Subwoofer

8ugra

Daimi Üye
Arkadaşlar bildiğiniz gibi doblonun fabrika çıkışı ses sitemi vasatın altında bende bir çok kişi gibi sese önem veren birisi olarak bi subwoofer ve hoparlör takımı düşünüyorum
Yanlız ben öle baam güüm gezen birisi değilim bana sesin kaliteli, net baş ağrıtmayan ama müziği hissettiren bir subwoofer yeterli,
Ayrıca sağda solda kocaman bas kutusu yada amfi görmekte istemiyorum bagajımı aktif olarak kullandığım için bagajda böyle bir sisteme yerim yok!
Alternatif olarak sürücü ve ön yolcu koltuk altları var ben önceki vip doblomdaki gibi buraların gerek kullanıma mani olmamasından gerekse estetiği bozmama açısından uygun olduğunu düşünüyorum nitekim bas ihtiyacımı karşılamak içinde buralara uygun amplifikatörlü subwooferlara bi göz attım hoşuma giden
şu alet var ==== >>> http://www.akakce.com/oto-hoparloru/en-ucuz-pioneer-ts-wx210a-amplifikatorlu-subwoofer-fiyati,1390130.html

fiyatı 500 tl ile 700 tl arasında değişiyor
tabi pahalı dediğinizi duyar gibiyim :) ama yer daraltmamak için taviz vermiyorsak ve ayrı bir amfi ile de uğraşmak istemiyorsak fiyat da diğerlerine göre biraz yüksek olacak

birde şu dikkatimi çekiyor ====>>> http://www.n11.com/alpine-swe-1200-koltuk-alti-oto-aktif-subwoofer-P17118941
bu hem fiyat olarak daha yüksek hemde pek anlamadığım için sanırım ama PIONEER' ın verileri sanki daha iyi gibi

evet arkadaşlar yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum nelere, hangi veri yada değerlere dikkat etmek gerekir bunların yerine tavsiye edebileceğiniz bir sitem varmı (bagajda kutulu subwoofer hariç ) :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bende sizin gibi bagajı işgal etmek istemiyorum ve mesajınızda daha önceki vip aracınızda koltuk altlarına subwoofer koyduğunuzu yazmışsınız. Bu işlemi nasıl yaptınız ve hangi ürünü kullandınız yazarsanız sevinirim. Çok güzel bi fikir gibi duruyor.

8ugra

Daimi Üye
eski doblomda fabrika çıkışı koltuk aldı bas vardı ben koymadım zaten o şekilde hoşuma gittiği için araştırmam o yönde oldu ama hangi oto ses sistemcisine gitsem olmaz dedi bende 2006 model arabada varsa şimdide vardır diyerek bu 2 modeli buldum dahası da var ama biraz vasat gibi birde bose koltuk altı subwooferın olduğunu söylüyorlar ama o çok uçuk fiyattır ..

eğer böyle bi sistemi kendiniz yapmak istiyorsanız yapan bazı arkadaşlar internette paylaşmış ve gayet de memnunlar...

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
evet viplerde fabrika çıkışı vardı unutmuşum. koltuk altı zaten yeterince mğsait çok mantıklı gelşyor kulağa bende biraz araştırayım çünkü teyibi falan değişmek istemiyorum anfiside üstünde o pioneer çok hoş duruyor aklıma yattı

8ugra

Daimi Üye
evet viplerde fabrika çıkışı vardı unutmuşum. koltuk altı zaten yeterince mğsait çok mantıklı gelşyor kulağa bende biraz araştırayım çünkü teyibi falan değişmek istemiyorum anfiside üstünde o pioneer çok hoş duruyor aklıma yattı

aynen ya hayran kaldım desem abartmam :) eğer olur da alırsan falan haberleşelim kardeşim *tup*

8ugra

Daimi Üye
Alpine SWE-1200

arkadaş bundan bas sesi nasıl geliyor anlamadım çok sığ

subwoofer işte bas sesi için ama camları falan titretmez sanırım gerçi bilmiyorum titretmez diye tahmin ediyorum ama kaliteli ve net bi bas sesi için yeterlidir
2006 doblo vipdeki fabrika çıkışı bas bile gayet tatminkardı pionner çok daha başarılıdır diye düşünüyorum sığ dediği de slim yani inceliği kastediyor

8ugra

Daimi Üye
http://www.youtube.com/watch?v=u5tWmfI7P6U
gayet yeterli gibi gözüküyor

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben de dobloma mini bass taktırdım basım 20cm falan ama net ve kalitelibi ses aldım tam istediğim gibi oldu

8ugra

Daimi Üye
arkadaşlar ses sisteminden verilerinden anlayan bir arkadaş şu 3 üründen hangisinin daha iyi olduğunu sebebi ile bizi (yada beni) ayıktırabilir mi? :)

benim en çok aklıma yatan 1
1 ==> http://www.aktepesound.com/pinfo.asp?pid=4365
2 ==> http://www.tektuning.com/pioneer-ts-wx210a-amplifikatorlu-subwoofer
3 ==> http://www.n11.com/alpine-swe-1200-koltuk-alti-oto-aktif-subwoofer-P17118941

Yada bunların dışında şunları da düşünebilirsin dediğiniz ? şimdiden teşekkürler

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
ben de dobloma mini bass taktırdım basım 20cm falan ama net ve kalitelibi ses aldım tam istediğim gibi oldu

Oğuz şu senin arabadaki sistemi bana ayrıntılı olarak anlatırmısın.Neler değişti nerelere ne takıldı hangi parçalar kullanıldı maliyeti ne?.benimde abartılı olmaya bir sistem yapmam lazım.Dün arka hoparlörleri değiştirdim pioneerla ama bi fark göremedim onun için kapılardakileri hiç ellemedim...

