Su Eksiltme !

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Herkeze merhabalar

İşin içinden çıkamadığım bi durum var ,

Araç su eksiltiyor ve hararet yapıyor yalnız nasıl su eksilttiğini çözmüş değilim araba zaten garaj arabası durduğu yerde sıvı yok egsozdan da su atmıyor klimadan kaynaklanacağını sanmıyorum çünkü ön ayak kısmında herhangi bi sıvı yok yalnız şöylede bi durum var sıcak çalıştırdığım zaman ilk üfleyişinde antifiriz kokusuna benzer pis bir koku veriyor devamında bu koku azalarak kayboluyor alakası var mıdır bilmiyorum , contaya da baktık özel bi aletle contadan da değil her seferinde suya da bakamıyorum dolu mu boş mu diye bazen acelem olabiliyor. Zaten suyu hemen boşaltmıyor muhtemelen sanıyorum ki çalışır durumda bi boşaltma söz konusu çünkü arabayla genelde km yaptığım günlerin tekrarında bu sorunla karşılaşıyorum bu sorun 2-3 aydan beri var pek sık yapmasada ara sıra yapıyor bazen 2 haftada bir su eklediğimde oluyor 1 ay eklemediğim zaman da oluyor bu gün mesela 2.5 litre su ekledim 1.5 aydan beri hiç eklememiştim işin içinden çıkamadan bi yarım bi akıl verin kafayı yicem :(

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
acayip bi durum acaba herhangi bir hortumda açak falan olabilir mi

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Herkeze merhabalar

İşin içinden çıkamadığım bi durum var ,

Araç su eksiltiyor ve hararet yapıyor yalnız nasıl su eksilttiğini çözmüş değilim araba zaten garaj arabası durduğu yerde sıvı yok egsozdan da su atmıyor klimadan kaynaklanacağını sanmıyorum çünkü ön ayak kısmında herhangi bi sıvı yok yalnız şöylede bi durum var sıcak çalıştırdığım zaman ilk üfleyişinde antifiriz kokusuna benzer pis bir koku veriyor devamında bu koku azalarak kayboluyor alakası var mıdır bilmiyorum , contaya da baktık özel bi aletle contadan da değil her seferinde suya da bakamıyorum dolu mu boş mu diye bazen acelem olabiliyor. Zaten suyu hemen boşaltmıyor muhtemelen sanıyorum ki çalışır durumda bi boşaltma söz konusu çünkü arabayla genelde km yaptığım günlerin tekrarında bu sorunla karşılaşıyorum bu sorun 2-3 aydan beri var pek sık yapmasada ara sıra yapıyor bazen 2 haftada bir su eklediğimde oluyor 1 ay eklemediğim zaman da oluyor bu gün mesela 2.5 litre su ekledim 1.5 aydan beri hiç eklememiştim işin içinden çıkamadan bi yarım bi akıl verin kafayı yicem :(

kalorifer peteğinin kendinden yada bağlantı borularından kaçırıyor.net!

kalorifer peteğinin kendisi antifirizli suyla ıslanıyor.sen kaloriferi açınca sıcak hava akımıyla kuruyor.biraz burnun alışıyor kokuya biraz da petek kuruyunca koku azalıyor,sende kokuyu hisstemiyorsun.olay bu.

kalorifer peteğide aracın iç kısmında kaldığı için damlatmayı şimdilik göremiyorsun.ama ön sağ yolcunun sol ayağını koyduğu yeri torpidonun altına doğru elinle kontrol et.büyük ihtimalle eline ıslaklık gelecek.gelmeyebilir ama %90 gelmesi lazım.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri

kalorifer peteğinin kendisi antifirizli suyla ıslanıyor.sen kaloriferi açınca sıcak hava akımıyla kuruyor.biraz burnun alışıyor kokuya biraz da petek kuruyunca koku azalıyor,sende kokuyu hisstemiyorsun.olay bu.

kalorifer peteğide aracın iç kısmında kaldığı için damlatmayı şimdilik göremiyorsun.ama ön sağ yolcunun sol ayağını koyduğu yeri torpidonun altına doğru elinle kontrol et.büyük ihtimalle eline ıslaklık gelecek.gelmeyede bilir ama %90 gelmesi lazım.

abi valla ön 2 tarafıda kontrol ettim ama bi ıslaklık hissedemedim yol yapınca dediğin yere daha detaylı bakayım bu arada su yerine 250ml. lik sıvı tıkayıcı ilave ettim sabah belki ufk tefek çatlak lar var dır göremediğim bi yerden kaçırıyordur diye bu dediğin yerden kaçırıyorsa kapatırmı orayı ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

kalorifer peteğide aracın iç kısmında kaldığı için damlatmayı şimdilik göremiyorsun.ama ön sağ yolcunun sol ayağını koyduğu yeri torpidonun altına doğru elinle kontrol et.büyük ihtimalle eline ıslaklık gelecek.gelmeyede bilir ama %90 gelmesi lazım.

