Trafikte ''makas'' atana hapis cezası geliyor

geremy

Onursal Kurucu
Emniyet Genel Müdürlüğü, trafikte "makas atma" olarak da bilinen kısa aralıklarla birçok kez şerit değiştirip vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atan sürücülere, 2 yıla kadar hapis ve bin 400 lira para cezası verilmesini öngören yeni bir düzenleme hazırladı.

alıntıdır

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
sol şeridi tıkayanlar için ne hazırladılar acaba?

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
çoookkk çalışma yapmak gerek çoook

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
yerinde bir uygulama olmuş, adam gibi gitmek varken neyin tribine girip makas atıyolarsa anlamıyorum.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
yerinde bir uygulama olmuş, adam gibi gitmek varken neyin tribine girip makas atıyolarsa anlamıyorum.
katılıyorum

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Valla çok yerinde olmuş.. Hele de bizim gibi sakin şehirlerde araç kullanıp, arada istanbula gelenler için daha iyi olmuş.. Biz alışkın değiliz öyle sağa sola zik zag çizenlere...:)

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
Uygulanabilirse devrim olur. Çok lazım böyle bir yasak İstanbul trafiğine.

rabitelli

Yeni Üye
Hahaha...
İstanbul trafiği hiç akmayacak artık.

Elbette kazma gibi zırt pırt şerit değiştirip işin cılkını çıkaran apaçi kılıklılara hapis de yetmez, servis etmeden önce sos niyetine ıslak kızılcık sopası lazım ancaak; selektör, korna vs tanımadan babasının malı gibi şeridi kapayan, sağ boş olduğu halde yol vermeyen "menapozlu teyze" kılıklı dikiz aynası kullanma özürlü sürücüleri nasıl geçeceğiz acaba?

Kişisel görüşümdür tabi, kimse katılmak zorunda değil ama böyle anı kurtarmak için yapılan ve işi daha da zora sokacak kaytarma çözümler yerine, daha zor ama radikal çözümler denenmeliydi. Ne mi: EĞİTİM mesela.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Paylasım ıcın tesekkurler

yerınde bı karar ama bende umut abıye katılıyorum adam solda 70 le gıdıyor hemde otobanda

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
zaten sollama yasak değilki beyler, makas atmak ile sollamak farklı şey, istediğin kadar solla et ama aniden şerit değişip önüme kırma diyor kısacası yasa.

Boş yolda makas atana fazla lafım yok açıkçası yol boştur adamın kimseye zararı olmaz ama yol boş olsa bile tamponuma dayanıp birden kıvırıp yanıma geçiyor sonra aniden ünüme milimle tekrar geçiyor bu beni sinir ediyor. Yol boş ak git dimi,

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
zaten sollama yasak değilki beyler, makas atmak ile sollamak farklı şey, istediğin kadar solla et ama aniden şerit değişip önüme kırma diyor kısacası yasa.

Boş yolda makas atana fazla lafım yok açıkçası yol boştur adamın kimseye zararı olmaz ama yol boş olsa bile tamponuma dayanıp birden kıvırıp yanıma geçiyor sonra aniden ünüme milimle tekrar geçiyor bu beni sinir ediyor. Yol boş ak git dimi,

Hanefı çok guzel yasa ınşalllah uygulanır kımsenın mal ve can guvenlıgını tehlıkeye atamaya hakkı yok