Türk Hava Kuvvetleri

Durum
Konu kapatılmıştır.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
paylaşım için teşekkürler güzel fotoğraflar kardeşim :harika:

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
uçakların miadı doldu.92 yıldır natonun hurdalığıyız.bi f16 block 50 ler var.onlarda yeni tip uçaklarla boy ölçüşecek uçaklar değil.mirage 2000ler,typhonlar,su30,F/A 18 ler var millette.jas39 gripendir, f-22 raptordur,pak-fa su50 dir falan,onları saymıyorum bile.bizim uçaklar su50'nin yanında karatavuk.

Son düzenleme:

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yerli uçak projesi varmış.ben o uçağın fabrikadan çıktığını görürmüyüm bilmem.ama ne zaman ki kendi uçağımız pistten havalanır,o zaman gerçek güç oluruz.

Yay_60

Daimi Üye
Adı
ali yilmaz
Modeli
Renk
beyaz
@RAPTOR abi sadece ucaklar degilki askeriyede kiaraclarda hurda. Dewletin artik bu islere el atmasi lazim ;)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Yay_60

ya yok şimdi ben askerden geleli çok olmadı,hep sıfır arabaları çektiler ama askerin eline verip oyuncak etmiyorlar.asker yine bmc fatihle,landrover defenderle,iveco nc50 ile devam ediyor.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Yay_60

ya biraz modernize falan ettiler ama nereye kadar?yani uçağın kapasitesi belli.aha gördün suriye sınırında rus s2'sinin geldiğini bile anlamadı garibim pilotlar.yazık arkadaş bu pilotlar kolay mı yetişiyor.hepsi milletin en seçme evlatları

Yay_60

Daimi Üye
Adı
ali yilmaz
Modeli
Renk
beyaz
@RAPTOR
Sonuna kadar katiliyorum

Hakan5816

Daimi Üye
Adı
Hakan
Modeli
Renk
Metalik Siyah
@RAPTOR
f22 raptor uçağının satışı yok sadece USAF kullanır ayrıca f35 f22 dediğiniz uçaklarda f4 aviyoniği yoktur ben onlara uçan tabut derim abi :)

Hakan5816

Daimi Üye
Adı
Hakan
Modeli
Renk
Metalik Siyah
@RAPTOR
bu farketmemem mevzusunuda ilk sendne dumuş oldum abi :) egedeki itdalaşlarını izle derim block 50+haf cft uçakalrımız mirage hurdalarında hall bırakmıyor ayrıca f16 yı desteklerim çünkü ankara tusaş tesislerinde üretiliyor.

Hakan5816

Daimi Üye
Adı
Hakan
Modeli
Renk
Metalik Siyah
@RAPTOR
bu uçakalra haksızlık edemezsin abi senelecer hizmet vermiş hava kuvvetlerinde 40 yıl devirmiş baba phantom onlar o uçaktaki aviyonik sistem bana göre hiç birinde yok benim gözümde f22 f35 mıg 29 vs tenekedir.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Hakan5816

nasıl yani?f4'ü 40 yıl önce yapan loched martin 40 yıl sonra yaptığı f22'ye daha düşük avyonik mi koymuş? :D:D:D biraz insaflı yorum yapalım arkadaşlar.

bu uçakların tamamının aynı üreticiden çıktığını unutmayalım.hepsi loched martin.

yani senin mantığına göre doğan slx'in ateşleme sistemi 1.4 fire motorun ateşleme sisteminden daha gelişmiş olur.insaf...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Hakan5816

ben uçaklara haksızlık etmiyorum.40 yıllık uçaklar.artık değişmesi lazım.zamanının iyi uçakları olması bu gün yeterli uçaklar olduklarını göstermez.

ayrıca it dalaşı olayına hiç girme.bizim pilotların iyi eğitimli olması ve yeterli uçuş sahası olması ege denizinde bizi üstün tutuyor.mirage2000 ler kötü uçaklar değil.

yenilenen dünyada elindeki silahı hiçbir zaman beğenemezsin.bu bana yeter deme şansın yoktur.yenisini almak da çözüm değildir.tek çözüm daha iyisini yapmak.

jas39 gripen'i incele.avionik neymiş bi gör.

Hakan5816

Daimi Üye
Adı
Hakan
Modeli
Renk
Metalik Siyah
@RAPTOR
F-4 MCdonnel douglas yani boeing yapımı bir uçaktır..sen olayı çok farklı yerlere taşıdın konumuz doğan slx değil.vesselam

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Hakan5816

ona bakarsan sitemizde havacılık sitesi değil.

ben konuyu biyere taşımadım ama sen verilen örneği başka yere çekiyorsun.40 sene öncenin teknolojisiyle bu günkü teknolojinin kıyaslanması bile mantıklı değil.

bu konu mecrasını aşıyor.konu kilitlenmiştir.

Durum
Konu kapatılmıştır.