Subwoofer

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Tavsiye şu bu model diyemem size kalmış sizin bütçeniz neyse onu alabilirsiniz. Mesela Pioneer 4x50 çıkışı vardır Sony ninde 4x52 dir bana sorarsanız sony tercih ederim çunku sesi daha canlı duyuyorum. Piyasadaki farklı markaların çıkışları 4x45 ve üstüdür. o yüzden dikkat etmeniz gereken alacağınız haporlorun gücü ve teyip güçü. Bunların endexli olması gerekiyor.

Ama hiç böyle uğraşmayın 30 cm bağajda kutu olsa ne olurki anfi comp. ve subwoofer işinizi görür sesi duymayıp hissedersiniz. :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
peki sadece anfi ile subwoofer alsam olur mu? hoparlörler teypten beslensin subwooferda anfiden beslensin. Bu şekilde yapıldığını duymuştum.
Bütçe meselesine gelince olabilecek en düşük fiyat diyeyim, Eğer bu şekilde oluru varsa anfi ve sub tavsiyeleri alabilirim. Amaç belli sisteme biraz bass eklemek.

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
4 kanallı stereo anfi işinizi görür haporlorude kaldırır subwoofer'ıda component'ıda . 150 den baslar anfi fiyatları ama bütçe sizde sanırım problem.

Tavsiye : Vibe marka bir bakın araştırın biraz pahalıdır ama kalitedir. 2 SAAT boyunca son ses dinleyin gram ses azalmaz. Isınma vs. olmaz ben kullanıyorum . Bana comp. anfi subwoofer işclik kabloları 800 tl mal olmuştu.

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
peki sadece anfi ile subwoofer alsam olur mu? hoparlörler teypten beslensin subwooferda anfiden beslensin. Bu şekilde yapıldığını duymuştum.
Bütçe meselesine gelince olabilecek en düşük fiyat diyeyim, Eğer bu şekilde oluru varsa anfi ve sub tavsiyeleri alabilirim. Amaç belli sisteme biraz bass eklemek.

Dediğiniz şekildede olur teyip çıkışlarını hoparlörlere bir tanede mono bas anfisi alırsınız onunlada subwoofer beslersiniz.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
cevap için teşekkürler, peki aracın üzerindeki hoparlörleri değişmeye gerek var mı? değişmeyi pek düşünmüyorum çünkü yüksek sese ihtiyacım yok
ayrıca yeri gelmişken sorayım siz bu konulardan baya anlıyorsunuz.
Herkes teyp çıkışı yüzünden hoparlör bass veremiyor diyor teyp engelliyomuş yani. Eğer aracın şu anki haline (orjinal herşey teyp hoparlör falan.) sadece anfi eklenirse bile iyileşme olur diyolar. siz ne düşünüyosunuz? Tekrar belirteyim amaç camları vs titretmek değil sadece boğulmadan bass sesi almak. Bu şekil olur diyosanız önce anfi alırım ileride hoparlörleride değişebilirim yavaş yavaş.

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Kısacası şöyle diyim yüksek sesten ziyade net bir ses ve muzikteki tüm enstrümanları duymak istiyorsan comp. takımı lazım. Araçınızda değişiklik yapmadan anfi takarak bas sesi alamazsınız subwoofer gereklidir.
Anfisiz Bas sesi almak istiyorsanız Teyip ve haporlorun iyi olması lazım. Kapılardaki 13cm kurtaracağını sanmam arkaya 2 oval almalısınız.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Kısacası şöyle diyim yüksek sesten ziyade net bir ses ve muzikteki tüm enstrümanları duymak istiyorsan comp. takımı lazım. Araçınızda değişiklik yapmadan anfi takarak bas sesi alamazsınız subwoofer gereklidir.
Anfisiz Bas sesi almak istiyorsanız Teyip ve haporlorun iyi olması lazım. Kapılardaki 13cm kurtaracağını sanmam arkaya 2 oval almalısınız.
ama piyasadaki çoğu araç 13 cm hoparlöre sahip ve subwoofer olan arabalardan daha iyi bass veriyor. misal volvo s40. ne bass var ne anfi var ne subwoofer var. kaliteli hoparlör ve teybiyle çokda güzel ses çıkarıyor. bunu uygulamak asıl amacım.