abi valla ön 2 tarafıda kontrol ettim ama bi ıslaklık hissedemedim yol yapınca dediğin yere daha detaylı bakayım bu arada su yerine 250ml. lik sıvı tıkayıcı ilave ettim sabah belki ufk tefek çatlak lar var dır göremediğim bi yerden kaçırıyordur diye bu dediğin yerden kaçırıyorsa kapatırmı orayı ?

radyatör çatlağıysa büyük ihtimalle geçici olarak kapatır ama araba 2004 model.yani tıkasa bile çok kısa sürede yeniden açacaktır.büyük ihtimalle o petek iyicede dolmuştur.yaptırma şansın varsa bence söktür değiştir.yaptıracaksan adam gibi bi ustaya açtır torpidoyu,iki paralık etmesin arabayı.

kalorifer peteğinin yenisi 35-40 lira.işçiliği biraz zordur,sanırım 150 liraya torpidoyu sökerler.velhasıl 200 lira kapısı.

tabi borulardan kaçak yapma şansıda var.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
radyatör çatlağıysa büyük ihtimalle geçici olarak kapatır ama araba 2004 model.yani tıkasa bile çok kısa sürede yeniden açacaktır.büyük ihtimalle o petek iyicede dolmuştur.yaptırma şansın varsa bence söktür değiştir.yaptıracaksan adam gibi bi ustaya açtır torpidoyu,iki paralık etmesin arabayı.

kalorifer peteğinin yenisi 35-40 lira.işçiliği biraz zordur,sanırım 150 liraya torpidoyu sökerler.velhasıl 200 lira kapısı.

tabi borulardan kaçak yapma şansıda var.

teşekkür ederim abi bakalım söylediklerini belleğe attım biraz kullanayım bakalım sıvı bi işe yarayacak mı yenden tekrar ederse dediğin gibidir zaten.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Gökhan kardeşim beni dinle sen.
bende yazın kalorifer peteğini değiştirdim, sakın göğüsü söktürme ve orjinal parça taktır. Peteğin orjinali kale marka ve 70 tl sakın daha ucuzunu alma.

sökme işlemide şu şekilde olacak,
torpido çekmecesini çıkarıcaklar, vites kötüğünü o derisini çıkarıp altından 2 tane vida çıkarıcaklar ve o bölüm kendini salıcak. hepsi bu kadar. az eğilirlerse petek ve bağlantı boruları görülür, korumaları kalıpları falan var onları çıkarıcaklar ve peteğin bağlantı yerlerini sökecekler ama peteğin çıkması için biraz asılmak gerek, nedeni ise ggöğüs engel oluyor biraz ama zorlayınca kaymak gibi çıkıyor, en olmazı göğüsü sağ taraftan çok az esnetin yukarı doğru bu kadar.

benimde kalorifer peteğinde kaçak vardı çok yer dolaştım fiat servisi 500 tl dedi ön göğüs tamamen inecek direksiyon falan çıkacak dediler açıkçası gözüm korktu. en az 10 farklı yer dolaştım hepsi göğüs sökülecek denildi ve en az 250 tl fiyat almıştım.
En son dayıma gittim (oto motor ustası tamirhanesi var) kendisini bi arkadaşı varmış gittik ona adam göğüsü sökmeden yaparım 2 saat kadar sürer dedi. gittim parçayı kendim aldım yanda malzemeci vardı 70 tl malzemeye verdim 40 tl de adama işçilik verdim 110 tl gibi cüzzi bi rakama arabamı parçalatmadan halletmiş oldum.

Eğer gezmeye niyetin varsa bursada verdikleri fiyatta çoksa atla gel arabanla yaptırırız hemde gezmiş olursun paran cebinde kalır :D

yada söylediğim şekilde kendin bile değişebilirsin biraz beceri şart tabi.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Gökhan kardeşim beni dinle sen.
bende yazın kalorifer peteğini değiştirdim, sakın göğüsü söktürme ve orjinal parça taktır. Peteğin orjinali kale marka ve 70 tl sakın daha ucuzunu alma.

sökme işlemide şu şekilde olacak,
torpido çekmecesini çıkarıcaklar, vites kötüğünü o derisini çıkarıp altından 2 tane vida çıkarıcaklar ve o bölüm kendini salıcak. hepsi bu kadar. az eğilirlerse petek ve bağlantı boruları görülür, korumaları kalıpları falan var onları çıkarıcaklar ve peteğin bağlantı yerlerini sökecekler ama peteğin çıkması için biraz asılmak gerek, nedeni ise ggöğüs engel oluyor biraz ama zorlayınca kaymak gibi çıkıyor, en olmazı göğüsü sağ taraftan çok az esnetin yukarı doğru bu kadar.

