Torpidonun altındaki delikte bulunan düğme nedir?

diablo__666

Azimli Üye
Evet arkadaşlar doblonun ingilizce kullanma kılavuzuna bakarken torpidonun altındaki delikde bulunan düğme nedir diye merak ettim gittim arabada gösterdiği yere baktım gerçekten orada düğme var ama ne olduğunu tam çözemedim fuel oil ile ilgili olduğunu söylüyor kitap ama tam anlayamadım bilen arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.
İngilizce olarak ise bu açıklama yapılmış

FUEL CUT-OFF SWITCH
This safety switch is located under
the dashboard on the right-hand side
and can be reached through the slot
as shown in fig. 94, It comes into operation
in the case of an accident to
block the supply of fuel thereby stopping
the engine.

torpidobutton.jpg

ank_erdogan

Aktif Üye
YAKIT CUT-OFF SWITCH
Bu emniyet şalteri altında bulunur
sağ tarafta kontrol paneli
ve slot ulaşılabilir
incir gösterildiği gibi. 94, Bu çalışma içine giriyor
kaza durumunda
yakıt besleme böylece durdurma blok motoru.

ingilizcem iyi olmasada bu analamı onun ona basınca kaza anında benzini kesio ya bu arabalar basınca kesmiomu napıo bilmiom
motoru.

ank_erdogan

Aktif Üye
bende bu yok galiba hiç bakmadım bende bi airbag kitleme yeri var başka bişi yok daha aşa da bakmadım ama bende yok bundan galiba

diablo__666

Azimli Üye
Düğmenin ağzı bildiğimiz lastik basmaya yer var ben bastım ama ne olduğunu anlamadığım için konuyu açmak istedim. Resimdede görüldüğü gibi yuvarlak üstünde basmaya yer var.

diablo__666

Azimli Üye
şimdi torpidonun altında yani ayaklarımı koyduğumuz yerin tam sağ tarafında plastik kaplamanın üstünde bir delik bırakmışlar ve parmağını soktuğunda düğmeye ulaşıyorsun düğmenin basma yeri yukarıya bakıyor

ank_erdogan

Aktif Üye
tmm akrdes onu sen iptal etmissin onu tekrar içeri dogru it içine çöksün kaza anında benzini kesmez allah korusun alev alır araba

diablo__666

Azimli Üye
Tekrar baktım o düğmeye bende o düğme ne çöküyo ne yukarıya kalkıyor yani çok hafif içindeki düğme oynuyor ama ne çökük kalıyor ne yukarıda kalıyor güzelce kontrol ettim çık çık diye seste gelmiyor herhalde devre dışıda olabilirmi düğme

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
mercedes vaneoda bu tür düğme var kaza anında benzini kesiyor ama mercedesde şöför tarafındaydı torpitonun altına konması saçma...

ank_erdogan

Aktif Üye
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:
mercedes vaneoda bu tür düğme var kaza anında benzini kesiyor ama mercedesde şöför tarafındaydı torpitonun altına konması saçma...

kardes ben yok sendede yok dimi aşa inip bakamdım ama yarın bakıcam yeni kaslarda yok galiba

safeline

Aktif Üye
arkadaşında açıkladıgı gibi kaza durumunda sarsıntının şiddetyide göre şatop görevi görüyor ve elektirigi ve yakıt beslemeyi kesior bütün doblolarda vardır

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Düğmenin adını atalet sensörüdür.
Kaza anında yakıt kesici olarak görev yapar, yangın vb. önler

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
ank_erdogan tarafından yazılan metin:

kardes ben yok sendede yok dimi aşa inip bakamdım ama yarın bakıcam yeni kaslarda yok galiba

ben dün gece sahurda baktım ama bulamadım bişe :D

ank_erdogan

Aktif Üye
ank_erdogan tarafından yazılan metin:

ben dün gece sahırda baktım ama bulamadım bişe :D

bizde iptal etme yok

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bende de yok ama kaza anı yakıt kesici sanırım..

DBL35

Yeni Üye
evet benim doblo 2002 model onda da var aynı düğme aynı yerde ..
kaza anında yakıtı kesmek için yapılan bişi ama yakıtı kendi kendin kesseydi daha iyi olurdu :)

diablo__666

Azimli Üye
Evet arkadaşlar doblonun türkçe tanıtım kitapçığına baktım ve bu sistem kitapçıkta standart özellikler içinde yer alıyor.

FPS (yangın önleme sistemi) + yakıt pompası üzerinde atalet sensörü + çift yönde akışı kesen selenoid vaf

DsQu4ReD

Azimli Üye
DBL35 tarafından yazılan metin:
evet benim doblo 2002 model onda da var aynı düğme aynı yerde ..
kaza anında yakıtı kesmek için yapılan bişi ama yakıtı kendi kendin kesseydi daha iyi olurdu :)
yakıtı zaten kendısı keser senın kesmen ıcın tasarlanmıs bı duqme deıl. tekrar aktıf hale qetırmek ıcın oraya konmus bı duqme olur zat-ı hallerı :)