Stop Lambası / Park Sensörü yardım

Ekrem

Onursal Üye
Tepki
382
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Selam arkadaşlar 2010 doblo aracıma park sensörü takmak istiyorum. Elektrik bilgim yeteri kadar var bunun için kendime güveniyorum. Fakat bir sorunum var. Park sensörlerinin montajından sonra sensör kablolarını gövde içine nasıl alacağımı bulamadım. Arka bagaj kapağını açtığınız zaman sol ve sağ yan duvarlar içinde kapaklı bölmeler var. Park sensörü beynini oraya montaj edeceğim . Fakat sensör kablolarını o bölmeye nerden getireceğim onu bulamadım.

Park sensörlü bir doblonun kabloları nereden almışlar diye baktım tampon altından sol köşede Sol stop lambası içine doğru gidiyor. Bunun için sol stop lambasını sökmeye karar verdim fakat sökemedm. Stop lambasının sağındaki iki civatayı söktüm fakat stop lambası arkasındaki Araç içindeki lastik kapağı çıkarınca arkasında tutan kelebek türü bi somun var . onu sökemedim . Malzeme yapısı olarak da biraz yumuşak zorladığım zaman da yamuluyor.

bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum

İyi günler

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Tepki
25.027
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Öncelikle sitemize hoşgeldin arkadaşım.
Profil bilgilerini günceller ve forumun ilgili yerinde kendini tanırsan seviniriz. Doblo ustalarımız sorunuza kısa zamanda cevap verecektir. :)

Albay Yunus

Azimli Üye
Tepki
1
stobunu arkadan söktüğün bölümün ordan denemeni tavsiye ederim. Siyah plastiğin ordan yani. En olmadı stobun elektrik tesisatı aşağı gidiyordur illaki.

Ekrem

Onursal Üye
Tepki
382
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
stop lambasını sökmek için kriko çantasında aparat mevcutmuş onunla söktüm sensör kablolarını stop lambasının altından gövde içine aldım :)

aparat.jpg
:)

Ekrem

Onursal Üye
Tepki
382
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Ben bim'den almıştım 45 TL ye kendim montaj ettim. Çok da güzel oldu geri geri gelmek bile artık ayrı bir zevk. Uzun şase olduğu için biraz park sıkıntım vardı artık aracın sığdığı heryere zevkle park ediyorum tavsiye ederim ;)

ERCAN

Daimi Üye
Tepki
18
Park sensörü bimden almak için sabah bizde gittik..ama maalesef yok satıyolar ..cabah 9 da bitmiş...başka önerebileceğiniz uygun marka ,model varmı.

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
ERCAN tarafından yazılan metin:
Park sensörü bimden almak için sabah bizde gittik..ama maalesef yok satıyolar ..cabah 9 da bitmiş...başka önerebileceğiniz uygun marka ,model varmı.

bimde satılan sadece arka tarafa takılıyor sanırım ön içinde almanızı tavsiye ederim.

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Tepki
3
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Nette 40 TL'den başlıyor fiyatlar.
Ayrıca bende 8 sensörlü olanları tavsiye ederim

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
aslında aynalardan dolayı geri yanarşırken yanılıyorum mesafe tok gibi oluyor park bitince inip arkaya bakıyorum bir araba daha sığar aynaya alışamadımmı nedir.*hilarious*