8ugra

Daimi Üye
sesin kaliteleşmesi için her frekans sesi alabilmemiz lazım 40 hz - 150 hz arası sesleri subwoofer verebiliyor buda müziğin içindeki bas sesleri yani subwoofer olmadan en iyi hoparlörü taksakta istenilen randumanı alamayız ses kalitsesinin değişimini ancak subwooferla halledebiliriz.

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
fiyatları çok yüksek! tamam küçük ama küçük diye 3-4 katı para istemeleri çok yanlış 596-789 tl yi gözden çıkardıktan sonra kabinli buffer + amfi alırım hem diğer hoparlörleride besler gümbür gümbür ( benim için) müzik dinlerim. Bence ufak olmasına rağmen çok pahalı kesinlikle almam. Tamam bende bagajda kalabalık istemiyorum ama bu kadar para verilmez yazık günah.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bişey sorucam, subwoofer koymadan, aracın üstündeki hoparlörleri kaliteli olanlarda değiştirsek ( 6 sınıda ) ve kaliteli bi anfi koysak, güzel bi ses alabilirmiyiz? şu bass mid takımları falan diyolar. Amaç gümbr gümbür bass değilde evdeki 5-1 ses sistemi gibi olsa yine yeter. Amacım bagajı işgal etmemek.

8ugra

Daimi Üye
fiyatları çok yüksek! tamam küçük ama küçük diye 3-4 katı para istemeleri çok yanlış 596-789 tl yi gözden çıkardıktan sonra kabinli buffer + amfi alırım hem diğer hoparlörleride besler gümbür gümbür ( benim için) müzik dinlerim. Bence ufak olmasına rağmen çok pahalı kesinlikle almam. Tamam bende bagajda kalabalık istemiyorum ama bu kadar para verilmez yazık günah.

evet yüksek fiyat ama cidden kaliteli ses benim için önemli arabada çok vaktim geçiyor vaktin biraz daha iyi geçmesi için müzik lazım müzikten haz almak için subwoofer lazım onun için yer lazım ama bende yer yok mecbur çıkarttım 500 600 tl yi gözden :)

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
bişey sorucam, subwoofer koymadan, aracın üstündeki hoparlörleri kaliteli olanlarda değiştirsek ( 6 sınıda ) ve kaliteli bi anfi koysak, güzel bi ses alabilirmiyiz? şu bass mid takımları falan diyolar. Amaç gümbr gümbür bass değilde evdeki 5-1 ses sistemi gibi olsa yine yeter. Amacım bagajı işgal etmemek.

Kaliteli haporlor aldığınız sürece bass sesi alırsınız ama anfi ile comp. dedinizmi bas olmaz bilginiz olsun sadece net pürüssüz ses alırsınız. 5+1 gibi ses sistemi istiyorsanız kaliteli haporlor bakın.

8ugra

Daimi Üye

Kaliteli haporlor aldığınız sürece bass sesi alırsınız ama anfi ile comp. dedinizmi bas olmaz bilginiz olsun sadece net pürüssüz ses alırsınız. 5+1 gibi ses sistemi istiyorsanız kaliteli haporlor bakın.

kaliteli hoparlör var mı tavsiye edebileceğiniz marka yada modeller ?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

ama çoğu sitede kaliteli hoparlör takarsanız anfi şart diyolar yoksa verim alınamıyomuş. Bide bizim teyplerin çıkışı iyi değil diyolar ama blaunkplut gibi bi marka üretiyomuş bu teypleri, ve bu teypler çok kaliteli ve bi o kadarda pahalıymış. Benim anlamadığım neden bu kadar kaliteli bi teyp kaliteli hoparlörle iyi ses veremiyor diyolar.
Teyp ile hoparlörün uyuşmasıda etken olabilir belki, ben yüksek sesten ziyada hafif bassların dolgunlaşması için sizden hoparlör tavsiyesi istiyorum.

8ugra

Daimi Üye

ama çoğu sitede kaliteli hoparlör takarsanız anfi şart diyolar yoksa verim alınamıyomuş. Bide bizim teyplerin çıkışı iyi değil diyolar ama blaunkplut gibi bi marka üretiyomuş bu teypleri, ve bu teypler çok kaliteli ve bi o kadarda pahalıymış. Benim anlamadığım neden bu kadar kaliteli bi teyp kaliteli hoparlörle iyi ses veremiyor diyolar.
Teyp ile hoparlörün uyuşmasıda etken olabilir belki, ben yüksek sesten ziyada hafif bassların dolgunlaşması için sizden hoparlör tavsiyesi istiyorum.

bir bilene sormak lazım :) *tup*