benimde kalorifer peteğinde kaçak vardı çok yer dolaştım fiat servisi 500 tl dedi ön göğüs tamamen inecek direksiyon falan çıkacak dediler açıkçası gözüm korktu. en az 10 farklı yer dolaştım hepsi göğüs sökülecek denildi ve en az 250 tl fiyat almıştım.
En son dayıma gittim (oto motor ustası tamirhanesi var) kendisini bi arkadaşı varmış gittik ona adam göğüsü sökmeden yaparım 2 saat kadar sürer dedi. gittim parçayı kendim aldım yanda malzemeci vardı 70 tl malzemeye verdim 40 tl de adama işçilik verdim 110 tl gibi cüzzi bi rakama arabamı parçalatmadan halletmiş oldum.

Eğer gezmeye niyetin varsa bursada verdikleri fiyatta çoksa atla gel arabanla yaptırırız hemde gezmiş olursun paran cebinde kalır :D

yada söylediğim şekilde kendin bile değişebilirsin biraz beceri şart tabi.

evet evet.sen hanefiyi dinle.yalnız yeni torpido 1000 lira civarı.

bykarizma35

Yeni Üye
Adı
dinçer dikeroğlu
Modeli
Renk
buz mavisi
BENDE DE AYNI SIKINTI VARDI KALÖRÜFER PETEĞİ VE POLEN FİLTRE DEĞİŞTİ DÜZELDİ EKSİLME YOK ŞUAN AMA İLK ÇALIŞMADA KALORÜFERDEN AZ KOKU GELİOR ZMANLA KOKUDA KESİLECEK SANIRIM,BENİM ARAÇTADA GÖRÜNÜR BİR SU KAÇAĞI YOKTU PETEK DEĞİŞİNCE KESİLDİ SU EKSİLMESİ 225 TL YE MAAL OLDU AMA ÇOK GÜZEL MEMNUNUM ŞUAN

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
iç başıma gelmeyen bir olay geçmiş olsun sorun çözüldümü tekrar yazarsanız çok sevinirim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsu Hanefi nin dediği doğru arabayı boşuna parçalatma

sa1970

Azimli Üye
Modeli
Renk
beyaz
Benim Doblo dan başka bir aracım daha var aynı durum bu araçta da oldu özel servis anlayamadı nereden su eksilttiğini , orijinal radyatör kapağı alıp taktık sorun bitti sıkıntı eski radyatör kapağındaymış , umarım senin sorununda bu kadar basittir , denemeni tavsiye ederim.

Trex25

Aktif Üye
Su eksiltip eksiltmedigini nerden anliyorsunuz sileceklere koydugumuz sudanmi yoksa antifirizdenmi

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Ben sıkıntıyı çözdüm 1 yılı geçiyor hatta şu ana kadar da bi sıkıntı çıkamadı önceki mesajımda da yazdığım gibi şu hanesine sıvı ilaç koydum çatlakları kapatan ismi aklıma gelmiyor şu an zehir gibi o zamandan beri ne su kesilme var ne hararet yukselmesi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.benim başıma da gelmişti d1 im de.garantiden petek değişti.ön konsol tamamen sökülerek.onun yüzündende aküm gitti.takarken saate şase yaptırmışlar aküyü bitiriyorduibirde onun için 3 gün serviste kaldı.öncesinde radyodan falandır deiler istanbula falan gönderdik.of ulen of.usta çok önemli çok.o yüzden d3 sahibi olduk çok şükür.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Trex25

radyatör taşma kabından (radyatöre su/antifiriz eklenen kutu)

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
bende o kutunun tam ortasında alt ve üst parçanın birleştiği yerden eksiltme vardı. değiştirdik sorun çözüldü.

TEKTEKER_RAMCO

Aktif Üye
Adı
ramazan can
Modeli
Renk
granit gri
kalorifer peteğindendir ama sen sorunu çözmüssün zaten..

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
d1 i olupta başına gelmeyen kalmamış sanırım benimde başıma gelmişti. aynı RAPTOR un dediği gibi yolcu ayağının altı yağlanış gibi ıslaytı göğüsü söktürüp radyatörü değişmiştik. toplam 200 tl tutmuştu.

TEKTEKER_RAMCO

Aktif Üye
Adı
ramazan can
Modeli
Renk
granit gri
2003 model 1,9 doblo ile 435 000 km sorunsuz bindik şirket aracı idi... 2 kez marş motorunu yaktı.. periyodik bakım haricinde sadece kalorifer radyatörünü patlatmıştı... zaten 320 000 km olduğunda doblo almaya karar verdim....