu. Görsellik yüzünden sevdiklerinizi tehlikeye atmayı seven yaptırsın kardeşim. Yada kemer taktırsın. Ben arabaya kim binerse kemer taktırırım. arkayada 3 kişiden fazlasını almam o kadar kemer var. Bi kere ailesi oluyor insanın