Tahlihsiz kaza

serkanf

Yeni Üye
Merhaba arakadaşlar geçen akşam doblo araçımız kazaya karıştı agır hasar aldı sizde pert olurmu yada hangi servisi önerirsiniz uzman bir usta ve orjinal parça kullanacak tercih istanbul anadolu yakası
araç 2009 model safeline yolcu hava yastığı patladı öndeki iki emliyet kemeri kilitendi gözle gözükür radyatör tutacakları kırık motor arada sırada siyah duman atıyor.
829h6.jpg
829k6.jpg
829m8.jpg
829nv.jpg

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
pert olacağını sanmıyorum hava yastıklarının ve emniyet kemerinin kitlenmesi normal bişey bi köpeğe çarpınca bile açılıyor bence güzel bi usta bu aracı eski haline getirebilir

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsun

lütfen kendinizi tanışma bölümünde tantınız

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
pert olma durumu kasko şirketinede bağlı servise biraz ısrar edin pert olsun diye pertte edebilirler airbagte açmış

ama bazı kasko firmalar tamir ettiriyorlar

servis olarak ben kaporta işini serviste önermem çünkü iyi yapamıyorlar tanıdığınız iyi bir kaportacı var ise ona gidin

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
geçmiş olsun

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
geçmiş olsun allah beterinden korusun

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
çok geçmiş olsun. umarım içinize sinen bir sonuç alırsınız.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Geçmiş olsun.....

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
geçmiş olsun.

cnkshn

Saygın Üye
geçmiş olsun. yetkili servise aracı vermeyin. sigorta şirketi ne gönderirse parça olarak onu takıyorlar. onlarda genelde yan sanayi parça oluyor.

anadolu yakasında neredesiniz ?

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
benim doblomada çarptılar arkadan ya....10 gün yok,servisler 1 ay sonraya süre verdiler...bende iyi bir ustaya verdim aracı....dış pasta cila felanda yapılacak...koltuklar ve tavan yıkamasına ekstra 150 lira istediler...sizce normalmidir?başka yerdemi yaptırayım dostlar?ne önerirsiniz?

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
serdar abi temizlik fiyatı normal bu arada geçmiş olsun abi

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
sadece koltuk ve tavan yıkaması 150 çok gibi gelmişti ama tabi torpıdo kapı döşemeleri bagaj vs vs bi dünya şey var dmi...

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
evt abi bizde dobloyu ilk aldığımız gün döşemeler tavan koltuk yer halısı valan 150 tlye yıkatmıştık

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
geçmiş olsun. yetkili servise aracı vermeyin. sigorta şirketi ne gönderirse parça olarak onu takıyorlar. onlarda genelde yan sanayi parça oluyor.

fiat yetkili servisleri her ne olursa olsun yan sanayi parça asla takmazlar

başımdan geçen bi olayı anlatayım

aacımın altını taşa vurmuştuk tampon filan paramparça olmuştu radyatöründe bir tıpası düşmüştü.eksperle yetkili servis aralarrında anlaşma yapıyodu . eksper servis müdürüne radyatöre tıpa takın diyordu servis müdürüde bunu kabul etmiyordu uzun süre tartıştılar aralarrında ve en son servis müdür şöyle dedi. ben buraya tıpa takmasına takarım ama bu araç sevisten çıkıp gittikten sonra o tıpadan zamanla su kaçırır motor yakarsa araç sahibi sana gelmez bana gelir benim başım ağırır o yüzden ben bu radyatörü komple değiştircem dedi ve değiştirdi. ondan sonraki kazamdada serviste tampon farla kaput hava filitre kutusu radyatörüm komple orjinal parçayla değişti aralarında sadece fiyat konusunda anlaşmazlik oldu sonra karara vardılar yani yetkili servis asla kabul etmiyor böyle durumları ve çok güzelde işçilik yapıyorlar benim aracımda en ufak kaza belirtisi bile yoktu sanki hiç kaza yapmamış gibi durruyordu araçım

ama bazı eksperler varki kusura bakmayın sözüm meclisten dışarı tam o. ç. benim amca oğlu kaza yaptığınla orjinal parçalar 8 milyar tuttu eksper aracın değeri kanunen 6500 tl dedi ve araçı pert de çıkarrmayı istedi mecburen araç pert de çıkmasın diye yan sanayi yaptırrmak zorunda kaldılar araç kaza yapmadan önce sağdan soldan ezikleri vurukları boya atması filan vardı kazadan sonra 3500 tl ye araçın tüm kaportası yenilendi kazada oluşmayan parçalar dahil tamamen boya yapıldı arabaya ön cam çatlaktı o bile değişti ama hepsi sigorta şirketine ödettirildi.

bi arkadaşımın başınada şöyle bi olay geldi

sol ön çamurluğun yarısı macunluydu aynı yere bir daha vurdular eksper kaportacıya aynen şöyle dedi parça komple değişsin ama parçanın yarısı macunluymuş o yüzden yarı boya parası yazıyorum parçanın yarısını boyayın dedi böyle ibne eksperlerlede karşılaştım

o yüzden ben her zaman aracın yetkili servisinde yapılmasından yanayım kasko şirrketine yüksek miktarlar veriyorlar ama her şekilde orjinal parça kullanıyorla r

serkanf

Yeni Üye

ümraniyedeyim

cnkshn

Saygın Üye
benim arabama 2088 yılında yansanayi parça takıldı yetkili servis tarafından. benimde bundan 1-2 yıl sonra haberim oldu parçanın yan sanayi olduğu. çamurluğu sökmüşler vidalarını felan garip garip boyamışlar. istanbul / küçükbakkalköy talip otomotivde oldu olay.

sizinki mekanik bir olay olduğu için servisler direk değişiyor onları zaten. ama iş kaportaya gelince aynı şey olmuyor. ama heryerdede aynısı olacak diye birşey yok tabikide.

bostancı sanayide tanıdık var ama aracı getirebilirmisiniz bilmiyorum.