8ugra

Daimi Üye
bu arada arkadaşlar ANKARA da titiz, işiden anlayan sub ve amfiyi profesyonel şekilde montaj yapacak bildiğiniz bir yer varmı

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
Bendede Opel Astra G vardı 4 haporlor 4 tiz vardı hiç bir şey yoktu ses ve bas lar iyiydi ama teyipin üstünde DOLBY yazıyordu teyipte philips ccr 600 modeliydi.
IMG_1416.jpg

Volvo da ki gibi ses istiyorsanız aracınızın komple haporlorlerini ve teyipi değiştirin. Alırsınız :) Ucuz maliyetli olmaz.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Bendede Opel Astra G vardı 4 haporlor 4 tiz vardı hiç bir şey yoktu ses ve bas lar iyiydi ama teyipin üstünde DOLBY yazıyordu teyipte philips ccr 600 modeliydi.
IMG_1416.jpg

Volvo da ki gibi ses istiyorsanız aracınızın komple haporlorlerini ve teyipi değiştirin. Alırsınız :) Ucuz maliyetli olmaz.
asıl problem teybi değişmemek. Piyasadaki teypler çok çirkin, yada double din çerçeve bulup ekranlı teyp alıcam. Yeterki bagaja o kutuyu koymayayım

8ugra

Daimi Üye
Arkadaşlar yok mu Ankara da tavsiye edebileceğiniz işinden anlayan bir tesisatçı ?

om-R

Aktif Üye
Adı
Ömer
Meslek
Gemi Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Vişne Çürüğü
Ben, kendim 4 Kanallı Mono Amp. ve Subwoofer aldım, orjinal teybin üzerinden besleniyor, yan kapı üstü ve arka hoparlarlörde herhangi bir değişik yapılmadı, sadece teyb ve bass üzerinde ince bi ses ayarı ile, düşük seviyede çok güzel ses alabiliyorum, araç üzeri hoparlörler bende gayet iyi. Seviye yi 30'a dayadınız mı bozulmalar elbette oluyor ama 15 in üstüne çıkartmama gerek kalmıyor çünkü gerçekten güçlü ve temiz ses alıyorum. Sadece Yapan işini bilsin yeter.

Sistem maliyeti 500 Tl.

8ugra

Daimi Üye
bende bi subwofer la başlayacağım http://www.aktepesound.com/pinfo.asp?pid=4365 bu ürünü düşünüyorum biraz maliyetli ama hem yer tutmucak hemde veri değerleri gayet iyi HERTZ mark da bilindik bi marka daha sonrada mid leri ve tweeter larıda değişmeyi düşünüyorum ama yavaş yavaş :)

om-R

Aktif Üye
Adı
Ömer
Meslek
Gemi Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Vişne Çürüğü
bende bi subwofer la başlayacağım http://www.aktepesound.com/pinfo.asp?pid=4365 bu ürünü düşünüyorum biraz maliyetli ama hem yer tutmucak hemde veri değerleri gayet iyi HERTZ mark da bilindik bi marka daha sonrada mid leri ve tweeter larıda değişmeyi düşünüyorum ama yavaş yavaş :)

Ciddi anlamda bi değişim yapacaksan, Tweert ve mid leri anfiden beslemen gerekir ki bu da hepsine yeni bi tesisat demek ! :(.. Sök babam Sök.. yepyeni arabayı..

8ugra

Daimi Üye

Ciddi anlamda bi değişim yapacaksan, Tweert ve mid leri anfiden beslemen gerekir ki bu da hepsine yeni bi tesisat demek ! :(.. Sök babam Sök.. yepyeni arabayı..

ya dostum yapılması gereken bir ihtiyac müzik kalitesi (benim için) arabaya 46 bin lira verdik 2 lirada ses sistemine ayırırım diye düşünüyorum titiz ve işin ehli birinede yaptırdımı sökmek pek sıkıntı değil yeterki geri takılınca eskisi gibi dursun :)

mygokhan

Daimi Üye
Peki Doblo teybin arka ses çıkışlarından birisine fabrikasyon takılmış bir araçtan sökülen BOSE subwoofer var. Bunu taksam az da olsa bass sesi alabilirmiyim? Tahmin ettiğiniz gibi bass değil, fabrikasyon vw 'lerde çıkan bass sesi olsun yeter..

Doblod3_33

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
bende sizin gibi bagajı işgal etmek istemiyorum ve mesajınızda daha önceki vip aracınızda koltuk altlarına subwoofer koyduğunuzu yazmışsınız. Bu işlemi nasıl yaptınız ve hangi ürünü kullandınız yazarsanız sevinirim. Çok güzel bi fikir gibi duruyor.
Doblo yu yeni aldimda bende ses sistemi düşünüyorum da bu bagaja rağmen woofer yer kaplıyor mu