Sürüş İzlenim 1.3 multijet doblo

geremy

Onursal Kurucu
Sürüşİzlenim 1.3 multijet doblo

Doblo'nun kalbide Fiat ailesinin General Motors ile ortaklaşa geliştirdiği1.3 litre hacminde dizel bir motor görev yapıyor. Palio, Albea vePunto gibi modellerden tanıdığımız bu motor 4000 d/d'de 75 HP güç,1750 d/d'de 190 Nm tork üretiyor. Aracın 1.3 tonu bulan ağırlığısebebiyle çok canlı bir karakter göstermedi ve 0'dan 100 km/s hıza14 saniyede ulaştık. Multijet motor vasat performansına karşın düşükyakıt tüketimiyle beğenimizi kazandı. Testimiz süresince kaydettiğimiz5.6 litrelik tüketim değeri başarılı. 58 litrelik deposuyla menzili1035 km.

arabam.com

izmirlidoblo

Daimi Üye
Perfomans yönünden düşük gibi görünsede multijet motor Fiatın en sağlam motorlarından biridir.Jtd belki güçlü olablir ama 1.3 multijet gibi sağlam olamaz.Çünkü tamirci olduğum için jtd iki sefer komple motor yenileme yaptık 1.3 multijete ise sadece periyodik bakım falan ayrıca başka bir usta arkadaşımın da multijete motor yaptığını görmedim.Şunu açıkca söylüyorum Fiatın en sağlam iki motoru var 1.) 1.6 16V benzinli marea palio bravo doblo malibuda da var çok sağlam motor o da aynı şekilde motorunun daha silindir kapak contasından bile söküldüğünü görmedim 2) 1.3 multijet size söyleyeyim diğer fiat 1.2 8v 1.2 16v 1.4 8v 1.6 8v kaç sefer motor yaptık conta değiştirdik biz unutttuk ayrıca perfomans yönünden de konuşursak connectin 75 hp sinden çok fazla aynı şekilde fiorino pejonun bipperi var ikisini karşılaştırırsak bipperin üstündeki 1.4 hdi den daha sağlam daha torklu hdi 170 norm 70 hp multjiet 190 norm 75 hp fiorino multijeti her türlü bipperi citroen nemosunu da yer bilginize

geremy

Onursal Kurucu
izmirlidoblo tarafından yazılan metin:
Perfomans yönünden düşük gibi görünsede multijet motor Fiatın en sağlam motorlarından biridir.Jtd belki güçlü olablir ama 1.3 multijet gibi sağlam olamaz.Çünkü tamirci olduğum için jtd iki sefer komple motor yenileme yaptık 1.3 multijete ise sadece periyodik bakım falan ayrıca başka bir usta arkadaşımın da multijete motor yaptığını görmedim.Şunu açıkca söylüyorum Fiatın en sağlam iki motoru var 1.) 1.6 16V benzinli marea palio bravo doblo malibuda da var çok sağlam motor o da aynı şekilde motorunun daha silindir kapak contasından bile söküldüğünü görmedim 2) 1.3 multijet size söyleyeyim diğer fiat 1.2 8v 1.2 16v 1.4 8v 1.6 8v kaç sefer motor yaptık conta değiştirdik biz unutttuk ayrıca perfomans yönünden de konuşursak connectin 75 hp sinden çok fazla aynı şekilde fiorino pejonun bipperi var ikisini karşılaştırırsak bipperin üstündeki 1.4 hdi den daha sağlam daha torklu hdi 170 norm 70 hp multjiet 190 norm 75 hp fiorino multijeti her türlü bipperi citroen nemosunu da yer bilginize

1.4 fire motorlar nasıl teknik ve mekanik olarak
örneğin iyi kullanılırsa kaç bin km gider.

UmitKaraburun

Daimi Üye
ben kullanıcı olarak 1.3 motor her zaman dediğim gibi yokuşlarda cok kötü ama az yakıt saglamlıgı konusunda da cok memnunum bugüne kadar kullandıgım en az yakan araba bazı lpglerden bile az yakıyor...

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
usta bizim arkadaşın babası sakarya da dolmuş sahıbi sakaryada dolmuşlar doblo tipi arabalarla yapılıyo onun doblodu 1.4 fire 400 bin kemeyi geçti hala motor kurt gibi hiç motoru daha açtırmadı bile

UmitKaraburun

Daimi Üye
berat tarafından yazılan metin:
usta bizim arkadaşın babası sakarya da dolmuş sahıbi sakaryada dolmuşlar doblo tipi arabalarla yapılıyo onun doblodu 1.4 fire 400 bin kemeyi geçti hala motor kurt gibi hiç motoru daha açtırmadı bile

evet katılıyorum sana doblolar motor acısından iyi

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
aynen yokuşlarda sıkıntı oluyor mesela temde beylikdüzü tarafında bir rampa var 12o ile felan qirioz yokuşu çıktığımızda 60 da-70 de anca oluyoruz :D

doblocu ilker

Yeni Üye
SEN NEDİYON BEN OOO TEMDEKİ YOKUŞA 1.9 JTD İLE GİRDİM SENKİ YOKUŞ AŞAĞI İNİYORUM ARABAYLA 120DE GİRDİK 140 ÇIKTI ARABA BASTIK GÜZEL 1.9 JTD

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
doblocu ilker tarafından yazılan metin:
SEN NEDİYON BEN OOO TEMDEKİ YOKUŞA 1.9 JTD İLE GİRDİM SENKİ YOKUŞ AŞAĞI İNİYORUM ARABAYLA 120DE GİRDİK 140 ÇIKTI ARABA BASTIK GÜZEL 1.9 JTD
ama bir kere biz ordan 5.viteste 100 çıkmayı başardık çünkü önümüzde arabalar vardı babam makas ata ata aralara girdi baktım hala 5.vitesteyiz :D :D