turbo

doblopremioo

Yeni Üye
selam arkadaşlar ben istanbuldan tuncay 2008 premio 1.3 araçtan bi kaç gündür 2000 devire kadar ıslık sesine benzer bi ses geliyo araç şu an 70000 de acaba turbo dan mı geliyo bilgisi olan arkadaşlar cvp yazarsa sevinirim

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
o ses bildiğim kadar turbonun sesidir.Bende de var aynı ses sadece duyabileceğim kadar camı açıpta.

Sizde daha mı çok geliyor..?

geremy

Onursal Kurucu
ses yeni başladıysa büyük sorun açmadan gösterin.

doblopremioo

Yeni Üye
beyler araç 2000 devire gelene kadar nasıl anlatsam hani otobanda yanınızdan çok hızlı bi araç geçerde ıslık gibi rüzgar sesi çıkarır aynı öyle bi ses daha önce yoktu konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlar cvp yazın lütfen

aksoza

Azimli Üye
benimkindede ses geliyor ama hafif tısss şeklinde hafif yüklenince gaza hemen gelip gidiyor bence sizinkinde bir anormallik var bi ustaya götürün bence servise falan gitmeyin derim basit bişeyse ustadada halledebilir

ank_erdogan

Aktif Üye
bende öle bişi yokta turbo 2000 den sonra çok detaylı duyuluo bas çek bas çek anlarsın saten

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
bendede 2006 model 1.3 multijet doblo var bir sefer aracın altını vurdum.. serviste tampon filan değiştirdim.. yaklaşık iki ay sonra araban gaza yüklenınce ses ıslık sesi gib bır ses gelmeye başladı servise götürdüğümde turbanın içinde bulunan bir pervana gibi birşey varmış onun bı parçası kırıldığı için ses yapıyo dediler aracın kaskosu olduğu için kaskodan yararlanarak turboyu değiştirdim ve hiç bi sorun kalmadı

geremy

Onursal Kurucu
Gemlikforum tarafından yazılan metin:
bendede 2006 model 1.3 multijet doblo var bir sefer aracın altını vurdum.. serviste tampon filan değiştirdim.. yaklaşık iki ay sonra araban gaza yüklenınce ses ıslık sesi gib bır ses gelmeye başladı servise götürdüğümde turbanın içinde bulunan bir pervana gibi birşey varmış onun bı parçası kırıldığı için ses yapıyo dediler aracın kaskosu olduğu için kaskodan yararlanarak turboyu değiştirdim ve hiç bi sorun kalmadı

hangi kasko seninkisi.
bildiğim kadarı ile kasko motor işine karışmıyor.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
servis bize aracı alttan vurmus gibi göstererek turboyu kaskodan yaptırabılır dedıler bizde kabul ettik turboyu alttan darbe vererek bı kac yerıne hasar verdıler sonra resımlerını cekıp kasko fırmasına yolladılar arabayıda taşa vurduk dıye rapor yazdık kaskoda kabul ettı yaptırdık arabayı zaten daha oncede bır sefer arabayı alttan vurmustuk tampon fılan degıstırmıstık