Teyp-Kontak İlişkisi-Resimli Anlatım

Durum
Konu kapatılmıştır.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Arkadaşlar bazı başlıklarda arkadaşlar sormuş. Kontak kapandığında teyibin kapanması için. Ben elimden geldiği kadar fotolamaya ve anlatmaya çalıştım. Dün gece doblomda denediğim bu iş sonuç verdi. 2 kere denedim oldu.

Sırasıyla teybi açıyoruz. :)
Sonra "MENU" ye tıklıyoruz.
Sonra "IGN TIME" yazan yere geldiğimizde
Değeri "00 MIN" yapıyoruz. Diğer seçenkte "20 MIN VAR" 20 MIN yaparsanız. Kontağı kapattıktan sonra çalışır ve 20 dk sonra otomaik kapanır. Deneyin bakalım. Kolay gelsin.

selcukan43

Daimi Üye
Güzel bilgi saolasın. bak teyp'ten teyp'e farklılık gösteriyor. bende de sony x-plod var. set time olarak geçiyo ondada. yanlız ben ne yaptıysam yapayım. teyp'in kapanmaması için hiçbir çare bulamadım. en son bi elektrikçiye gittim. aküden gelen (+) kabloyu paralel teyp'in kablosuna çekti. artık şimdi kontağı kapatınca hiç kapanmıyor elimle kapatıyorum. yoksa kontağı kapatınca ayarları da sıfırlıyordu. malum ses sistemi full arabada bi sürü ayar yapıyorum. bir kontakla pırrrrrrr uçuyo gidiyo :) :)

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
hıımm sony de böyle bir özellike var mı ona bakmak lazım. Sonuçta teypten ayar yapılıyor.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
hocam bendeki yeni tip blaupunkt cd çalar farklı malesef ve olmuyor :(

geremy

Onursal Kurucu
resimli amlatım için teşekürler sık sık soruluyordu.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
evet ama herkeste teybi değiştirmiş sanırım geremy :)

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
selcukan43 tarafından yazılan metin:
Güzel bilgi saolasın. bak teyp'ten teyp'e farklılık gösteriyor. bende de sony x-plod var. set time olarak geçiyo ondada. yanlız ben ne yaptıysam yapayım. teyp'in kapanmaması için hiçbir çare bulamadım. en son bi elektrikçiye gittim. aküden gelen (+) kabloyu paralel teyp'in kablosuna çekti. artık şimdi kontağı kapatınca hiç kapanmıyor elimle kapatıyorum. yoksa kontağı kapatınca ayarları da sıfırlıyordu. malum ses sistemi full arabada bi sürü ayar yapıyorum. bir kontakla pırrrrrrr uçuyo gidiyo :) :)
O iş için direk kablo çekmeye gerek yok. Teybin hafıza kablosuna yan soketten bağlantı alacaksınız. Bizim opelde öyle idi sağ olsun tesisat ustam o şekilde halletti

CLAPES

Azimli Üye
arkadaşlar benim araçda blaupunkt cd çalar var bunu aleti ben kapatmazsam 20 dk sonra kapanıyor bunun bi ayarı varmı kontakla açılıp kapanması ıçın...

ERCAN

Daimi Üye
benim orjinal cd çalar..bu menü fonksiyonunu deneyelim bakalım..bilgilendirmen için teşekkürler kardelenkurt..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
ERCAN tarafından yazılan metin:
benim orjinal cd çalar..bu menü fonksiyonunu deneyelim bakalım..bilgilendirmen için teşekkürler kardelenkurt..

önemli değil kardeş ben buradan ayarladım. Benim teyp track burada acaba mp3 lerle aynımıdır ?

geremy

Onursal Kurucu
CLAPES tarafından yazılan metin:
arkadaşlar benim araçda blaupunkt cd çalar var bunu aleti ben kapatmazsam 20 dk sonra kapanıyor bunun bi ayarı varmı kontakla açılıp kapanması ıçın...

ilk mesajda anlatılıyor.

CLAPES

Azimli Üye
geremy tarafından yazılan metin:
CLAPES tarafından yazılan metin:

ilk mesajda anlatılıyor.

benim teyp o anlatılandan deil ses açma tuşu yuvarlak dügmeli olandan

ayintap

Aktif Üye
selcukan43 tarafından yazılan metin:

Aküden (+) kablo çekmeye hiç gerek yok teyp arkasındaki voltaj soketlerinde bir tane direkt + uç birde kontağa bağlı + uç var yani yapılacak tek işlem hemen teyp arkasındaki soketten kontaktan geleni iptal ederek direkt + ucunu kullanmak hem hafıza için hem çalışma voltajı için*tup*

ERCAN

Daimi Üye
geremy..iletmiş olduğun menü yöntemini uyguladım..şimdi otomatik olarak 20 dakika sonra cd çalar kapanıyor..teşekkürler,

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
geremy..iletmiş olduğun menü yöntemini uyguladım..şimdi otomatik olarak 20 dakika sonra cd çalar kapanıyor..teşekkürler,

*rolleyes*

ERCAN

Daimi Üye
kardelenkurt tarafından yazılan metin:

*rolleyes*
ya pardon ..özür dilerim murat dalmışım yanlışlıkla karıştırdım..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
yok yok önemli değil..Bu sitede geremy kardeş paylaşımlarıyla övgüyü hak edecek ender insanlardan bir tanesidir.*clap*

geremy

Onursal Kurucu
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
yok yok önemli değil..Bu sitede geremy kardeş paylaşımlarıyla övgüyü hak edecek ender insanlardan bir tanesidir.*clap*

o sizlerin güzelliği kardeş.*clap*

Durum
Konu kapatılmıştır.