Teyp cercevsini sökmek istiyom

cakirx2

Yeni Üye
Yeni üye oldum ilk önce merhaba arkadaslar

Bende 2006 doblo var ve teyp cercevesini sökmek istiyom,yeni 2din teyp aldim ona göre cercevede aldim takacamda.
ama simdi onu sökebilmem icin öndeki panelide sökmek gerek herhalde cünkü altinda vidalari var herhalde
Bilen arkadas varmi acaba bana yardimci olurmusunuz?

selcukan43

Daimi Üye
Parası neyse verin gidin söktürün bence bilen bir elektrikçiye.. O kadar hassaski tırnaklarının nadiren tutulup çekilmesi lazım.. Mevcut teyp'in kaplama çerçevesini çıkardıktan sonra sağlı sollu anahtar girişi bulunur teyp'i çıkarmak için.. Anahtar sizde varmı bilmiyorum (teyp'i alınca içinden çıkmış olması lazım) o anahtarla zorlayın içeri ve narince teyp'i tutup çekin.. Teyp çıkar.. Üst çerçevesini sökmek için de iç kısımda bulunan vidaları açtıktan sonra hafif yukarı kaldırarak ön tarafa doğru çekin.. Ama bence daha önce yapmamışsanız bunu yapmayın.. Söylediğim gibi çok narin.. Siz bilirsiniz yinede.. Tırnaklarının aksi yönde harekette bulunursanız tırnaklar gider..

cakirx2

Yeni Üye
cvp icin tskler ustam.

Teypi cikardim,üst cercevesinin arkasinda icinde yani 2 tane vida var onlari sökdüm ama ön tarafinda tutan bisey var herhalde 2 vidada orda var onlarda o ön panel varya onun icinde.Bu isleri cok yapdim yani elim yatkindir ama tabi cok riske girmeye degmez sanayiye gidip sorabilirim.

cakirx2

Yeni Üye
3820.jpg

sari noktalar olan paneli diyom o nasil sökülüyo?

selcukan43

Daimi Üye
Rica ederim ne demek.. O panelin nasıl söküldüğü hakkında hiçbir fikrim yok.. Ama görünüşe bakılacak olursa onu sökmek için görünen herhangi bir vida da yok yanlarında falan.. Bence o havalandırmayı ayarladığın tüm kulakları öne doğru tutup çekip çıkarttıktan sonra geri kalan kısımda tırnaklı gibi geliyor bana.. ama başka yerinde vidası var mı o kadarını bilmiyorum..

selcukan43

Daimi Üye
Rica ederim ne demek.. O panelin nasıl söküldüğü hakkında hiçbir fikrim yok.. Ama görünüşe bakılacak olursa onu sökmek için görünen herhangi bir vida da yok yanlarında falan.. Bence o havalandırmayı ayarladığın tüm kulakları öne doğru tutup çekip çıkarttıktan sonra geri kalan kısımda tırnaklı gibi geliyor bana.. ama başka yerinde vidası var mı o kadarını bilmiyorum..

lorenz

Azimli Üye
Cerceveyi nerden aldın acaba guzel fikir double dın cerceve ve teyp gayet hos duruyor. Benımde aklımda oyle bısey var ama cerceve bulamadım malum kucuk bı ılcede oturuyorum....
Hiç bilgin yoksa hıc dokunma yaptır elektrıkcıye ıcerıdendır baglatı yerlerı....

diablo__666

Azimli Üye
evet arkadaşlar double teyp çerçevesinden bende istiyordum internette araştırırken bir tane ilan buldum ileride bende alıcam ilanı veriyorum isteyen olursa ilandaki iletişim bilgileri ile alabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-kablo-aksesuar-doblo-icin-double-teyp-cercevesi-35905166/detay

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
ustam gecen gün canım sıkıldı doblomun gögüs kısmını kople göstergeler falan söktüm öncelikle ortadaki hava üfleyicilerini cıkar. ardından külügün etrafinı cıkar 4 vidası var 2si torpido kapagını aç görürsün diyer 2 si direksiyon ayar kısmının bitişiginde sonra gerisini görüceksin ...........
haaaaaa hava üfleyicileri sökdemem şu onları cıkar yukarı dogru bak vida görüceksin sonra cıkar olay budur

lorenz

Azimli Üye
premio2007_55 tarafından yazılan metin:
ustam gecen gün canım sıkıldı doblomun gögüs kısmını kople göstergeler falan söktüm öncelikle ortadaki hava üfleyicilerini cıkar. ardından külügün etrafinı cıkar 4 vidası var 2si torpido kapagını aç görürsün diyer 2 si direksiyon ayar kısmının bitişiginde sonra gerisini görüceksin ...........
haaaaaa hava üfleyicileri sökdemem şu onları cıkar yukarı dogru bak vida görüceksin sonra cıkar olay budur
Ustam canın sıkılınca sokup takmasan ıyı olur ne kadar profesyonel olsak da sokulen bi parca fabrıka montajı gibi olamaz hele ki on göğüs gibi bi yerden bahsediyoruz ileride kasislerde gıcırdamasını ıstemeyız heralde....

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
haklısım ustam ama ben oto elektirikcisiyim kalarüfer lanbası yanmıyor.du uzun zamandır. boş anıma geldi sökeyim dedim yapıp taktım